Týmy se utkají v kulinářském souboji

Drahany – Fotbalové hřiště v Drahanech bude od sobotního rána patřit malým i velkým kuchařům. Ti se zde utkají o titul zlaté vařečky.

„Jedná se o soutěž pětičlenných družstev ve vaření na otevřeném ohni v kotlíku bez použití polotovarů a jiných připravených surovin. Každé družstvo uvaří v kotlíku pouze jedno jídlo, které bude hodnoceno,“ vzkazují zdejší dobrovolní hasiči, kteří akci pořádají. Zároveň s vařením proběhne také branný závod tříčlenných družstev i smíšených kategorií.

Zámek obsadí ráčkující princezna i čarodějka Halíbela

Plumlov - Plumlovský zámek již řadu let pořádá vždy na jaře a na podzim hrané prohlídky. Ty se v posledních letech nesou hlavně v duchu známých českých pohádek. Ani letos tomu nebude jinak. Asi dvacítka bytostí obsadí zámecké komnaty už tuto sobotu a neděli. Návštěvníci se v zámku potkají s princeznou, která ráčkuje, zlými výběrčími daní, nebo krásnou hrnčířkou.

„Scénky jsou připravené tak, aby bavili malé i velké diváky. Ten, kdo má rád pohádky, bude určitě spokojený,“ vzkazují ze zámku. Prohlídky vychází v každou celou hodinu od 13 do 18.

Kasko se v neděli promění v africké tržiště

Prostějov – Afrika bez obalu II. Tak zní název akce, která se koná v neděli od 14 do 17 hodin v prostějovském Společenském domě.

„Zatímco minule to byla jen taková ochutnávečka, tentokrát to bude velké. První africké tržiště je tady. V nabídce bude šťavnaté ovoce ready-to-eat, které dozrávalo pod žhavým sluncem, dost možná cítilo dunění afrických bubnů a slyšelo řev divokých zvířat. Snad i proto je nadupané spoustou energie,“ lákají na facebooku pořadatelé akce.

Z hloubi Afriky se sem přikulí jackfruity, manga nebo velké ananasy. Atmosféru místa dotvoří prudce vonící maracuja a další tropické dobroty.

Do Prostějova míří Chinaski v nové sestavě

Prostějov – Do prostějovského Společenského domu v pátek večer zavítá oblíbená česká kapela Chinaski, která se zde představí v novém složení. Návštěvníci koncertu uslyší nejen nové písničky, ale mohou se těšit i na nezapomenutelné hity této populární skupiny.

„Noví spoluhráči jsou hudebníci, se kterými jsme si v průběhu posledních let padly do oka a do ucha. A protože to bereme jako začátek naší další etapy, začínáme turné na jaře v menších sálech, stejně jako to bylo v době našich začátků,“ popisuje zpěvák Michal Malátný a dodává, že se kapela do Prostějova opravdu těší. Koncert začíná v devatenáct hodin.

Žralok otevře své brány. Každé druhé pivo bude zdarma

Plumlov – Letos poprvé otevře brány cíl mnoha cyklistů i výletníků. Sezónu zahajuje plumlovský kemp Žralok. Program začíná ve dvanáct hodin, připravena bude vepřová kýta na rožni a každé druhé pivo dostanou návštěvníci zdarma. Od 14 hodin zahraje Putyk rock acoustic.

Point zahraje v Určicích

Určice – Prostějovské divadlo Point uvede hru Finding Amerika: Gangsteři z našeho oddílu. Jedná se o muzikálový příběh dvou kluků, kteří touží po dobrodružství a hledají poklad amerického gangstera Lanzy Ručky, který zmizel kdesi v Chicagu, se odehrává v době socialistických spartakiád, modrých košil a rudých šátků. Zavede však diváka i do tajných barů chicagského podsvětí počátku minulého století. Akce se koná v sokolovně v Určicích. Za vstupenku zaplatíte 60 korun. (trn)