Večer plný hvězd

Ve společenském domě v Prostějově se v pátek od 19 hodin uskuteční společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituálního kvintetu. Během hvězdného večera zazní staré pecky i nové hity. Za vstupenku zaplatíte od 390 korun. 

Zabíjačka v Dětkovicích

Nechce se vám v sobotu 30. března vařit a máte chuť na kus pořádného masa? Nenechte si ujít pravou obecní zabíjačku v Dětkovicích. Jde o ty dětkovice ludmírovské :-). Jelítka, prdelačka, ovárek. Vše bude k mání. Hostina startuje ve 12.30.

Velká cena města Prostějova v krasobruslení

Kdy: sobota od 7.15 a neděle od 8.30

Kde: zimní stadion, Prostějov

Za kolik: zdarma

Proč přijít: vystoupení dětí v 16 kategoriích

Jarní toulky přírodou

Obec Ptení vás zve na jarnou toulky přírodou. Sraz v sobotu o půl desáté dopoledne před obecním úřadem. Trasa povede přes jinak uzavřenou oboru nad Ptenským Dvorkem a pokračovat bude až na Zámeček, kde na výletníky čeká prohlídka stájí a návštěva malého zemědělského muzea.

Kočár vyráží na spanilou jízdu krajinu

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem slavnostně v sobotu zahajuje sezonu. Jak je již tradicí mistr Václav Obr vyrazí se svými kolegy na cestu kočárem po hanácké krajině a jejich pamětihodnostech.

"Do vašeho města či obce zavítá kočár vezoucí urozenou společnost, postavy dávné historie v čele s váženým cechmistrem kočárnickým v doprovodu jízdní hlídky 1. Hulánského regimentu pro ochranu všech cestujících," vzkazují pořadatelé.

Kočár bude mít zastávku například v Přemyslovicích, Konici, Drahanovicích či Slatinicích.

V Konici zastaví u zámku

V sobotu od 11 hodin - drobné občerstvení, prohlídka zámku a expozice řemesel za zvýhodněnou cenu, dárky pro děti.

Dětský karneval v Myslejovicích

Maminky z Myslejovic zvou v sobotu všechny děti a dospělé na dětský karneval, který se uskuteční v kulturním domě v Myslejovicích. Těšit se můžete na soutěže pro děti, hudbu a bohaté občerstvení. Karneval začíná v 15 hodin. Vstupné dobrovolné.

Bez hósli a bez cimbála hanácke si zapějem

Hanácká ambasáda v Čechách pod Kosířem zve všechny zájemce na slavnostní zahájení sezony, které se uskuteční 30. března ve 13 hodin v prostorách zámeckého parku. 

O perníkové chaloupce

Kdy: neděle od 14 a od 16 hodin

Kde: sokolovna, Prostějov

Za kolik: 20 korun

Proč přijít: loutkové představení pro děti

Už zase miluju!

Kdy: pátek od 19.30

Kde: kino Oko, Němčice nad Hanou

Za kolik: 200 korun

Proč přijít: divadelní představení s Michaelou Dolinovou, Sandrou Pogodovou a Václavem Tobrmanem