Parkur, westernová show a koňský fotbal. Bělák láká na Jezdecký den

Bělecký Mlýn – Na bohatou nabídku z oblasti jezdeckého sportu se mohou těšit všichni, kteří zavítají v sobotu na Zámeček u Běleckého Mlýna. Bude se tu konat pátý ročník Jezdeckého dne.

„Program odstartuje v jedenáct hodin parkurem a čtverylkou fjordských koní," nastínil Oldřich Babický z Běleckého Mlýna s tím, že od třinácti hodin se mohou návštěvníci těšit na voltyžní vystoupení, předvedení chovných klisen, westernovou show či ukázky vozatajství a koňského fotbalu, který je pro návštěvníky atraktivní.

„Pushball je hra, při které kůň ovládaný jezdcem tlačí před sebou míč a snaží se ho dotlačit do branky soupeře. Hraje se velkým míčem, který má průměr 160 centimetrů, jeho obvod je pět metrů a váží přibližně 25 kilogramů. V Anglii se koňský fotbal hrál už koncem devatenáctého století, k nám se dostal v roce 1910 a říkalo se mu velmíčem koňmo," nastínil historii sportu Oldřich Babický. Organizátoři mysleli i na děti, pro které si připravili bohatý doprovodný program, během odpoledne se pak o dobrou náladu postará country kapela Pauli a Slavoj. 

Nezamyslice zvou na recesistickou olympiádu

Nezamyslice – Biatlon, psí spřežení a sjezd na bobech. Celkem tři soutěžní disciplíny čekají na ty, kteří se účastní Zimní olymppijády. Recesistická akce se koná v Nezamyslicích už počtvrté.

„Akce začíná v pátek v patnáct hodin, padesát pět minut a padesát pět vteřin na kopci Mount Nezamysl u hřiště," řekli Nezamysličtí mažoreti, kteří mají akci na starosti. Do soutěží se může zapojit každý, kdo má smysl pro humor. Jednu podmínku však závodění má.

„Je nutné zimní oblečení a sportovní vybavení, jako jsou boby, lyže či dítě," vzkazují organizátoři. Bohaté občerstvení, zdravotní služba a půjčovna lyží s 99,9% slevou je zajištěná, sportovci se mohou ubytovat v kyslíkových stanech v olymppijádské vesničce. 

Tištín zaplaví hodové veselí

Tištín – Hudbou, tancem, sportem a zábavou stráví víkend usedlíci Tištína i návštěvníci. Po oba dny se zde budou konat tradiční hody. Sobotní program odstartuje v malém háječku od šestnácti hodin, kdy vystoupí Michal Tučný revival band. O hodinu později se na program dostanou Tištínští ochotníci, sobotní veselí zakončí od dvaceti hodin taneční zábava se skupinou No Problem.

Bohatý program je připravený i na neděli. Po hodové mši, která začíná v deset hodin, se o půl třetí sejdou příznivci sportu na místním hřišti, kde bude probíhat fotbalové utkání doplněné zábavným programem. Pro děti je připravený skákací hrad i trampolína, po oba dny nebude chybět bohaté občerstvení. 

Sportovci zavzpomínají na staré časy

Mostkovice – V duchu sportovních vzpomínek se ponese sobota v Mostkovicích. Akci, která začíná od deseti hodin na místním hřišti, organizují místní Sokoli. Až do čtrnácti hodin budou na hřišti poměřovat síly starší páni, poté je na dvě hodiny vystřídá fotbalová přípravka, která se postaví proti maminkám. Od půl páté pak bude hřiště patřit místnímu A mužstvu, které se postaví proti Výběru Prostějova. Pro děti je připravený skákací hrad, od devatenácti hodin je zajištěná hudba.