Uspávání broučků v Plumlově

Kam vyrazit s dětmi v pátek 2. listopadu? Zkuste Uspávání broučků na nádvoří plumlovského zámku. Pestrý program startuje v sedmnáct hodin Diskotékou s broučky, následovat bude malé představení dětí ze ZUŠ Plumlov. V 17.45 vyrazí do ulic lampionový průvod. Celou tuto milou akci pak završí soutěž o nejkrásnější lampion a závěrečné ukládání broučků ke spánku. Součástí programu je i od 16 do 17.30 podzimní dílnička. Teplé občerstvení po dobu akce je zajištěno.

Vzhůru na výlov. Podhraďák odhalí rybí poklady

Kapři, štiky, sumci a k tomu spousta dobrot. Parádní úlovky a bohaté občerstvení slibuje slavnostní výlov Podhradského rybníka v Plumlově. Je naplánován na sobotu 3. listopadu a startuje v osm hodin ráno.

„Akce se uskuteční za každého počasí, na místě bude možné zakoupit nejen čerstvě vylovené ryby, ale také další jídla a občerstvení v podobě teplých i studených nápojů,“ láká mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

To, že návštěvnici se opravdu mají na co těšit, dokomentují i čísla z výlovu před dvěma lety.

„Nejvíc bylo kapra, kolem tří tisíc kilogramů ve velikosti od jednoho a půl do šesti kil. Pak jsme slovili i 777 kilo štiky, přičemž největší měřila skoro metr," vypočítala tehdy mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová s tím, že kromě ryb objevili rybáři i dvě želvy nádherné a desítky slunečních brýlí.

Do Pivína na divadlo

Baskervillská bestie divadelní představení prostějovského Divadla Point se koná v pátek 2. listopadu od 19 hodin v sále pivínského obecního úřadu.

Strašidelný průvod v Seloutkách

Lampiony a strašidelné masky sebou. V sobotu 3. listopadu se v Seloutkách koná strašidelný průvod. Start 17.30 před kapličkou. Čeká na vás mimo jiné strašidelná stezka, soutěže, opékání špekáčků, občerstvení, vystoupení Oheň a led show a vše vyvrcholí ohňostrojem. Součástí akce je i soutěž o nejhezčí osvětlenou dýni.

Slavnostní koncert

Slavnostní koncert ke 100 založení republiky pod taktovkou orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose v Městském divadle Prostějov se uskuteční v neděli 4. listopadu 2018. Začátek je v sedmnáct hodin a vstupné činí 100 korun.

Zkuste lampioňák v Doloplazech

Čeká na vás tajuplná procházka plná strašidel a pohádkových bytostí, malování na obličej, sladká odměna a občerstvení. Lampiony či jiná světýlka s sebou. A kdy a kde? Začátek akce je v sobotu 3. listopadu od 17. hodin za doloplazským zámkem.

Po stopách bludiček v Malém Hradisku

V Malém Hradisku se vydají se světelným průvodem po stopách bludiček na místo, kde se broučci ukládají k zimnímu spánku. Dušičkový lampionový průvod startuje v pátek 2. listopadu v 17.30 před kulturním domem. Lampiony a strašidelné masky jsou vítány. A pokud bude zima, zahřeje vás připravený čaj či svařák.

Drakiáda v Malém Hradisku

To bude jízda, tedy spíše let. V Malém Hradisku budou v sobotu 3. listopadu od třinácti hodin na nebi létat draci. Bude se soutěžit o největšího a nejmenšího draka, o nejvýše letícího draka, o nejdéle létajícího draka, o nejhezčího draka, o nejhezčího draka vlastní výroby, o nejdelší ocas, o nejmladšího a nejstaršího drakovoda a v hlavní kategorii pro účastníky s vlastnoručně zhotovenými draky o "Eso Drakiády" (soutěž o putovní pohár). Čeká na vás i bohaté občerstvení.