Vítání jara na plumlovském zámku

Přivítejte jaro na nádvoří plumlovského zámku. Těšit se můžete na vystoupení kapely Hubertus, velikonoční stánkový prodej, bohaté občerstvení nebo vynesení smrtky do podhradského rybníka. To vše pro vás bude připraveno v sobotu od 14.30. Vstupné je zdarma. Vítání jara

Pohádkové prohlídky v Plumlově

Zámek Plumlov zve všechny malé i velké na tradiční pohádkové prohlídky, které se budou konat každou hodinu (13.00-18.00) v prostorách zámku. Akce se uskuteční 13. a 14. dubna. Zhlédnout můžete pohádky "Co takhle svatba, princi?", potkáte i Marušku, která ví, že sůl je nad zlato, nebo princeznu Eufrozínu, která je, věřte nebo ne, pěknou dračicí. Přijďte se podívat na tyto kouzelné pohádkové příběhy plné písniček. 

Vítání jara v Kostelci na Hané

Kostelec na Hané ve spolupráci s mateřským centrem a ostatními místními spolky zve všechny zájemce na Vítání jara. Akce se koná 14. dubna v místní sokolovně od 15 do 18 hodin. Program nabídne vystoupení folklórních souborů Kosíř, Malý Kosíř, mateřské školy, mateřského centra a tanečního kroužku zumby. Po celou dobu bude probíhat velikonoční pordejní jarmark a velikonoční tvoření. 

Czech dance tour!

sobota 13. dubna
Soutěžní přehlídka tanečních skupin, na které se představí tanečníci z Olomouckého a Zlínského kraje, se uskuteční v hale Sportcentra DDM. Soubory a skupiny všech věkových kategorií předvedou nejlepší choreografie, které pro taneční sezonu 2019 natrénovaly. Začátek přehlídky je od 11 hodin.

Divadlo v Pivíně

pátek 12. dubna
Příběh o novém začátku představí ryze ženský divadelní soubor Smotaná hadice, který pochází z Křenovic. Osudy tří naprosto odlišných žen, z nichž je každá představitelkou jiné generace, se spojí v jednom lázeňském pokoji. Tragikomedie plná zvratů se odehraje na prknech kulturního domu v Pivíně. Představení začíná v 19 hodin. Vstupné dobrovolné.

Orion dancing stars

sobota 13. dubna
Multifunkční hala Suprovka v Němčicích nad Hanou bude hostit Orion dancing stars taneční nepostupovou soutěž pro všechny kategorie. Soutěžit se bude ve street dance, orient dance, show dance, modern dance a zumbě, uvidíte i roztles-kávačky a moderní gymnastky. Zahájení je v 10 hodin, vstupné 50 korun.

Velikonoce na náměstí TGM

Kulturní program v průběhu velikonočního období na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově bude zahájen v sobotu 13. dubna od 10.30 hodin, závěrečný program na vás čeká ve středu 17. dubna od 17 hodin. Od soboty do středy se každý den něco děje. V sobotu se těšte na Minishow s Míšou Sloukovou, dechový soubor Ištvánci a koncert kapely Memphis, v neděli vás čeká Cesta kolem světa s Pavlem Novákem, dechová kapela Krumsíňanka a melodie z muzikálů v podání Lucie Černíkové a michhala Bragagnola

Otvírák v kempu Žralok

V sobotu 13. dubna zahajuje sezonu plumlovský kemp Žralok. Přijďte posedět s amatérskými muzikanty, dát si něco dobrého na zub a ochutnat pivní zelený velikonoční krasličák.

Jarní exkurze do Litovelského Pomoraví s návštěvou Mladečských jeskyní

Pořádá pro vás Ekocentrum Iris - Český svaz ochránců přírody v Prostějově

KDY: sobota 13. dubna, odjezd v 8.02 vlakem do Litovle

KDE: Litovel, Mladeč 

Komentovaná prohlídka části naučné stezky Nové Zámky v NPR Vrapač. Ukázka rostlin v jarním aspektu, povídání o životě v lužním lese a návštěva Mladečských jeskyní. Délka trasy 6 km, doprava zpět z Mladče do Litovle autobusem. Návrat do Prostějova v odpoledních hodinách. Poplatek 30 Kč/osoba, vstup do jeskyní a vlak si platí každý zvlášť.

Vyrábíme s Lenkou

Kdy: pátek od 15 hodin

Kde: přízemí úřadu, Tištín

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: dílna na téma výroba velikonočních dekorací, nůžky s sebou

Velikonoční tvoření pro děti a rodiče ve Smržicích

Spolek rodičů a Obec Smržice Vás zve na Velikonoční tvoření pro děti a rodiče v sobotu 13.4.2019 ve 14:00 hodin na smržické faře. Od 14:00 –15:00 hodin jsou pro děti připraveny soutěže, od 15:00 hodin zde vystoupí dětský folklorní soubor Klásek a Kláseček, od 15:30 – 17:30 hodin dětský jarmark, turnaj v kuličkách, pletení kocarů, výroba píšťalek, malování vajíček. Vstup je zdarma. Děti, které donesou obrázek na téma Velikonoce budou odměněny a obrázky vystaveny.

Velikonoční zdobení na Barokní sýpce Ludéřov

Spolek U nás Ludéřov a Sbor pro občanské záležitosti Drahanovice pořádá v sobotu 13. dubna od 14 hodin Velikonoční zdobení. Vytvoříte si velikonoční květinové dekorace, velikonoční kraslice a jiné velikonoční dekorace. Dekorační materiál bude nachystán k zakoupení na místě. Můžete si donést vlastní materiál i vyfouklá vejce. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. 

Vítání jara a vynášení smrtky

Spolek Štetovická slipka a Zlatá farma zvou všechny zájemce na Vítání jara, které se bude konat ve štětovickém skanzenu ve Štětovicích. Akce se uskuteční v neděli 14. dubna od 14 hodin. Od 13.00 do 17.00 pak bude probíhat zdobení kraslic, vyrábění májičků, plstění z ovčí vlny, pletení pomlázek nebo jízda na koni. V 17.00 bude vynášení smrtky. 

Tragikomedie Královny

Kdy: pátek od 19 hodin

Kde: kulturní dům, Pivín

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: hra o osudech tří žen z prostředí psychiatrické léčebny, první tragikomedie souboru Smotaná hadice z Křenovic

Přednáška o Thajsku

Kdy: pátek od 19 hodin

Kde: kulturní sál zámku, Vřesovice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Hana a Petr Baudyšovi představí snímky, videa a reportáže ze svých cest po Thajsku a okolí

Hravé Velikonoce

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: areál Na salaši, Vranovice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: možnost vyrobit si vlastní velikonoční dekorace, tvořivá dílnička nejen pro děti, materiály a pomůcky budou k dispozici

Pohádkové prohlídky v Pivíně

Kdy: sobota a neděle od 13 hodin

Kde: kulturní dům, Pivín

Za kolik: 120 korun

Proč přijít: pohádkové prohlídky komnatami, inspirováno pohádkou Co takhle svatba princi, Sůl nad zlato, Z pekla štěstí, připomenutí pohádek plných písniček

Velikonoční jarmark v Dobrochově

Kdy: sobota od 14 hodin

Kde: Dobrochov

Za kolik: zdarma

Proč přijít: dojde k pokusu vytvořit největší velikonoční vejce z víček od pet lahví

Film Hellboy

Kdy: sobota od 17.30

Kde: kino Metro 70, Prostějov

Za kolik: 130 korun

Proč přijít: oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou, pod hlavičkou Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue

Výstava kočárků v Dobromilicích

Kdy: neděle od 15 hodin

Kde: regionální muzeum, Dobromilice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: procházka vývojem dětského kočárku sbírkou Lenky Křístkové z Uničova, sbírka z let 1887 1989, výstava potrvá do 5. května

Film Velké dobrodružství Čtyřlístku

Kdy: neděle od 15.30

Kde: kino Metro 70, Prostějov

Za kolik: 130 korun

Proč přijít: na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulí, u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce

Maňáskové divadlo v Prostějově

Křesťanské maňáskové divadlo uvede v neděli představení s názvem Příbeh psa Bufíčka. Představení se uskuteční v prostorách Církve bratrské Prostějov, Šárka 10a (za školou). Pohádka začíná v 16 hodin. Bufík má pro každého malého diváka připravený i drobný dárek. Vstupné dobrovolné.

Film Řbitov zviřátek

Kdy: neděle od 20 hodin

Kde: kino Metro 70, Prostějov

Za kolik: 130 korun

Proč přijít: když si hrajete se smrtí, můžete se spálit, někdy je prostě lepší, když mrtví zůstanou mrtvými

Bazar dětského oblečení v Kostelci na Hané

Město Kostelec na Hané a mateřské centrum Kostelec na Hané zve všechny maminky, babičky i tetičky na dětský bazárek do místní sokolovny. Lze prodat i koupit obuv a oblečení na děti od narození do patnácti let. Bazárek jako takový se uskuteční v sobotu 13. dubna od 15 do 18 hodin. Přijďte vybavit dětem skříň za pár korun.