Meteoradar přivítá návštěvníky

Normálně se do útrob budovy meteoradaru, která stojí v lese na nejvyšším bodě Drahanské vrchoviny Skalky, nedostanete. Ale vždy jednou za rok to možné je. A to díky dnu otevřených dveří, jež meteorologové pořádají. Ten letošní se bude konat už v sobotu 22. září od devíti do čtrnácti hodin.

VÍCE

Mořice lákají na drakiádu

Nebe plné draků. Tedy aspoň v Mořicích bude v pátek 21. září díky místní drakiádě. Sraz na akci je na cestě Do polí (za Hlavačovými) v šestnáct hodin. Tak neváhejte a Přijďte si se svým drakem zalétat. Přichystáno bude i občerstvení.

Za burčákem a tancem do Dzbele

Parádní akci chystají v pátek 21. září ve Dzbeli. Čeká tam na vás Burčákobraní s taneční zábavou. Vše začíná v osmnáct hodin na fotbalovém hřišti či v případě nepříznivého počasí v sále obecní hospody. A kdo vám bude hrát? Úžasné Rebelky.

Hasiči vyrazí v noci do vrchu

Lyžařský areál v Kladkách bude hostit v sobotu 22. září od sedmnácti hodin 9. ročník nočních hasičských závodů do vrchu.

Prostějov zve na Pivobraní

Je libo spoustu druhů zlatavého moku. V sobotu 22. září jej můžete koštovat dosyta, pokud vyrazíte na Prostějovské Pivobraní. To se bude konat v areálu Real-vita (bývalá Vitana). Těšit se kromě piva můžete i na rockové kapely a bohatý doprovodný program. Startuje se ve třináct hodin.

V Přemyslovicích zvou na divadlo

V pátek 21. září se od 18 hodin v sokolovně v Přemyslovicích uskuteční divadelní představení. Nese název „Jsme hrdí na to kým jsem aneb Československo v obrazech“ a jde o vystoupení skupiny MOPU k výročí republiky. Představení je součástí místní Noci sokoloven, při níž se můžete těšit i na soutěžní hru „Máme rádi Česko “, pohádku na dobrou noc a nocleh v sokolovně.

Plumlov hostí tradiční Vinobraní

Již zaběhnutá akce plná vína, her a dobré muziky se koná jako tradičně na plumlovské zámku. Startuje v sobotu ve 13.30 a těšit se můžete kromě dobrého vína třeba na cimbálovku Primáš, Jardu Uhlíře s kapelou či Arrhythmiu. Čeká vás i ohňová show, vinná stezka, atrakce pro děti či tombola.

Na ovoce a zeleninu do Olšan

Podzimní výstava ovoce, zeleniny, květin a prací žáků MŠ a ZŠ se uskuteční v Olšanech u Prostějova v místní sokolovně. Akce začíná v sobotu 22. září a trvá až do pondělí 24. září.

V Kostelci se vydají za pohádkou

Tohle bude něco pro děti. V Kostelci na Hané lákají organizátoři na pohádkovou stezku. Ta startuje v sobotu ve 14 hodin před městským úřadem. Děti se mohou těšit na pohádkové bytosti, zábavné úkoly, skákací hrad a balonky. Připraveno bude i občerstvení.