Veselá trojka pobaví Prostějov

Poprvé se lidem představili před dvěma roky v TV Šlágr a od té doby získávají stále více posluchačů a fanoušků. Veselá trojka Pavla Kršky, která má na svém kontě tři nosiče vlastních písniček, se v pátek představí i lidem v Prostějově.

„Inspiraci k písničkám čerpáme ze života tak, jak jde. Jsou smutné i veselé a každý si v nich najde kousek svého příběhu," řekl Pavel Krška, který hraje v kapele na heligonku. Za klávesy usedá Miroslav Hrdlička a na akordeon hraje Jaromír Kozelek.

„Jsme dlouholetí kamarádi se smyslem pro humor, kteří celý život věnovali hudbě, i když jiného žánru. Náš věk, pohled na život kolem sebe, ale hlavně láska k lidové písničce nás spojila a svedla dohromady. V našich písničkách chceme lidem přinášet radost a pohodu, která se v dnešní době začala vytrácet," doplnil Pavel Krška.

Koncert Veselé trojky odstartuje v osmnáct hodin ve Společenském domě. Předprodej vstupenek probíhá v kavárně ve Společenském domě, lístky si bude možné koupit i na místě před koncertem.

Historik odhalí taje Protivanovska

Na třináct kilometrů dlouhou vycházku se mohou v neděli vydat milovníci turistiky a historie.

„Exkurzi z Protivanova do Bukové a zpět povede historik Ján Kadlec, který má připravené povídání o památkách, historii a pověstech míst, kudy budeme procházet," lákají ochránci přírody z Ekocentra Iris. Cesta povede z Protivanova na vrchol Skalky a k meteorologickému radaru.

„Cestou projdeme dvě chráněná území, a to Louky nad Skalami a Skály, uvidíme památnou jedli a navštívíme pramen Luhy, který je nesprávně uváděný jako pramen Punkvy. Od radaru se vydáme lesními cestami do Bukové, kdy nebudou chybět zajímavosti z obecní kroniky. Cesta zpět do Protivanova povede kolem zaniklých středověkých osad Benátky a evropsky významné lokality s výskytem modráska bahenního," popsali trasu prostějovští ochránci přírody.

Sraz je naplánovaný na 9.20 hodin v Protivanově u zastávky autobusu, odjezd z Protivanova je naplánovaný po patnácté hodině. 

Milovníci veteránů se sejdou na sběratelské burze

Nepotřebné náhradní díly, celé vraky starých automobilů a motocyklů, jízdních kol, koloběžek, šlapacích autíček, příslušenství, plakety, odznáčky a jiné starožitnosti nabídne motoristická burza, která se koná v sobotu na parkovišti u prostějovského supermarketu Tesco.

„Otevřená bude od osmi do třinácti hodin," lákají organizátoři z Hanáckého auto moto veterán klubu. 

Plumlovský zámek láká na pohádkové prohlídky

V sídlo pohádkových bytostí se promění v sobotu plumlovský zámek, kde se budou konat tradiční pohádkové prohlídky. Návštěvníci se tentokrát podívají do pohádky Co takhle svatba, princi?, budou svědky toho, jak Kuba Dařbuján léčí lakomce Pandrholu a setkají se s hubatou Káčou, kterou si na zádech odnese čert.

„Část pohádkových prohlídek se odehraje i ve sklepení," doplnila Kateřina Jenešová z plumlovského zámku.

Prohlídky začínají v deset hodin a potrvají do osmnácti hodin.

„Vychází se v každou celou hodinu, poslední prohlídka zámku začne v sedmnáct hodin," upřesnila Kateřina Jenešová s tím, že vstupenky na akci je lepší si rezervovat.

Závodníci budou luštit šifry a plnit úkoly

Auto, schopnost rozluštit šifry, dobrou náladu a chuť závodit budou potřebovat všichni, kteří se v sobotu chystají na Geozávod regionem.

„Jedná se o automobilový závod pro dvoučlenné posádky, kde se snoubí rychlost luštění všemožných šifer s terénními úkoly, které závodníky čekají na trati," nastínili organizátoři akce. Trať závodu povede po silnicích a posádky si budou muset během závodu poradit se šiframi.

„Pokud budou s luštěním bezradní, mohou si nechat poslat nápovědu, aby zdárně dokončily závod. Za nápovědu však dostanou trestné minuty," přiblížili organizátoři závodu, který bude startovat z plumlovského autokempu Žralok u Podhradského rybníka.

Od půl osmé ráno je povinná rozprava s jezdci, první posádky se vydají na trať v osm hodin ráno. I letos nebude chybět soutěž o nejlépe nastrojené závodní auto.