Do Prostějova se sjedou tanečníci

Prostějov – Dvacátý ročník regionální přehlídky pohybových skladeb zvané Pohyb je život bude hostit v neděli Prostějov. Přehlídka slavnostně odstartuje o půl druhé odpoledne ve sportovní hale Sportcentra DDM Prostějov.

„Letos se na parketu vystřídá na čtyři sta tanečnic a tanečníků. Přehlídka nabídne free stylové formace, ale k vidění budou i tradiční choreografie," lákají organizátoři ze Sportcentra. 

Do Mořic se sjedou revivalové kapelyMoravský revival fest v Mořicích - Deep Purple Revival

Mořice – Třináct revivalových kapel zavítá v pátek a v sobotu do Mořic. V motokempu na koupališti se bude konat už po šestnácté Moravský revival festival. Ten odstartuje v pátek v osmnáct hodin vystoupením revivalové kapely Red Hot Chilli Papers.

„V pátek zahrají Slayer, AC/DC, Rammstein a Pražský výběr," vyjmenovali organizátoři. Festival bude pokračovat v sobotu od třinácti hodin vystoupením kapely Saša Band.

„Na programu je Iné kafe, Linkin Park, Metallica, Black Sabbath Dio Tribute, Iron Maizen, Judas Priest a Absolute Bon Jovi," doplnili organizátoři.

Milovníci tvrdé muziky mají možnost stanovat přímo v areálu koupaliště.

Děti prožijí den s vojáky

Vícov – Zábavu i poznání nabídne Dětský den s vojáky ve Vícově. Ten startuje v sobotu od třinácti hodin na místním hasičském a sokolském hřišti.

„Děti se mohou těšit na ukázku vojenské techniky, výsadek parašutistů a prohlídku vrtulníku, nebude chybět ani kolo štěstí, atrakce pro děti, hudba a občerstvení," lákají organizátoři s tím, že dětský den ukončí v sedmnáct hodin kácení máje. 

Květinářky předvedou svoje výtvory

Prostějov – Co všechno dokáží vytvořit šikovné ruce z květin, se mohou lidé přesvědčit v pátek v Prostějově. Ve Společenském domě startuje dopoledne zemské kolo Floristické soutěže.

„Slavnostní zahájení vypukne v deset hodin dopoledne, o čtvrt hodiny začne vlastní soutěž. Ta potrvá dvě hodiny, poté bude mít porota hodinu na vyhodnocení výtvorů," nastínila Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně Českého zahrádkářského svazu pro práci s mládeží.

Mezitím, co budou odborníci posuzovat květinové výtvory, čeká na návštěvníky doprovodný program. Slavnostní vyhlášení výsledků začne patnáct minut po třinácté hodině. 

Ochránci přírody lákají na obojživelníky

Prostějov – Besedu spojenou s promítáním si na páteční odpoledne připravili prostějovští ochránci přírody.

„Odborník Ivan Zwach se zaměří na druhy našich obojživelníků, které se vyskytují nejen na Prostějovsku, ale i v celé České republice. Lidé se dozvědí spoustu zajímavostí z jejich života a seznámí se s tím, jak mohou v krajině zlepšit jejich životní podmínky," lákají ochránci z Ekocentra Iris s tím, že návštěvníci se mohou těšit i na ukázku živých obojživelníků.

Beseda startuje v šestnáct hodin v kovárně ekocentra. 

Turisté vyrazí na Víceměřický výšlapVíceměřický výšlap 2011 - na Kozlově

Víceměřice – Už po deváté se v sobotu vypraví milovníci turistiky na pochod zvaný Víceměřický výšlap s výstupem na „dvaapůltisícovku" Kozlov.

„Pro účastníky jsme připravili dvě trasy. Velká měří deset kilometrů a startuje od 14 do 14.30 hodin, malá měří pět kilometrů a vychází se mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou," lákají místní zahrádkáři, kteří akci organizují.

Začátek je na chatě ve Svodnici, v ceně startovného za čtyřicet korun je i občerstvení, diplom a medaile. 

Děti připraví odpoledne dětem

Ptení – Charitativní odpoledne s názvem Děti dětem si na sobotu připravili ve Ptení.

„Děti se mohou těšit na vystoupení, hry a jízdu na čtyřkolce, k tomu jim zahraje DJ Pingu," lákají organizátoři s tím, že vstupné je dobrovolné.

Odpoledne startuje od patnácti hodin v místní sokolovně. 

Vzhůru do pohádkového lesa

Dzbel – Bohatý program si na sobotu připravili pro děti dobrovolní hasiči ze Dzbelu, kde se bude konat čtyřiadvacátý ročník Pohádkového lesa. A malí návštěvníci se mají opravdu na co těšit.

„Připravili jsme soutěže, dětský jarmark, koňské spřežení, lukostřelce, sokolníky, střelbu ze vzduchovky či ukázku požárního útoku s přehlídkou hasičské techniky," lákají na akci dobrovolní hasiči.

Nebude chybět ani ukázka dobových uniforem s historickou vojenskou technikou, psí spřežení s výcvikem psů či balónková šou.

„Akce startuje v osm hodin na tábořišti Borová, poslední vstup do pohádkového lesa bude ve dvanáct hodin," uvedli organizátoři, kteří si na odpoledne připravili recesní spartakiádu. 

V Křenůvkách vysvětí zvon

Křenůvky – Oslavu svěcení zvonu spojenou s bohatým programem si na sobotu připravili v Křenůvkách.

„Svěcení zvonu začne ve třináct hodin u kulturního domu, nebude chybět ani program v podání Krumsíňanky a atrakce pro děti," vyjmenovali organizátoři s tím, že program zakončí večer taneční zábava se skupinou Trio bene v místním kulturním domě. 

Malí rybáři se poperou o největší kapry

Konice – Milovníci rybaření se sjedou o víkendu na Čertovy rybníky u Konice. Po oba dny se zde bude konat druhý ročník R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2016.

„Jedná se o čtyřiadvace­tihodinový kaprařský závod dvoučlenných týmů ve složení dítě od sedmi do třinácti let a kapitán coby dozor," uvedl Zdeněk Maťa s tím, že závodu se účastní šestnáct týmů z celé České republiky.

Patronem závodu je Tomáš Blažek, majitel rybářské firmy a reprezentační trenér českých juniorů.