Sraz velorexů na Plumlově

Už podesáté se na plumlovský zámek sjedou z celé republiky unikátní velorexy. Sraz začíná v pátek a zábava bude pokračovat až do neděle. V pátek si budou návštěvníci moct tříkolky prohlédnout. V sobotu totiž budou jejich řidiči jezdit po okrese Prostějov a plnit náročné úkoly, které jim zadají organizátoři. V neděli se účastníci rozjedou zpět do domovů. Velorex je motorová tříkolka, která se vyráběla v Československu. Celkem jich bylo vyrobeno asi patnáct tisíc.

Řízková sobota

Sobota bude v Plumlově patřit příznivcům dobrého jídla. V kempu Žralok totiž bude od dvou hodin Řízková sobota. Na této gastronomické akci bude několik stánků, kde si budou moci návštěvníci dát řízek. Organizátoři se chlubí, že na stáncích budou mít řízky, které budou dělány hned několika způsoby. Vybrat si proto bude moci opravdu každý.

Stražisko bude patřit neckám

Pro děti i dospělé děti připravili ńa sobotu pořadatelé Neckyádu. Na rybníku kousek od centra obce se utkají desítky lidí na roztodivných plavidlech, často plavby ne zcela schopných. Akce tak slibuje účastníkům koupel a smích přihlížejících. Pořadatelé samozřejmě neopomněli občerstvení ani pěnu vyráběnou konickými hasiči.

Sraz rodáků

Bohatý program a mnohá setkání. Obojí přinese sobotní sraz rodáků a zároveň oslavy 650. výročí od založení Zdětína. Program začíná o tři čtvrtě na deset, odpolední část pak ve dvě hodiny na hřišti.

Mořický zubr – Guláš fest

Už pošesté se do Mořic sjedou motorkáři a milovníci guláše. Akce bude probíhat v sobotu od dopoledne až do nočních hodin. Na návštěvníky čeká bohaté občerstvení, tombola a nejrůznější silácké soutěže. Také se bude soutěžit o gulášového krále. Vstupné je dobrovolné. Od sedmé hodiny se můžou návštěvníci přesunout na taneční zábavu.

Hvězdárna láká na zatmění Měsíce

Krásný a zajímavý úkaz bude v pátek k vidění na obloze, kdy dojde k úplnému zatmění Měsíce. A lidé jej budou moct pozorovat i na prostějovské hvězdárně. Začátek úplného zatmění bude asi ve 21.30 hodin, hvězdárna však bude otevřená už o hodinu dřív, kdy startuje v přednáškovém sále pořad o teorii a zajímavostech zatmění.

Věřící mohou uctít nejen svatého Jakuba

Mše a to rovnou i s doprovodným programem se uskuteční v neděli po půl desáté. Samotná Svatojakubská pouť začne mší a bude pokračovat ve dvě hodiny požehnáním v kostele sv. Jakuba. Posléze je na programu vystoupení dětí, dětský folklorní soubor Malý Kosíř, TJ Sokol starší ženy se sletovým cvičením 2018, ukázky agility Mlčochovi (psí parkur) či kapela Akvarel. Doprovodný program pro děti sestává z her, ukázek řemesel a nářadí. Nechybí ani skákací hrad.