Na přehradě poměří síly dračí lodě

Mostkovice – Dračí lodě se v sobotu představí na plumlovské přehradě v areálu pláže U Vrbiček. Po tříleté pauze se do závodů na dvě stě a tisíc metrů přihlásilo šestnáct posádek.

„Mezi nimi je i jedna čistě ženská, která dostane speciální cenu, ale samotný závod pro ně pořádat nebudeme," řekli pořadatelé.

Přihlášené posádky si mohou v pátek vyzkoušet tréninkové jízdy, závody zahájí v sobotu o půl desáté poradou kapitánů.

O dobrou zábavu se postará rocková kapela Kvatro, nebude chybět ani bohaté občerstvení. 

Smržická šlapka zavede cyklisty až na Praděd

Smržice – Příznivci horské i silniční cyklistiky by neměli v sobotu chybět ve Smržicích. Uskuteční se zde totiž už tradiční Smržická šlapka.

Pro milovníky jízdy na bicyklech je připraveno množství nejrůznějších tras. Horská kola mají k dispozici nejkratší trať o délce deseti kilometrů, která je určena hlavně pro rodiče s dětmi, až po tu nejdelší, která měří 59 kilometrů.

Pro milovníky silniční cyklistiky je nachystáno sedm tras, z nichž na té nejdelší ujedou cyklisté 180 kilometrů.

Akce, kterou organizuje místní Klub českých turistů, se koná v sobotu 6. září, zápis startuje ve sportovním areálu za kulturním domem už od sedmi hodin ráno. 

Šachisté se sejdou pod širým nebem

Prostějov – Šachový turnaj pod širým nebem přivítá v sobotu od půl deváté ráno občerstvení U Abrahámka na Hloučele. Účastnit se mohou všichni, kteří chtějí poměřit síly na šachovém poli.

„Registrace předem není nutná," vzkazují pořadatelé z klubu šachistů SK Rošáda Prostějov.

Milovníci šachů se nemusí bát ani nepříznivého počasí, organizátoři mají v záloze připravený zastřešený prostor. 

Krasojezdkyně předvedou své umění

Němčice nad Hanou – Nominační závody na mistrovství světa v krasojízdě čekají v sobotu Němčice nad Hanou.

V místní sokolovně se utkají akrobatky a akrobaté na kolech v soutěži jednotlivců, dvojic i smíšených párů. Program nominace na listopadový šampionát v Brně začíná v deset hodin dopoledne. 

Pekařky budou soutěžit o nejlepší vdolek

Čelechovice na Hané – Jedenáctý ročník napíše v sobotu zahradní slavnost v Čelechovicích na Hané.

Návštěvníci si vyzkouší v osmi až deseti členných mužstev závody, jejichž vítěz si odveze bečku piva. Milovníci dobrot se mohou těšit na soutěž o Nélepši Hanácké vdolek, nebude chybět ochutnávka vín a skákací hrad pro děti.

Tečkou na závěr bude od devatenácti hodin živá hudba a promítání fotek z Vesnice roku a života v obci. Zahradní slavnost startuje od třinácti hodin v sokolovně. 

Čechy pod Kosířem lákají na řemeslný jarmark

Čechy pod Kosířem – Výrobky šikovných řemeslníků budou v sobotu k vidění i ke koupi v Čechách pod Kosířem. Už počtvrté se tady koná Setkání řemeslníků a umělců Hané. Na návštěvníky čeká představení hangroše, tedy hanáckého platidla a jeho uvedení do oběhu, i křest videoklipu natočeného pro místní hasičské muzeum.

Nebudou chybět ani historičtí šermíři, o dobrou atmosféru se postarají i spirituály či country hudba v podání kapely No Problem z Kostelce na Hané. Děti si užijí Hanácké dovádění, jízdu na koních či lukostřelbu, mohou si prohlédnout živou sovu a soutěžit o hangroše.

Program startuje v zámeckém parku od třinácti hodin. 

Děti si s rodiči zaběhnou aktovkovou štafetu

Prostějov – Prázdniny sice už skončily, ale zábavu si můžete užít i s obyčejnou školní aktovkou. Maratónský klub v Prostějově si pro milovníky běhání připravil na neděli Aktovkové běhy. Školní štafeta pro rodiče s dětmi, při které bude štafetový kolík suplovat prázdná školní brašna, začíná na náměstí TGM od čtrnácti hodin.

„Přijďte si zaběhnout s dětmi štafetu, ve které o nic nejde a běhá se hlavně o zábavu," vzkazují organizátoři. 

Autoři přehledu: Hana Masaříková a Michal Sobecký