Prostějovem provedou studentky v dobových kostýmech

Prostějov – Dozvědět se zajímavosti o kostele Povýšení svatého Kříže či si prohlédnout zajímavé památky budou moct všichni, kteří vyrazí na komentované prohlídky Prostějova. Na výběr mají ze dvou tras.

„Lidé si mohou zvolit hodinovou prohlídku kostela Povýšení svatého Kříže a zhruba o čtvrt hodinu delší prohlídku historického centra města," nechala se slyšet náměstkyně primátora Alena Rašková.

První trasa zavede zájemce do kostela, kde si prohlédnou jeho exteriér, hlavní loď, zakristii a kapli Nejsvětější Trojice. Zároveň se seznámí s historií kostela, mobiliářem a s významnými osobnostmi a umělci, kteří jsou s kostelem spjati. Prohlídka historického centra města povede přes zámek, Pernštýnské, Masarykovo a Žižkovo náměstí.

Lidé se seznámí s historií města a jeho významnými památkami, jako je zámek, nová radnice, stará radnice, historické domy na náměstí, domovní znamení, historické portály či morový sloup. Víkendové prohlídky s průvodci probíhají dvakrát denně, a to vždy ve dvě a o půl čtvrté odpoledne, a pro zájemce jsou zdarma. Sraz je u Masarykovy sochy a před vchodem do kostela Povýšení sv. Kříže. 

Tvorovice se vrátí do minulých let

Tvorovice – Autodráhy, dětské telefony, stavebnice Merkur, plešáci či stolní hry z let sedmdesátých a osmdesátých. To vše a další zajímavé kousky jsou o víkendu k vidění v kulturním domě ve Tvorovicích. Až do konce srpna zde probíhá unikátní výstava retro hraček.

„S vybranými modely si můžete i pohrát a zavzpomínat si tak na své dětství. Ukažte svým dětem tyto krásné a dnes již vzácné hračky a modely," vybízí k návštěvě pořadatelé. Výstava je otevřena po oba víkendové dny od deseti do osmnácti hodin. 

Letní kino láká na komedie a film pro děti

Mostkovice – Veselá nálada ovládne následující tři večery letní kino nad plumlovskou přehradou. Víkend plný zábavy odstartuje v pátek příjemnou letní komedií Něžné vlny, bude pokračovat hudební komedií Revival a zakončí představením pro děti, ve kterém bude legendární parta hrdinů bojovat se zloduchem. Vstupné na představení, která začínají v devět hodin večer, stojí osmdesát korun. 

Dobrovolníci pomohou Velkému Kosíři

Velký Kosíř – Brigádníky na pomoc příroděa shání ochránci přírody z prostějovského Ekocentra Iris.

„Sháníme dobrovolníky, kteří jsou ochotni v sobotu hrabat seno na loukách na Velkém Kosíři," vyzvala Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris. Začátek akce je naplánovaný na devátou hodinu ráno, společné hrabání potrvá nejpozději do šestnácti hodin.

„Pracovní nářadí zapůjčíme, zároveň zajistíme občerstvení," vzkazují ochránci přírody s tím, že za deštivého počasí se akce ruší.