Gurmány potěší Restaurant Day

Prostějov – Restaurant Day, to už je tradiční akce, která přiláká vždy mnoho zájemců o gastronomické zážitky všeho druhu. Tentokrát se všichni gurmáni mohou dočkat už tuto neděli od 11 hodin na zahrádce Národního domu v Prostějově.

„V nabídce lidé naleznou například indické speciality, jako je rybí suruwa, falafel nebo kuřecí korma. Zcela nově tam budou nabízet medová srdce, pro žíznivce bude také klasické domácí pivo. Zůstává například baskická kuchyně, paella, zelňačka, nakládané sýry, grilovaní pstruzi, uzený kapr nebo staročeské buchty paní Skládalové,“ řekla k programu Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku města Prostějova.

V neděli by tak měla být zahrádka Národního domu opět plná, i když budou chybět některé trháky.

„Co se týče prodávajících, tak v srpnu je zájem o něco menší, hlavně co se týče prodejců sladkých věcí. Problém je hlavně například s čokoládovými pralinkami a podobnými věcmi. Prodejci mají strach, že se to rozpustí. Ale jinak evidujeme stále stejný zájem. Někteří prodejci odešli, ale zase přišli jiní,“ řekla Sokolová.

„Já ale pevně věřím, že to zvládneme i bez takových trháků, jako jsou šlehačkové zákusky,“ dodala předsedkyně okrašlovacího spolku. (vor)

Do Plumlova na balet

Plumlov - Plumlovský zámek připravuje na Hradozámeckou noc, která se koná v sobotu, netradiční a výjimečný program. I letos zde proběhne charitativní projekt Baletní galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů na podporu revitalizace této kulturní památky. Program obstará baletní soubor Moravského divadla v Olomouci. Baletní show začíná ve 20 hodin, vstupenky stojí od 200 korun do 500 korun dle sektorů. (vor)

V Čechách budou mít vyjímečné prohlídky

Čechy pod Kosířem - V zámku v Čechách pod Kosířem chystají premiérové večerní kostýmované hrané prohlídky. V sobotu od 17.00 se chystá koncert ve velkém sále, o hodinu později až do 21.00 jsou pak připraveny večerní prohlídky zámku se scénkami ze života Františka Josefa II. Silva-Taroucy a jeho rodiny. (vor)

V Kostelci na Hané chystají toskánský večer

Kostelec na Hané - Večer plný přehlídek, módy a květin chystají v zahradnickém centru Marciánová v Kostelci na Hané. Od 17.00 bude na programu postupně přehlídka společenských a svatebních šatů, dětská přehlídka či ochutnávka vín až z Toskánska. Večerem provede živá hudba, a to konkrétně kapela Rose Band. (vor)

Na hody do Obědkovic

Obědkovice - V sobotu od rána budou v Obědkovicích probíhat hodové slavnosti. Ty začnou nejdříve sportovně - od 8.30 se mohou družstva hlásit na nohejbalový turnaj, který odstartuje v 9 hodin. Odpolední program začíná od 15 hodin, kdy je připraveno posezení na hřišti s hudbou nebo třeba také s ohnivou show. (vor)

Do farské zahrady za králíky

Kostelec na Hané - Na králíky, holuby i exotické ptactvo zvou na víkend chovatelé. Zahrada kostelecké fary totiž bude hostit již tradiční výstavu. "Výstava se koná u příležitosti kosteleckých hodů v prostorách farské zahrady . Celá řada vystavovaných zvířat bude prodejná a zájemci tak budou mít možnost nákupu kvalitních chovných zvířat," lákají pořadatelé. Výstava bude v sobotu přístupná mezi třináctou a osmnáctou hodinou, během neděle pak od osmi do šestnácti hodin. (sob)