Putování adventem v Plumlově

Vánočně vyzdobeným zámkem v Plumlově se mohou návštěvníci projít v sobotu od 13 do 21.00 a v neděli od 13 do 18.00. Poslední vstupy jsou hodinu před koncem. K vidění budou masopustní masky a zazní i vánoční koledy. Doprovodem prohlídce budou divadelně ztvárněné zimní příběhy.

Mikulášská nadílka v Kostelci

V pátek 7. prosince od 16.00 se před radnicí v Kostelci na Hané bude konat rozsvícení vánočního stromečku. Na programu je vystoupení dětí ze zdejší mateřské a základní školy a Mateřského centra Kostelec na Hané. Děti navštíví Mikuláš s andělem i čerty a jak je zvykem donese i nějaké dobroty. Součástí akce bude i ohňostroj.

Rozsvícení vánočního stromu v Jednově

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a mikulášskou nadílku si organizátoři z Jednova přichystali na sobotu 8. prosince od 17 hodin. Akce se koná před kostelem v Jednově. Svařené víno pro dospělé a balíčky pro děti jsou zajištěny.

Tradiční české vánoce aneb kamion plný překvapení

Multimediální kamion, ve kterém nebudou chybět čertíci, andílci, sněhulák, vánoční stromečky, kapříci, vánočky a v neposlední řadě zpívání vánočních koled a hrátky pro celou rodinu. Vánoční pošta se speciálními Ladovými pohledy. Začátek je v pátek v 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Adventní posezení v Kralicích

Hanácký soubor písní a tanců KLAS Kralice na Hané zve na Adventní posezení v sobotu 8. prosince od 17 hodin. Účinkují KLAS, dětské hanácké soubory KLÁSEK a KLÁSEČEK, hudecká muzika POZDNÍ SBĚR Pivín. Vstupné dobrovolné.

Mikuláš v Jesenci

V pátek 7. prosince v 17.00 v kulturním domě v Jesenci proběhne mikulášská nadílka.

Mikulášská nadílka v Olšanech u Prostějova

V pátek 7. prosince bude od 17.30 v olšanské sokolovně nadělovat Mikuláš všelijaké dobroty nejdřív však bude muset za dětmi přiletět z nebe. K vidění bude i ohnivá pekelná show. Výběr balíčků pro děti bude v sokolovně ve čtvrtek 6. a také v pátek 7. prosince v odpoledních hodinách.

Vánoční besídka ve Ptení

Vánoční besídka se uskuteční v sobotu 8. prosince v 15.00 v aule ZŠ Ptení. Půjde o tradiční besídku místních žáků, po ní bude následovat diskotéka s bohatou tombolou.

Koncert v Muzeu kočárů

Koncert MY2. V Muzeu kočárů zazní v sobotu 8. prosince v 17.00 tóny sopranistek v rámci tradičních adventních večerů.

Malá čarodějnice v Tištíně

Divadelní představení pro děti i dospělé s názvem Malá čarodějnice budou moct diváci zhlédnout v neděli 9. prosince v 17.00 v sále tištínské sokolovny. Představení odehraje Divadelní spolek J. K. Tyl Brodek u Přerova.

Adventní výstava v Čelechovicích

Adventní výstava v čelechovické sokolovně začíná v pátek 7. prosince od 16.30 hodin. V kulturním programu vystoupí žáci MŠ a pěvecký sbor.

Zajímavý program v Němčicích nad Hanou

Kino Oko - Úsměvy smutných mužů pátek 7. prosince v 19.00, drama / komedie

Koncert - Walda se skupinou Malevil Band v prostorách kina Oko v sobotu 8. prosince v 19.30. Cena na místě je 200 korun.

Pro děti - Čertoviny aneb ukradená nadílka. V sobotu 8. prosince od 16.00 na náměstí vyvedou čerti pěknou neplechu, anděl Azariel to však jen tak nenechá. Vstupné dobrovolné.