Vánoční trhy ožívají

Týdny čekání při pohledu na uzavřené prodejní stánky jsou minulostí. Vánoční trhy se v pátek konečně otevírají dárkuchtivým lidem. A opět nabídnou pestrobarevnou směs zboží: vánoční ozdoby, kuchyňské potřeby, výrobky z vlny i dalších materiálů. A co nemůže chybět? Ano, správně. Punče a k tomu něco dobrého na zakousnutí. Vězte, že dosud otevřené stánky v sousedství kluziště byly zatím jen drobnou ukázkou toho, co nás od 24. listopadu na náměstí TGM čeká. (sob)

Janek Ledecký v Prostějově

Další velký koncert ve Společenském domě je na spadnutí. Tentokrát ovšem jde stranou tvrdá muzika, po Třech sestrách či Traktoru se tentokrát totiž představí janek Ledecký. Autor známé písně Proklínám do Prostějova zavítá se svým vánočním turné. Během něj se posluchači mohou připravit na příjemný hudební zážitek, snad také na čerpání vánoční atmosféry. Vstupenky jsou již nyní v prodeji ve Společenském domě. Koncert začíná v pátek, v devatenáct hodin. (sob)

Vrbátky se ocitnou o staletí zpět

Lekavci, v neděli se centru Vrbátek raději vyhněte. Pokud však máte rádi historické uniformy a zbraně, pak nemůžete chybět. Dorazí totiž kolona hraběte Kolowrata. Kolem čtrnácté hodiny se předvede v plné parádě a navíc ukáže, že své zbraně nemají ozbrojenci jen pro parádu. Kromě skvělé podívané pak pořadatelé slibují i občerstvení. Pokud se tedy chcete na chvíli dostat do dob Napoleonských válek, Vrbátky jsou v neděli tou správnou adresou. (sob)

Restaurant day potěší chuťové buňky

V příjemnou tradici se již proměnil prostějovský Restaurant day. Jednou za čtvrt roku zahradu, případně restauraci a kavárnu Národního domu provoní spousta domácích minirestaurací. Další připadá na tuto sobotu. A co od něj čekat? Skutečně cokoli. Ochutnat můžete polévky, zákusky, pečivo, domácí sirupy či pivo. V minulosti pak lidé ve velkém mohli ochutnat španělskou či kolumbijskou kuchyni. Výběr je skutečně pestrý, každý si přijde na své. Ale pozor: přestože Restaurant day končí až někdy po jedné hodině, nejlepší je dorazit už na úvod, po jedenácté. Tedy pokud se chcete vyhnout davům a mít zároveň o největší výběr delikates. (sob)