PÁTEK

Hokejový ples

KDY: pátek 21. února od 19 hodin

KDE: Národní dům, Prostějov

PROČ PŘIJÍT: Vyrazte na v pořadí již 3. společenský ples hokejového klubu SK PROSTĚJOV 1913. Hraje Kokeno ples band a DJ Jirka Jakubovský. Těšit se můžete i na bohatou tombolu.

ZA KOLIK: Vstupné 300 korun. (zahrnuje občerstvení - grilované kýty a zeleninový bar).

Rezervace vstupenek na emailu: hokej@skprostejov1913.cz

1. Městský ples v Kostelci na Hané

KDY: pátek 21. února od 20 hodin

KDE: sokolovna v Kostelci na Hané

PROČ PŘIJÍT: Nenabažili jste se ještě dost plesů? Pak zavítejte na další do sokolovny v Kostelci na Hané. K tanci a poslechu zahraje Olga Lounová s Kapelou a také Skupina Romantica.

ZA KOLIK: Vstupenka 250 korun. Předprodej vstupenek na pokladně Městského úřadu v Kostelci na Hané

SOBOTA

Masopust v Prostějově

KDY: sobota 22. února od 10 hodin

KDE: náměstí T. G. Masaryka

PROČ PŘIJÍT: Masopust, fašank, ostatky. Názvů je mnoho. Staňte se i vy součástí veselí, které je v naší zemi hluboce zakořeněno. Tradiční masopust se bude na prostějovském hlavním náměstí konat již počtvrté. Tentokrát v duchu připomínky výročí 630 let od povýšení Prostějova na město. Lidé se mohou těšit nejen na tradiční masopustní vynášení prasátka i průvod okolo rynku, ale i na kejklíře a žongléry spolu s tematický jarmarkem plným zabíjačkových pochoutek. Stejně jako loni se pak děti projedou na stylovém dřevěném kolotoči a budou moci zhlédnout pouliční divadelní představení.

Vepřové hody v Dobrochově

KDY: sobota 22. února od 10 hodin

KDE: areál MŠ v Dobrochově (u hřiště)

PROČ PŘIJÍT: Milujete vepřové na všechny způsoby? Pak rozhodně v sobotu dopoledne vyrazte na Vepřové hody do Dobrochova, které pořádá Myslivecký spolek Předina - Kobeřice, z.s. K zakoupení budou zabíjačkové výrobky, maso a jiné pochoutky. K obědu se bude podávat Moravský vrabec, zelé a knedle nebo zabíjačkový talíř. Zapít všechny tyto dobroty budete moct pivem, ale i slivovicí. Budete-li si chtít koupit zabíjačkové polévky, vezměte si s sebou konvičku či jinou nádobu.

Dětský karneval ve Smržicích

KDY: sobota 22. února od 14 hodin

KDE: sokolovna ve Smržicích

PROČ PŘIJÍT: Děti se mnohou kromě tradičního reje masek a tance těšit také na virtuální realitu. Přijdou dokonce superhrdinové. Nepřijdete ani o oblíbené malování na obličej, dílničky, karnevalové focení ve fotoateliéru, soutěže o ceny a kopa další zábavy.

ZA KOLIK: vstupné 50 korun/ dospělí, děti bez masek 25 korun, s maskou zdarma

Po stopách středověkého Prostějova

KDY: sobota 22. února od 14 hodin

KDE: sraz zájemců je v altánku ve Smetanových sadech u městských hradeb

PROČ PŘIJÍT: Komentovaná procházka po památkách připomínajících nejstarší dějiny Prostějova, které jsou mnohdy skryty před zraky obyvatel města. Prohlídková trasa zahrnuje dochované městské opevnění, srubový dům v Kravařově ulici, vybrané měšťanské domy, Kostel Povýšení sv. Kříže a další. Maximální počet na skupinu je 20 účastníků.

Na kole z Určic do Gruzie

KDY: sobota 22. února od 17 hodin

KDE: Obecní úřad Určice

PROČ PŘIJÍT: Vyslechněte si improvizované vyprávění o zážitcích, lidech, radostech a strastech, se kterými jsem měl tu čest se potýkat na bezmála dvouměsíční cyklocestě z Určic do Gruzie.

Maškarní bál v Čelechovicích na Hané

KDY: sobota 22. února od 20 hodin

KDE: sokolovna v Čelechovicích na Hané

PROČ PŘIJÍT: zábava, tanec, masky, bohatá tombola a občerstvení, k tanci a poslechu hraje konická skupina Banda Band Konice

ZA KOLIK: Cena vstupenky s místenkou je 100 korun

Ostatkový maškarní ples ve Ptení

KDY: sobota 22. února od 20 hodin

KDE: sokolovna ve Ptení

PROČ PŘIJÍT: O zábavně strávený sobotní večer se postará Sbor dobrovolných hasičů ze Ptení, který pořádá tuto masopustní plesovou akci. Těšit se můžete na bohatou tombolu a k tanci a poslechu vám zahraje skupina Marbo.

ZA KOLIK: Vstupné 100 korun, pokud přijdete v masce pak zdarma

Ostatkový maškarní ples v Přemyslovicích + průvod

KDY: sobota 22. února od 9 hodin a od20 hodin

KDE: sokolovna v Přemyslovicích

PROČ PŘIJÍT: Přijďte se pobavit v sobotním večeru na ostatkový ples do přemyslovické sokolovny. K tanci a poslechu zahraje skupina Rose Band. Těšit se můžete na výtečnou domácí kuchyni. V 9 hodin dopoledne navíc projde obcí tradiční masopustní průvod maškar.

NEDĚLE

Dětský karneval ve Ptení

Kdy: neděle 23. února 14.30 hodin

Kde: sokolovna ve Ptení

Proč přijít: hry, zábava, soutěže a tombola s bohatými cenami, k tanci hraje DJ Pingu, občerstvení je zajištěno

Za kolik: vstupné dobrovolné

Dětské šibřinky v Kelčicích

KDY: neděle 23. února od 14 hodin

KDE: v restauraci U Toma v Kelčicích

PROČ PŘIJÍT: promenáda masek, soutěže a hry, tanec, bohatí tombola, doprovod dospělých v maskách vítán, občerstvení na akci zajištěno

ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Společenství Josefa Zezulky

KDY: neděle 23. února od 9 hodin

KDE: Společenský dům, Prostějov

PROČ PŘIJÍT: Budeš-li chtít, Tomáš Pfeiffer se s Tebou zamyslí nad myšlenkami přinašeče Josefa Zezulky, jeho filozofii pro nové dvoutisícileté – Filozofii Bytí.