V Kostelci na Hané vypukne Jakubská pouť

Kostelec na Hané – Ukázka lidových řemesel, mezisletové cvičení, hry pro děti i jízda na poníkovi. Bohatý program čeká na všechny, kteří zavítají v neděli na Jakubskou pouť do Kostelce na Hané.

Program hodových oslav začíná v devět hodin ráno mší svatou, poté bude pokračovat odpoledním programem.

„Ve čtrnáct hodin bude v kostele požehnání, pak se program přesune do farního areálu. Od 14.45 se mohou lidé těšit na vystoupení dětí a rodičů z kostelecké farnosti, na taneční skupinu R.A. Dance, kapelu Melodika či mezisletové cvičení v podání starší žen ze Sokola," nastínil program František Smutný.

Nebude chybět ani Hanácké okénko věnované Ludmile Losíkové a doprovodný program.

„Přímo před diváky oková podkovář koně, lidé uvidí práci pasíře či hrnčíře. Pro děti jsou připraveny hry, bubliny a jízda na poníkovi, dospělí se budou moct zapojit do soutěžní ochutnávky vín z jižní Moravy," láká František Smutný s tím, že nebude chybět ani bohaté občerstvení. Vstupné na Jakubskou pouť je dobrovolné. 

Veteran Steel Man prověří síly triatlonistů

Konice – Plavání, jízda na kole členitým terénem a běh. To vše čeká na závodníky, kteří se zapojí do třináctého ročníku triatlonu Veteran Steel Man. Závodníci poměří síly v sobotu od devíti hodin ráno.

„Závod je určen především pro amatérské sportovce či sportovkyně, nicméně svou střední obtížností trasy uspokojí i profesionální „železné" muže a ženy," vysvětlili organizátoři.

Sportovní nadšenci budou moct poměřit síly v klasické i poloviční, takzvané hobby variantě.

„Závod se skládá v tradiční variantě z osmi set metrového plavání v Čertových rybnících u Čunína, ze 46 kilometrové cyklistiky členitým terénem přes Konici, Biskupice a Úsobrno, a 7,2 kilometrů dlouhého běhu v okolí Čertových rybníků. I pro tento ročník je připravena hobby varianta, tedy závod na polovičních délkách zmíněných úseků," přiblížili organizátoři.

Závod, kterého se každoročně účastní několik desítek amatérských sportovců, odstartuje v devět hodin ráno od Čertových rybníků, jehož areál nabídne pohodlné zázemí pro start i cíl triatlonu.

Na všechny účastníky čeká po doběhnutí do cíle vydatné občerstvení, ti nejrychlejší se mohou těšit na hodnotné ceny. 

Bujará Keltská noc je tady! PROGRAM má nabitý

Plumlov – Oslavovat keltskou hudbu a život budou po roce opět v Plumlově. Kemp Žralok u Podhradského rybníka bude už po čtrnácté patřit Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Keltská noc…VÍCE O AKCI VČETNĚ PROGRAMU

Do Dětkovic se sjedou rodáci

Dětkovice – Čtvrté setkání rodáků i místních mají na programu o víkendu v Dětkovicích. Akce odstartuje v sobotu půl hodiny po poledni uvítáním hostů.

„Ve třináct hodin vyjde průvod ke kapli svaté Anny, kde se bude o hodinu později konat mše svatá. V patnáct hodin se vydá průvod k pomníku padlých," nastínili část programu organizátoři s tím, že sobotní program ukončí hodová zábava. Nedělní program odstartuje v devět hodin ráno hodová mše svatá, od dvanácti hodin si mohou lidé v parku prohlédnout drobná zvířata.

V patnáct hodin předvede své umění skupina historického šermu a o dvě hodiny později bude možné ochutnat výrobky Starorežné.

Po oba dny mohou lidé zhlédnout na obecním úřadě výstavu archeologických nálezů. Výstava je otevřená v sobotu od třinácti do sedmnácti hodin, v neděli od devíti do sedmnácti hodin s hodinou pauzou po poledni. (ham)

V Plumlově se předvedou zakrslí králíčci a beránci

Plumlov – Na speciální výstavu teddy králíčků a teddy beránků mohou přijít lidé v sobotu do Plumlova.

„Na výstavě bude k vidění 124 zakrslých teddy králíčků a teddy beránků od chovatelů z celé republiky. Je to jedinečná šance, protože tato speciální výstava zakrslých teddy králíčků a zakrslých teddy beránků je v letošním roce jediná na celé Moravě," uvedl pořadatel Vlastimil Suchý, který je majitelem chovatelské stanice teddy od Princezny.

Zároveň dodal, že už nyní mu lidé volají s tím, že by si chtěli králíčka pořídit.

„Lidé si budou moct zakoupit některého ze zhruba 31 prodávaných králíčků. Cena je se pohybuje od tří set korun," doplnil Vlastimil Suchý. Na výstavě bude k vidění také odchovanec Asterix od Princezny.

„Po většinu času bude volně puštěný, v ohrádce bude pouze v případě, kdy přijde více lidí, aby na něj například nestoupli a neublížili mu. Děti si ho mohou pohladit, pochovat, pomazlit se s ním nebo si udělat fotku," dodal Vlastimil Suchý.

Návštěvníci se mohou také zapojit do soutěže o nejhezčího teddy králíčka.

„Stačí, když budou o své volbě informovat na místě prodeje vstupenek. Vítěz dostane cenu veřejnosti," uvedl pořadatel a dodal, že nebude chybět ani občerstvení v podobě palačinek a tombola.

Výstava startuje v sobotu ve dvanáct hodin na Tyršově náměstí, potrvá do sedmnácti hodin. 

Pozvánky krátce

Koki Rockandroll Band

Koncert v pátek 24. července od 18 hodin, srdečně zve Jízdárna Cavalo

Letní maškarní karneval 

V sobotu 25. července v 15 hodin – program plný písniček, her, soutěží a odměn pro děti. Akce se koná v areálu u sokolovny v Určicích.

Den otevřených dveří v Semu

25. července od 8.30 do 15.30 hodin v areálu firmy SEMO, a. s., ve Smržicích