Plážovou arénu otevřou hvězdy

Vinou nepříznivého počasí bylo odloženo slavnostní otevření beach volejbalového hřiště ze středy na páteční odpoledne. Pískový kurt před prostějovským muzeem nabídne všem kolemjdoucím nevšední zážitek. Pod vysokou sítí se v rámci exhibice představí Přemysl Kubala a Petr Beneš, čeští olympionici v plážovém volejbalu. Úspěšná dvojice reprezentovala na Olympijských hrách 2012 v Londýně. Svoji třídu předvedou Prostějovanům od 17 hodin. 

Hanácké pivní slavnosti

Prostějovské pivní slavnosti vypuknou tuto sobotu od 12 hodin a nabídnou pestrý program. Kromě litrů výborného piva a bohatého občerstvení se můžete těšit i na kapely Ready Kirken či Traktor. Základní vstupné je 150 korun.

Smržické vandr

sobota 18. května
Turistický svátek v podobě putování okolím Velkého Kosíře je po roce opět tady. Akce, které se pravidelně účastní stovky pěších i cykloturistů, má vypsaných několik tras. Pěší túry jsou čtyři od jedenácti do padesáti kilometrů. Cyklotras pro horská nebo silniční kola je osm. Start je v sobotu od 7 do 10 hodin. Startovné činí 30 korun.

Vaření kotlíkových gulášů

sobota 18. května
Prostějovské Kolářovy sady prodchne v sobotu neodolatelná vůně. Uskuteční se zde 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Organizátoři připravili bohatý doprovodný program. Kromě ochutnávky gulášů vystoupí sedm hudebních kapel a děti potěší výstava teddy králíčků nebo malování na obličej. Vstupné dobrovolné, začátek od 9 hodin.

Oslavy 120 let SDH v Pivíně

sobota 18. května
Velkolepé výročí a s tím spojené oslavy se chystají v sobotu v Pivíně. Místní dobrovolní hasiči slaví jubileum 120 let výročí založení sboru. Začátek oslav je naplánován na devátou hodinu ranní, kdy vyrazí ke kostelu průvod. Po mši svaté přijede i krajský hejtman, po obědě bude probíhat výstava požární techniky, divadelní představení a hasičské závody.

Jazz a blues na zámku

sobota 18. května
Originální pražský synkopický orchestr rozezní komnaty plumlovského zámku. Legendární hudební těleso, které svými koncerty plní sály po celé Evropě, se představí v sobotu v nově zrekonstruovaném sále plumlovské dominanty. Orchestr zahraje dobový jazz, swing, blues a spoustu dalších stylů z 20. let minulého století. Mimořádný hudební zážitek začne úderem 19. hodiny. 

Empírový den

Kdy: sobota od 10 hodin

Kde: zámek, Čechy pod Kosířem

Za kolik: celodenní vstupenka 490 korun, VIP vstupenka 640 korun, vstupenka na ples 250 korun

Proč přijít: taneční lekce, piknik, projížďky kočárů, empírový ples

Dětský den v Hradčanech

Kdy: sobota od 15 hodin

Kde: hřiště, Hradčany

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: soutěže a hry pro děti i dospělé, občerstvení zajištěno

Vystoupení na mši svaté

Kdy: neděle od 7.30

Kde: kostel, Smržice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: chrámový sbor při kostele svatého Petra a Pavla ve Vřesovicích vystoupí na mši ve Smržicích

Mše svatá s poutí u kapličky

Kdy: neděle od 14 hodin

Kde: kaplička, v Dlouhé Vsi

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: po mši svaté posezení pro místní i poutníky, občerstvení a prodej pouťových drobností, pro děti skákací hrad

Němčický stopař

Kdy: neděle od 14 hodin

Kde: náměstí, Němčice nad Hanou

Za kolik: zdarma

Proč přijít: sportovní akce určená pro rodinné týmy, trať dlouhá dvě hodiny včetně zapeklitých stanovišť, s sebou psací potřeby a telefon

Film Pokémon: Detektiv Pikachu

Kdy: neděle od 15.30

Kde: kino Metro 70, Prostějov

Za kolik: 150 korun

Proč přijít: příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho 21letého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo, v pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil

Klavírní koncert na zámku

Kdy: neděle od 17 hodin

Kde: zámek Plumlov

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: klavírní koncert Barbory Dostalíkové, romantické i populární melodie

Film Trhlina

Kdy: neděle od 20 hodin

Kde: kino Metro 70, Prostějov

Za kolik: 130 korun

Proč přijít: film podle knižního bestselleru Jozefa Kariky, Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie, zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, pacienta, který před 70 lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč