Ve Výšovicích budou degustovat pálenku i likéry

Výšovice – Pálenky, domácí likéry, ale také zabijačkové pochoutky budou mít možnost ochutnat návštěvníci osmého ročníku Véšovského koštu. Tradiční degustace pálenek a likérů proběhne už tuto sobotu od šestnácti hodin ve společenském domě ve Výšovicích.

„Zveme všechny návštěvníky na vyhodnocení a košt soutěžních vzorků. Kromě pálenek a likérů mohou ochutnat i výbornou dršťkovou polévku, ovarové koleno, uzené žebro a mnoho dalšího," lákají pořadatelé.

V Plumlově zahájí zámeckou sezónu ve východním styluJaponská umělkyně Nao Higano

Plumlov – První dubnová sobota se na zámku v Plumlově ponese v duchu zahájení nové sezóny. Na návštěvníky čeká od patnácti hodin bohatý program s vůní dálného východu.

„Akci doplní výstava obrazů Reona Argondiana v komnatách zámku, prodejní výstava čajové keramiky Karla Žíly, vystoupení japonské umělkyně Nao Higano(na snímku vpravo), workshop malování na hedvábí, ukázka tai-chi, ochutnávka rýžového piva a mnoho dalšího," popsali část bohatého programu pořadatelé. Od dvaceti hodin večer pak na nádvoří startují Velikonoční pašije v podání Spolku Plumlovských nadšenců.

Sokolovna v Určicích zažije burzu pro maminky

Určice – Pátek a sobota v určické sokolovně bude tentokrát patřit maminkám. Kulturní klub spolu se základní a mateřskou školou zde totiž pořádá Burzu dětského oblečení. Oděvy pro nejmenší si mohou zájemkyně nakoupit za symbolické ceny v pátek od třinácti do devatenácti hodin a v sobotu od devíti do patnácti hodin.

Ochránci přírody si vyšlápnou na Litovelské Pomoraví

Prostějov – Ochránci přírody z prostějovského sdružení Iris si tentokrát pro své příznivce připravili vycházku Litovelským Pomoravím.

„Projdeme si Lesánkovu naučnou stezku, která je určena pro děti i dospělé. Na osmikilometrovém úseku pro děti připravili zábavné hry ve formě kostek s obrázky a také prolézačky, které si mohou vyzkoušet i dospělí. Podíváme se také na jarní rostliny a řeku Moravu, popsali vycházku pořadatelé s tím, že sraz s účastníky akce je v sobotu před osmou hodinou ráno na hlavním nádraží v Prostějově.

Tanečníci si dají dostaveníčko v prostějovském divadle

Prostějov – Prkna prostějovského divadla ožijí během soboty scénickým tancem. Kulturní klub Duha zde totiž od půl druhé hodiny odpoledne pořádá krajskou přehlídku dětských skupin scénického tance.

Ti nejlepší tanečníci postoupí do dalšího kola taneční soutěže, která proběhne v Kutné Hoře.

Zámek v Čechách pod Kosířem bude hostit hraběte i režiséra

Čechy pod Kosířem – Zámek v Čechách pod Kosířem se v sobotu dopoledne konečně otevře veřejnosti. Slavnostní den bude doprovázet bohatý program, který doplní příjezd známého režiséra Jana Svěráka.

„Dveře zámku se otevřou v sobotu v devět hodin dopoledne, pak bude následovat vystoupení dětí z mateřské a základní školy a v jedenáct hodin slavnostně zpřístupníme Červenou věž. Ve dvanáct zazpívá sbor Skřevani a o hodinu později bude účinkovat folklorní soubor Kosíř. Program vyvrcholí ve čtrnáct hodin příjezdem hraběte Tarouca s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem a režisérem Janem Svěrákem," lákají pořadatelé s tím, že od patnácti hodin bude probíhat režisérova autogramiáda a posléze vystoupení folklorního souboru Mánes a souboru Skřevani…VÍCE O OTEVŘENÍ ZÁMKU A JEHO NOVÝCH KOMNATÁCH