Dětský den s vojáky ve Vícově

sobota 1. června
Populární akce, při které se pobaví celá rodina, se uskuteční v sobotu odpoledne na sokolském a hasičském hřišti ve Vícově. Těšit se můžete na výstavu vojenské techniky, seskok parašutistů nebo cvičnou střelbu. Pro děti bude přichystáno mnoho atrakcí a soutěží. Rozmanité občerstvení, pečené makrely. Start od 13 hodin, vstup po celý den zdarma.

Pohádkový les ve Dzbelu

Na tábořišti Borová ve Dzbelu lze v sobotu od 8 hodin navštívit Pohádkový les. Připraveny budou soutěže, dětský jarmark, lukostřelci, malování na obličej, ukázka hasičské techniky a spousta další zábavy. Vstupné je 30, pro děti 60 korun. 

Sportovní den v Čelechovicích

sobota 1. června
Stoleté výročí založení oslaví TJ Sokol Čelechovice na Hané sportem a kulturou. Sportovní den zahájí běžecká štafeta, která odstartuje v devět hodin ráno v areálu místní sokolovny. Poběží se sto krát dvě stě metrů. Odpoledne je pak na programu od půl třetí ukázka různých sportů, křest vlastního piva, soutěže pro děti i dospělé. Vstup po celý den zdarma.

Dětský a sokolský den v Olšanech

sobota 1. června
Velká sláva se chystá v Olšanech u Prostějova. Místní sokolská jednota totiž slaví 100 let od svého založení. Dopoledne bude vyhrazeno dětem, pro které je připraven překážkový závod napříč celou obcí. Oficiálně pak zahájí oslavy od 14 hodin průvod od fary na hřiště. Z odpoledního programu lze vypíchnout koncert Pavla Callty nebo zábava s kapelou Kameron.cz.

Dětský den s kluby vojenské historie

Zámek Plumlov a Klub vojenské historie LITAVA pořádá Dětský den. Na zámku vás čeká přehlídka armád, dobové tábory, výstava výzbroje, vojenský výcvik, odměny pro děti za účast v soutěžích, stánkový prodej a občerstvení. Vstup volný. Startuje se v sobotu v devět hodin ráno.

Kácení máje ve Smržicích

Obec Smržice, SDH Smržice a kulturně-sportovní komise zvou všechny zájemce na tradiční Kácení máje, které se uskuteční v pátek 31. května v 17 hodin před obecním úřadem ve Smržicích. Čeká vás vystoupení dětí ze základní školy, kácení máje. Hudební doprovod zajistí Country Western Prolom. Občerstvení zajištěno.

Pohádkové prohlídky na zámku Plumlov

Tradiční pohádkové prohlídky se na zámku Plumlov uskuteční 1. a 2 června. Přijďte si projít zámecké komnaty v doprovodu pohádek "Co takhle svatba, princi", "Sůl nad zlato" nebo "Z pekla štěstí". Prohlídky se konají od 13 do 18 hodin v každou celou hodinu. Možnost rezervace vstupenek na: 774 362 165.

Den dětí v biokoridoru Hloučela

Ekocentrum Iris pořádá ve spolupráci s Bistrem Hloučela U Matesů hravé i vzdělávací odpoledne na Hloučele. Pro děti budou připraveny nízké lanové aktivity, tvořivé činnosti i stanoviště zaměřená na přírodu Hloučely. Doplněno opékáním dobrot na ohýnku. Další program zajišťuje Bistro Hloučela U Matesů. akce se odehraje v sobotu od 14 do 18 hodin.

Co nevíte o hanáckém kroji

Chcete znát odpovědi na otázky: "Z kolika vrstev se skládá hanácký kroj?" "Jak těžké je uvázat šátek?" Přijďte se 1. června v 17 hodin podívat do Café zámek a dozvíte se vše o hanáckém kroji i s názornou ukázkou. Modelka předvede oblékání hanáckého kroje od spodničky až po zástěrku. Akci doprovodí poutavé vyprávění paní Blanky Hlávkové, o hudbu se postará Karel Kekeši.  

Minishow s Míšou Sloukovou

Vezměte děti a přijďte strávit odpoledne plné zábavy s Míšou Sloukovou. Ta to s dětmi opravdu umí! Čeká vás zábavný program plný písniček a možnost projet se na ponících. A kde? V autokempu Mostkovice ( nad Hrází). Akce začíná v neděli v 15 hodin. 

Sportovní odpoledne pro děti

Kdy: pátek od 17 hodin

Kde: Vřesovice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: odpoledne plné her a soutěží bude ukončeno táborákem

Kácení máje

Kdy: pátek od 17 hodin

Kde: hasičská zbrojnice, Nezamyslice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: občerstvení a tradiční dobrá zábava

Myslivecké odpoledne pro celou rodinu

Kdy: sobota od 14 hodin

Kde: hřiště, Vrchoslavice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: za nepříznivého počasí v sokolovně, vystoupení žáků MŠ Mořice a MŠ a ZŠ Vrchoslavice, požární útok malých hasičů, vystoupí Pavel Novák & Family, losování dětské tomboly, povídaní o zvěři, střelba ze vzduchovek a kuší, ukázka požární techniky

Farní odpoledne

Kdy: neděle od 14 hodin

Kde: farská zahrada, Otaslavice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: pohádka pro malé i velké, soutěže pro děti, cukrová vata, projížďka na koních, návštěva muzea řemesel, dobroty z udírny, skákací hrad, akce se koná za každého počasí

ZUŠ Open - přehled

Prostějov

31. 5. / 15:00−19:00 / Pernštýnské nám. a další místa

Žáci Prostějovské ZUŠ se představí veřejnosti v ulicích města, hlavní koncert se uskuteční na nádvoří zámku. Žáci hudebního oboru Prostějovské ZUŠ se budou prezentovat veřejnosti na několika scénách v ulicích města od 15:00. Literárně dramatický obor oživí prostory prostějovského zámku v 16:00 a hlavní koncert se uskuteční na nádvoří zámku v 17:00.

Kavárna Avatarka: přehlídka klavírního oddělení

Kavárna na zámku: přehlídka kytarového oddělení

Sál ZUŠ: přehlídka dechového oddělení

Smetanovy sady (altánek): přehlídka klávesového a pěveckého oddělení

Smetanovy sady: přehlídka výtvarného oboru

Oživlé prostory prostějovského zámku: přehlídka literárně-dramatického oboru (16:00)

Nádvoří zámku: hlavní koncert ZUŠ (17:00)

Plumlov

Pořádá: ZUŠ Plumlov

Letíme do Afriky

31. 5. / 18:00, 1. 6. 19:00, Na Zámku

Němčice nad Hanou

Pořádá: ZUŠ Němčice nad Hanou

Labyrint světa a ráj srdce

31. 5. / 18:00 / kino Oko

Představení žáků literárně-dramatického oboru na námět díla J. A. Komenského


Svátek hudby 2019 − ZUŠ OPEN
1. 6. / od 18:00, 2. 6. / od 15:00 / Komenského nám. 168

Svátek hudby je školním festivalem, který dokumentuje výstupy celoroční práce souborů a orchestrů školy. Své výstupy budou prezentovat i nehudební obory. V sobotu si přijďte poslechnout na zahradu školy NOCTURNO: hudbu z filmů a muzikálů v podání 70členného dechového orchestru. Hosté programu: RICHBAND – 50členný dětský školní orchestr, pěvecký sbor SEDMIKRÁSKA a soubor bicích nástrojů JARAČCI. V neděli odstartuje Festival dechových orchestrů průvod městem a koncerty na zahradě školy. Účinkují: DO ZUŠ Němčice nad Hanou, Koletová hornická hudba ze Rtyně v Podkrkonoší a Sdružení dechového orchestru mladých Zlín. Nebude chybět Monster koncert – společné vystoupení všech orchestrů. Na závěr dne vám k tanci a poslechu zahraje Dechová hudba Hanačka z Břestu.

Konice

Pořádá: ZUŠ Konice

Den plný umění − Zastavte se na chviličku, na tanec či na písničku!

31. 5. / 14:00−19:00 / Masarykovo náměstí

Vystoupení hudebního, tanečního i literárně-dramatického oboru. V 18.00 se bude konat učitelský koncert s názvem „Večer s klasikou" na zámku v Konici.