Slavnostní otevření kluziště

Milovníci bruslení, kteří se těší, až vyrazí na led, se brzy dočkají. V pátek 9. listopadu zahájí provoz mobilní kluziště na náměstí TGM v Prostějově. Venkovní kluziště slavnostně otevře v 15.30 hodin a nebude chybět krasobruslařské vystoupení. Kluziště bude v provozu do 6. ledna od 9 do 21 hodin.

Němčice lákají na divadlo

Láska mezi nebem a zemí coby divadelní představení se koná v pátek 9. listopadu v 19.30 hodin v sále Kina Oko v Němčicích nad Hanou. Tentokrát se diváci mohou těšit na romantickou komedii od britské autorky Pam Valentine nastudovanou kojetínským souborem Hanácká scéna. Dílo se pak zabývá nejdůležitějšími životními hodnotami velké většiny z nás láskou a rodinou. Vstupné je 80 korun.

Svatý Martin v Otaslavicích

Na Svatomartinské slavnosti se můžete těšit v pátek 9. listopadu ve farské zahradě v Otaslavicích. Akce začíná v 16 hodin v zahradě MŠ, kde děti uspí zvířátka. Poté následuje lampionový průvod a samotné slavnosti ve farské zahradě chybět nebudou svatomartinské pochoutky. A dojede také sám svatý Martin?

Parádní program na hvězdárně

Bohatý program si v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR připravila prostějovská hvězdárna. Návštěvníci se mohou těšit na pozorování Slunce a hvězdné oblohy nebo na zajímavé přednášky, na děti čeká pohádka a soutěže. Tady je program: https://www.hvezdarnapv.cz/tyden-vedy-a-techniky-avcr-2018.

V Irisu uspí ježky

Milé i poučné. Takové je již tradiční Uspávání ježků v ekocentru Iris v Prostějově. Návštěvníci se dozví o jejich životě, budou si je moci zvážit a prohlédnout zblízka. Zároveň se dozví, jak se k ježkům chovat v zimě a neublížit jim. Přítomen bude také zástupce němčické stanice pro handicapovaná zvířata. Akce startuje v pátek 9. listopadu v 16 hodin.

Vzhůru na Rybičky 48

Rybičky 48 zavítají do Prostějova. V rámci svého turné vystoupí v pátek od osmi hodin večer v Kasku. Velmi populární skupina posledního desetiletí. Koncerty tradičně přitahují velkou pozornost, stejně jako písně skupiny. Hity jako Emily či My ještě nejsme starý mohou oslovit jak náctileté, tak třicátníky. Vstupné je 275 korun. Možnost využít předprodeje na portálu www.ticketstream.cz.

Za hudbou do Mořic

V Mořicích lákají na Svatomartinský benefiční koncert. První tóny zazní v sobotu v15.30 v kostele Sv. Martina v Mořicích. Na klavír zahraje Daniel Jun, zazpívá Jana Nosková.

Na hodovou zábavu do Ptení

Hasiči ve Ptení svou na hodovou zábavu. Ta odstartuje v sobotu ve dvacet hodin. A k tanci a poslechu zahraje kapela E.S.O.