Noc, město a kolečkové brusle

pátek 14. června
Další vyjížďka nočním Prostějovem na kolečkových bruslích a za doprovodu hudby a policejních vozů se uskuteční v pátek večer. Na účastníky čeká trasa dlouhá přibližně deset kilometrů. Místem startu je Dětské dopravní hřiště, sraz účastníků ve 20 hodin, start vyjížďky o půlhodinu později. S sebou přilbu, chrániče, blikačky a světýlka.

Benefiční koncert v Určicích

pátek 14.června
V Určickém parku se uskuteční benefiční koncert. V pátek ve 20.00 startuje již druhý Benefiční koncert za doprovodu německé rokové skupiny GOTTFRIED a prostějovské kapely BEZSOUCITU. Výtěžek ze vstupného půjde na dětské popáleninové centrum v Brně. Přijďte si užít příjemný hudební večer a ještě k tomu přispět na dobrou věc. Vstupné je sto korun.

Sokol v Čelechovicích slaví sto let  

Nemáte na sobotu žádné plány? Čelechovice na Hané slaví sté výročí založení tělocvičné jednoty. V patnáct hodin se před sokolovnou vztyčí vlajka a bude se sázet sokolská lípa. O půl čtvrté započne kulturní program. Bude na vás čekat komentovaná prohlídka sokolovny, výstava o historii místní tělocvičné jednoty, promítání fotografií ze „staré“ sokolovny, a také film z otvírání sokolovny v roce 2010.

Studenky otvírají brány kostela sv. Petra a Pavla  

Zájemci o kulturu mají opět možnost navštívit jeden z kostelů v Prostějově. Studentky marketingu turismu, které studují na Střední odborné škole podnikání a obchodu, uskuteční v neděli komentované prohlídky barokního kostela sv. Petra a Pavla, který se nachází na konci Wolkerovy ulice. Prohlídky budou dvě. První začne ve čtrnáct hodin a druhá v patnáct hodin. Můžete si užít chládek kostela a načerpat nové vědomosti. 

Hanácká extraliga v Dětkovicích

Další závod v požárním útoku hostí Dětkovice v sobotu 15. června 2019 od 13 hodin. Jedná se o závody mužů a žen v rámci seriálu Hanácká extraliga. Začátek od 13 hodin. Bohaté občerstvené zajištěno. 

Hodový koncert na zámku Plumlov

Přijďte si užít v sobotu od devatenácti hodin kouzelnou atmosféru koncertního sálu zámku Plumlov. 

Vystoupí: Jana Podolská (cello), Eduardo García Salas (housle), Václav Mácha (klavír)

Vstupné 100 korun. 

Výstava bonsají

Bonsai klub Haná pořádá ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Konice Výstavu bonsají. Výstava se uskuteční na nádvoří konického zámkuve dnech 15. a 16. června. během výstavy bude probíhat poradenská služba k pěstování bonsají. 

Sobota 9 - 17 hodin

Neděle 9 - 16 hodin

Dětský den plný povolání v Pivíně

Přijďte si užít rodinnou odpolední akce do parku v Pivíně. Těšit se můžete v sobotu od čtrnácti hodin na soutěže pro děti, výtvarnou dílničku, malování na obličej, skákací hrad i návštěvu superhrdinů.

Dobromilické hody

Hodový víkend plný kulturních akcí se chystá v Dobromilicích 15. a 16. června 2019. Zahájení v sobotu od 15 hodin  v areálu za sokolovnou, soutěže a kolotoče pro děti, večerní taneční zábava. V neděli od 11 hodin Mše svatá, následuje košíkářská výstava a oteřená archeologická výstava v muzeu. Od 15 hodin fotbalové utkání starých pánů Dobromilic a Ivanovic na Hané.

120. výročí založení SDH Stínava

SDH Stínava zve všechny zájemce na velkolepou oslavu založení sboru. Akce se uskuteční 15. června u hasičské zbrojnice ve Stínavě a bude pokračovat na místním hřišti.

Čeká vás bohatý program:

13.00 - vítání hasičských sborů a hostů, proslov o historii a současnosti SDH, žehnání nového hasičského praporu, svěcení renovovaného vozíku MAP-HS1 a motorové stříkačky PS12, položení věnce u pomníku padlých, slavnostní průvod od zbrojnice na hřiště

15.30 - ukázky hasičské techniky, ukázka zásahu, doprovodné atrakce jako skákací hrad, jízda na koni apod.

17.30 - taneční zábava s kalepou FUNNY Band

Vrchoslavická pohárovka

Kdy: pátek od 21.30

Kde: hřiště, Vrchoslavice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: noční soutěž v požárním útoku s podsvícenou transparentní kádí na vodu, bohaté občerstvení

Setkání se záchrannou stanicí

Kdy: sobota od 7.45

Kde: vlakové nádraží, Prostějov

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: vycházka k Mokřadu u Mořic, pokračování do Němčic na Hané, kde proběhne návštěva záchranné stanice, návrat do 15 hodin, délka trasy 7 kilometrů

Pohádkové prohlídky na zámku Plumlov

Kdy: sobota a neděle od 13 hodin

Kde: zámek Plumlov

Za kolik: od 60 korun

Proč přijít: zámecké komnaty v doprovodu pohádek Co takhle svatba, princi, Sůl nad zlato nebo Z pekla štěstí, občerstvení, stánkový prodej

Zahájení výstavy Archeologické střípky z okolí Dobromilic

Kdy: neděle od 14 hodin

Kde: Regionální muzeum, Dobromilice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: prezentace nových výsledků archeologických prací, výstava potrvá do 14. července

TIPY OD SOUSEDŮ

Burgerový festival před Šantovkou
pátek 14. června až neděle 16. června
Před olomouckou Šantovkou odstartuje zítra od 10 hodin druhý ročník Burger Street Festivalu. Během tří dnů můžete přijít ochutnat nejrůznější druhy burgerů včetně pštrosího či vietnamského. Na své si přijdou i milovníci zmrzliny, vaflí, donutů, makronek nebo palačinek. Součástí akce bude také soutěž o nejlepší burgrárnu. Vstup je zdarma.

Závody na kolech i dobrá muzika
sobota 15. června
Užijte si sobotu na kolech a vyrazteVod 10 hodin objevovat krásy Litovelského Pomoraví. V rámci akce Litovel Free Fest se totiž konají závody Litovel Free Jízda, které jsou určené pro všechny sportovní nadšence. Kromě kol využijete i koloběžky. Startovné se neplatí. Během odpoledního hudebního programu Minifest budou vyhlášeny výsledky závodu.