Winter Classic jak ho neznáte

Stražisko – Také v České republice už známe hokejové show pod širým nebem. Místo Pardubic, brněnské Komety nebo Sparty se však na ledě v sobotu představí malí hokejisté Prostějova a Uničova, navíc ve Stražisku.

Utkání navíc nebude na velkém stadionu proměněném v lední plochu ale zdejším hřišti.

Kluby SK Prostějov 1913 a Orlíci z Uničova se zde utkají mezi jedenáctou a třináctou hodinou. Oba týmy navíc mohou být klidné, vodní pólo jako nedávno v případě zápasu AHL se konat nebude. Meteorologové předpovídají teploty bezpečně pod bodem mrazu.

V Dobromilicích oživili minulost módou

Dobromilice – Pokud máte o víkendu chuť na výlet do muzea, zvažte Dobromilice. Zde totiž v regionálním muzeu už od pátku probíhá výstava Střípky z dějin módy.

„Návštěvníci uvidí unikátní sbírku ručně šitých oděvů od antiky až po současnost," zvou organizátoři, kteří slibují také ukázky módy předních evropských panovníků. Výstava je otevřená v neděli mezi druhou a čtvrtou hodinou, dále pak ve stejný čas v úterý a ve čtvrtek. Vstupné je dobrovolné.

Děti poputují za zimní královnou

Prostějovsko – První letošní akcí prostějovského ekocentra Iris je Putování za zimní královnou. Sobotní vycházka se ponese v duchu nejen turistiky samotné, ale i různých soutěží a aktivit v okolí Ptení.

Sraz všech účastníků je naplánován na 8.30 na vlakové zastávce ve Ptení. „Většina účastníků však využije vlaku z Prostějova, který odjede z místního nádraží v 8.02 a zastavuje právě ve Ptení," informovala předsedkyně prostějovských ochránců přírody Eva Zatloukalová.

Od zastávky pak malí turisté s jejich rodiči vyrazí po značené turistické trase a cestou je budou čekat různé úkoly.

„Půjdeme do kopců směrem k Běleckému mlýnu. Cestou například potkáme koně, zastavíme se i u ohrady, kde chovají divoká prasata. Akce se jmenuje Putování za zimní královnou, takže celá procházka bude v takovém pohádkovém stylu. Během toho čeká na děti také spousta aktivit zaměřených samozřejmě na ochranu přírody," řekla Zatloukalová.

Cílem putování bude Bělecký mlýn, kde si účastníci po dlouhé procházce budou moci odpočinout a vyčkat na zpáteční vlak.

„Pokud tam dorazíme v nějakou rozumnou dobu, tak si tam někteří budou moci dát i něco k snědku. Poté půjdeme na nedalekou zastávku a celé putování by mělo skončit ve 13.21, kdy dojedeme vlakem do Prostějova," dodala předsedkyně prostějovských ochránců.

Běžecký závod na počest narození dcery

Vranovice – Kelčice – Už třetí rok budou manželé Vysloužilovi pořádat běžecký závod ve Vranovicích – Kelčicích, a to na počest narození své dcery Nely.

Vranovský kros odstartuje v sobotu v 9.45 na Salaši a zaběhat si můžou jak ti nejmenší, kteří si odběhnou 500 metrů, tak i dospělí. Ti se poperou s místním terénem na distanci 6,6 kilometrů, pro méně zdatné běžce připravili organizátoři i trasu o tři kilometry kratší.

Propojit oslavu s pohybem můžou běžci za dobrovolné startovné, které pokryje pořadatelům náklady na občerstvení. (zm)

Sokolské šibřinky v Přemyslovicích

Přemyslovice – Už sedmdesáté Sokolské šibřinky si užijí v Přemyslovicích. Masopustní zábava odstartuje v místní sokolovně v sobotu od dvaceti hodin a návštěvníkům zahraje k poslechu i tanci skupina Banda Band. Podle organizátorů je také připraveno bohaté občerstvení s výtečnou domácí kuchyní. Ačkoliv je nutno mít společensky vhodné oblečení, vítány jsou i masky. (zm)

Držovice prožijí karnevalový rej

Držovice – Pokud potkáte o víkendu v sále obecního domu v Držovicích nějakou pohádkovou postavu, nedivte se. Rodinné centrum Sluníčko tu totiž v sobotu pořádá dětský karneval, při němž se děti nejen pochlubí svými maskami, ale můžou si i zasoutěžit. Karnevalový rej startuje v patnáct hodin. (zm)

V Březsku zvou na maškarádu

Březsko – Dětské veselí však nebude jen v Držovicích. V Březsku totiž taky připravují svůj Dětský maškarní karneval, a to v sobotu od 14 hodin v místním klubovém zařízení. Samozřejmostí je občerstvení a soutěže pro děti. (zm)