V Určicích oslaví děti

Hry, soutěže, zábava. V Určicích o tyto věci nebude v sobotu nouze. Koná se zde totiž dětský den, který proběhne v zahradě místní základní školy. Akce s dlouhou tradicí ovšem bude mít tentokrát jednu novinku. Současně s ní totiž od 14 hodin proběhne umístění základního kamene nové mateřské školy. 

Sokoli se slétnou do Prostějova

Slet Sokolské župy Prostějovské bude v sobotu hostit prostějovská hala Sportcentra. Celodenní program nabídne zajímavé vyžití pro dospělé i děti. Hlavním tahákem bude předvedení všech jedenácti sletových skladeb. Ty začnou předvádět cvičenci od patnácté hodiny. Program je ovšem nachystán již od desáté ráno, kdy budou probíhat ukázky z činnosti tělocvičných jednot SŽP. Po poledni pak zahraje dechovka Krumsíňanka.

Den životního prostředí přinese i včelí úl na náměstí

Nejen milovníky přírody potěší sobotní akce v centru Prostějova. Pořadatelé dne životního prostředí připravili totiž i spoustu aktivit, jak pro děti, tak pro dospělé. Na akci se představí organizace ochraňující přírodu, k vidění ale budou i zajímavosti. Včetně proskleného včelího úlu. Akce začíná v 9 hodin dopoledne na náměstí T.G. Masaryka.

Na Prostějovsko se vydají rikši

Plumlov se bez nadsázky dá označit za místo setkávání. Tento přídomek pak podtrhuje akce, která se ve zdejším autokempu bude konat od pátku do soboty. 21 dostaveníčko si zde totiž dají skútry a rikši. Ty se představí i v sobotu po deváté hodině v Čechách pod Kosířem, v parku.

Maraton prověří pivaře

Prostějov - Všichni milovníci piva si v sobotu mohou užít závod ulicemi města přes restaurace a hospůdky, během něhož navštíví pivaři profesionálně alespoň sedm podniků (pijí pivo na čas) a pivaři amatéři (mohou soutěžit i v týmu) alespoň deset podniků. Koná se totiž prostějovský Pivní maraton, který už nyní sklízí velký ohlas. Vstupné na akci je 99 korun. Více informací na www.pivnimaraton.cz.

Za krásou na Plumlovský zámek

V sobotu 9. června od 16 hodin se uskuteční na Plumlovském zámku již tradiční charitativní módní přehlídka Gala Fashion show. K vidění budou mimo jiné díla studentů prostějovské střední školy ArtEcon, také přehlídka historických kostýmů a zároveň i práce designérky Marty Musilové. Pořadatelé připravili i doprovodný program. Návštěvníci mohou na sedmém ročníku akce počítat se zajímavou atmosférou, hudbou a samozřejmě spoustou krásy.

V Kralicích se bude klebetit

Pokud máte rádi folklór, tanec nebo nejlépe obojí, pak je pro vás sobotní akce v Kralicích na Hané jako dělaná. V zámeckém parku u kulturního domu vystoupí s programem plným tradic, hanáčtiny ale i slovenštiny folklórní soubory Klas a také soubor Mánes a hostující soubory Kolovrat a Old Kolovrat z Nitry.

V Drahanech vyrazí za pohádkou

Spolek holek Drahany vás srdečně zve na procházku pohádkovým lesem. Startuje se v sobotu na místním hřišti o půl třetí odpoledne. Kromě cesty za pohádkou vás čeká i ukázka činnosti protivanovských dobrovolných hasičů, bohaté občerstvení, skákací hrad či malování na obličej.

V Němčicích budou plout na vlně pohody

V neděli 10. června od 14.30 pořádá místní středisko volného času Orion závěrečná přehlídku kroužků a všech zajímavých činností Orionu. K vidění budou taneční, výtvarné, přírodovědné, sportovní i jazykové kroužky. Občerstvení pak obstarají němčičtí dobrovolní hasiči. Nenechte si ujít bohatý program se spoustou zábavy!