Plumlovský zámek rozezvučí vánoční hudba

Plumlov – Plumlovský zámek už žije Vánocemi. Důkazem toho bude i nedělní vánoční koncert Zdislavy Krausové Otrubové, jenž začne ve tři hodiny odpoledne. Umělkyně v obřadní síni Vysokého zámku naladí svými písněmi na Vánoce opravdu všechny posluchače. Vstupné je dobrovolné.

V Myslejovicích se těší na hravé odpoledne s Mikulášem

Myslejovice – Sobota bude v Myslejovicích patřit Mikulášovi a jeho partě. Od čtrnácti hodin se v místním kulturním domě uskuteční Mikulášské hravé odpoledne plné her a soutěží se sladkými odměnami. Nebude chybět ani taneční vystoupení a diskotéka pro děti i dospělé, převleky andílka a čerta jsou samozřejmě vítáné. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje dětem do mateřské a základní školy.

V Němčicích budou tvořit ozdoby ze slaného těsta

Němčice nad Hanou – Chcete zabavit děti zajímavou činností? Zajeďte si do Němčic nad Hanou. Tam v rámci Adventního tvoření budou v neděli od 13.00 do 14.30 vyrábět vánoční ozdoby ze slaného těsta. Akce se koná v klubovně DDM Orion a vstupné činí čtyřicet korun.

Při výletě na přehradu můžete zaskočit na loutkové divadlo

Plumlov – Dosyta se najíst a k tomu zařídit svým dětem bohatý kulturní program mohou návštěvníci hotelu Plumlov. V sobotu se zde totiž od 11.00 bude hrát loutkové divadlo. Vstupné činí padesát korun a pro děti je dokonce připraveno i pohádkové menu.

Od Adventu k Vánocům. Bach i Mozart zazní na koncertě

Němčice nad H., Kralice na H. – Skladby G. P. da Palestriny, J. J. Fuxe, J. S. Bacha, A. Michny, W. A. Mozarta a dalších hudebních velikánů si mohou vychutnat návštěvníci unikátního koncertu s názvem Od Adventu k Vánocům. Účinkují komorní soubory školy z Němčic nad Hanou, dětský pěvecký sbor Sedmikráska a jako host se představí pěvecký sbor Canticum pod vedením Jindřicha Nováka. V Němčicích začíná koncert v sobotu ve čtrnáct hodin v kostele sv. Máří Magdalény, v Kralicích pak ve stejný den o tři hodiny později v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Chovatelé představí své klenoty

Prostějov – Na výstavu chovatelských úspěchů lákají organizátoři výstavy do Prostějova. V Plumlovské ulici, kde mají chovatelé zázemí, se v sobotu mezi osmou a třináctou hodinou uskuteční výstava holubů a králíků. „K vidění bude třeba zdejší plemeno, králík bílý hnědooký," upozornil předseda zdejších chovatelů Vratislav Slavík.

Děti čeká předvánoční přespání

Prostějov – Do Vánoc ještě času dost, i tak ale už nyní je k navštívení nemálo vánočních akcí. Jednu z nich pořádá také prostějovská kavárna Planeta malého prince, předvánoční přespání v koutku. Nocleh proběhne desátého prosince. Program spojený s Vánocemi začíná v osmnáct hodin.

Na Kosíři potkáte Mikuláše

Čechy pod Kosířem – Kousek v čase zpět se naopak dostanou lidé, kteří zavítají v neděli na Velký Kosíř. S menším zpožděním zde totiž turisté ze Smržic chystají tradiční výstup, při kterém nebude chybět Mikuláš, anděl a čert.

„Výstup na Kosíř nám tentokrát opět zpestří Regionální sdružení Iris Prostějov, které na nedělní dopoledne chystá v sadu Oulehle pro všechny kolemjdoucí předvánoční zastavení. Připraven bude ohýnek s horkým čajem a pro děti drobné tvořivé a hravé aktivity," prozradil Zdeněk Balcařík z Klubu českých turistů ve Smržicích.

Účastníky výstupu čeká cesta na nejvyšší hanácký vrchol buď z Prostějova – sraz v 9 hodin a patnáct minut na mostu přes Hloučelu v ulici Pod Kosířem – nebo ze Smržic, kde bude sraz v deset hodin u kulturního domu.

Ve Štětovicích zazpívají telátkům a ukáží vánoční zvyky

Vrbátky – Akci pro milovníky zpěvu, zvířat a Vánoc nachystali na víkend na Zlaté farmě ve Štětovicích u Vrbátek. Organizátoři zvou na živý betlém, také na jízdu na koni pro děti zdarma či na punč. Akce s názvem Zpívání telátkům pak nabídne také tradiční vánoční zvyky. První návštěvníky farmy uvítají v neděli s úderem třinácté hodiny.

Nasát vánoční atmosféru můžete v Tištíně i Brodku 

Tištín – Vánoční výtvory a také náladu, ty můžete získat během soboty v Tištíně. Mezi desátou a patnáctou hodinou zde totiž v sále sokolovny pořádají vánoční výstavu. Součástí akce bude také dílnička pro děti i dospělé.

Podobné předvánoční zážitky čekají také na lidi v Brodku u Prostějova. I zde se během soboty v místní sokolovně mohou podívat nebo i zakoupit vánoční výrobky. V průběhu akce pak lidé také zhlédnou tvorbu klientů víceměřického domova U Rybníka. Akci zpestří také vystoupení dětí z mateřské školy. Výstava potrvá od deseti do šestnácti hodin.