Prostějovské náměstí rozezní historická hudba

Prostějov – Páteční večer v Prostějově se ponese v duchu středověké vánoční atmosféry. Na náměstí T. G. Masaryka totiž od sedmnácti hodin začíná koncert hudební skupiny Milvus, která přenese posluchače o několik staletí zpátky do historie.

„Hudební těleso představí nejkrásnější duchovní skladby z období gotiky a renesance, které doplní i zajímavými informacemi a připomínkami středověkých vánočních tradic a zvyků," nalákali na páteční koncert pořadatelé.

Skupina Nezmaři.Pod Kosířem zahrají Nezmaři

Čechy pod Kosířem – Seriál adventních večerů v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem pokračuje. Tentokrát zve ředitel muzea Václav Obr na koncert hudební skupiny Nezmaři. Příjemné posezení při hudbě začíná už tuto sobotu v sedmnáct hodin v depozitáři muzea.

Procházka lesem s krmením zvířat

Stražisko – Adventní vycházku s akcí na pomoc zvířatům chystají na sobotu od deseti hodin ochránci přírody ze sdružení Iris.

„Sejdeme se v deset dopoledne na nádraží v Prostějově, odkud vyrazíme vlakem do Stražiska. Poté půjdeme lesem až do Ptenského dvorku. Cestou připravíme nadílku pro lesní zvířata. Takže zájemci si sebou vezmou různé dobroty, třeba kaštany, jablka, kukuřici a podobně," popsali akci pořadatelé.

Koncert v Plumlově doplní živý betlém

Plumlov – Kostel Nejsvětější trojice v Plumlově rozezní v neděli od šestnácti hodin adventní koncert. Vánoční písně zazpívá Plumlovský chrámový sbor a jeho hosté.

Akci doplní i živý betlém, který předvedou herci ze Spolku plumlovských nadšenců. Pro návštěvníky bude zajištěno i teplé občerstvení.

Michal Nesvadba vystoupí v Duze

Michal Nesvadba.Prostějov – Nejen děti zve na své představení populární herec Michal Nesvadba, který vystoupí v sobotu v kulturním klubu Duha.

Zábavný program Michalovi mazlíčci startuje od osmnácti hodin.

„Michal si myslí, že už je moc velký na to, aby si hrál s dětmi, ale jeho „plyšáci", největší mazlíčci, ho přesvědčí o tom, že z malého kluka ještě nevyrostl a hrát si může klidně dál. V představení uvidí děti skutečné hračky, oblíbené plyšáky, do kterých se zamilují nejen ony, ale také jejich rodiče," popisují akci pořadatelé. .

Kralice na Hané ožijí folklorem

Kralice na Hané – Na adventní posezení s folklorní hudbou i tancem zvou hanácké soubory Klas, Klásek a Kláseček do kulturního domu v Kralicích na Hané. Společenský večer začíná v sobotu sedmnáct hodin odpoledne. Pro návštěvníky bude krom bohatého programu připravené i občerstvení.