V Apollu zahraje Dymytry

Prostějov - Metalová skupina Dymytry vyráží na celorepublikové turné Krby Kamna Turyna tour 2017 a při té příležitosti nevynechá ani hudební klub Apollo 13 v Prostějově.

Zde zazní od pátečních dvaceti hodin jak nové písně, tak i osvědčené hity. Kapela se vyznačuje nejen tvrdou hudbou, ale i maskami, jež nahánějí hrůzu.

V Kostelci zvou na divadlo pro nejmenší

Kostelec na Hané - Máte malé děti a ještě nevíte, co s nimi v sobotu podniknete. Jednu možnost nabízí také v Kostelci na Hané. Uskuteční se zde totiž představení maňáskového divadla, které vůbec poprvé uspořádá zdejší Mateřské centrum. Diváky čeká půlhodibnové vystoupení, které začíná desátou hodinou v sokolovně. Vstupné je dobrovolné.

Máte rádi pálenku? Zamiřte do Dobromilic!

Dobromilice - Ta píše! Tato slova budou během soboty znív v Dobromilicích často. V budově zdejších zahrádkářů se totiž sejdou lidé, kteří doma pálí a také ti, kteří ji dokážou ocenit. Od čtrnácti hodin proběhne košt vzorků z Dobromilic a okolí. Pořadatelé zvou i na občerstvení, upozorňují však, že degustační pplatek činí sto korun.

V Atriu představí výstavu plnou psů

Prostějov - Kdo máte rádi psy, pro vás bude prostějovský obchodní dům Atrium v centru města tím pravým. Alespoň v sobotu. Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou se sem do prodejny Skákal pes budete moct podívat a obdivovat fotografie psů žijících v Prostějově. Autorkou snímků je Radana Povolná, kterou mohou znát i mnozí Prostějované - mladá žena se totiž zdaleka nesoustředí jen na focení domácích mazlíčků. Jak navíc název prodejny napovídá, o psech se zde dozvíte něco navíc. Stejně tak o focení, autorka totiž na výstavu také dorazí.

Dětské karnevaly 

Prostějovsko - Šňůra dětských karnevalů na Prostějovsku nekončí ani o tomto víkendu.

Nejdříve se pobaví při karnevalu děti v Lešanech, kde od 14.00 vypukne v místním kulturním domě parádní zábava ve stylu oblíbených Šmoulů. Chybět za dobrovolné vstupné nebudou dětské hry, bohatá tombola a šmoulí diskotéka.

Ve čtrnáct hodin startuje i karneval v čelechovické sokolovně, kde je přichystána zábava nejen pro děti, ale i dospělé. Vstupné činí pro dospělé 50 korun, děti v maskách mají vstup zadarmo.

O hodinu později se pak pobaví děti v obecním úřadu v Hluchově, kde je vstupné za symbolických 20 korun.

Otinoves ožije masopustem

Otinoves - Spoustu masek a skvělé zábavy slibuje sobotní dopoledne v Otinovsi. Ves uprostřed Drahanské vrchoviny se totiž poddá masopustnímu veselí. Po deváté hodině totiž vyrazí průvod od zdejší hasičárny a vydá se směrem na Studnice a postupně celou dědinou. Průvod bude obcí procházet až do oběda, místní se tak mají na co těšit a měli by myslet na pohoštění masek.

Ostatky v Nezamyslicích

Nezamyslice - V Nezamyslicích vědí, jak se naladit na začátek masového půstu. Návštěvníci nové hasičské zbrojnice si budou moci v sobotu od 11 hodin pochutnat na zabijačkových pochoutkách, jakými jsou tlačenka, jitrnice nebo guláš. Při té příležitosti se také uskuteční masopustní průvod s maskami a hudbou. (zm)

Zavzpomínají na Barboru Masopustovou

Březsko - Masopustní oslavy se nevyhnou ani obci Březsko u Konice. Během oslav tu pochovají v místním kulturním domě v 19.30 Barboru Masopustovou, kterou doprovodí do obřadní síně místní obyvatelé v maskách a za zvuku hudby. Její ostatky budou pak při živé hudbě opět na rok důstojně uloženy. 

Nevíte, co s dětmi? Zkuste procházku na Kopeček

Prostějov, Olomouc - Prostějovští ochránci přírody z ekocentra Iris si pro všechny rodiny s dětmi a další zájemce připravili opravdu zajímavý program na sobotní dopoledne. Po vycházkách po Prostějovsku se tentokrát vypraví až za hranice Prostějovska, a to ve stopách nejznámějšího prostějovského básníka.

„Jedná se o půldenní lesní vycházku z Dolan na Svatý Kopeček. Začneme prohlídkou zříceniny kláštera Kartouzka, budeme pokračovat po naučné stezce k osadě Nové Sady, odtud pak vystoupáme ke studánce Jiřího Wolkera a k blízkému vyhlídkovému altánu. Lesními cestami dojdeme až na Svatý Kopeček, kde vycházka končí. Samozřejmostí jsou hravé aktivity běhemvycházky,“ informovali na svých webových stránkách ochránci.

Všichni zájemci o naučnou procházku se v sobotu sejdou v 8.20 na hlavním nádraží v Prostějově, odkud pak v 8.35 odjedou rychlíkem do Olomouce a pojedou následně autobusem do Dolan. Popěší trase dlouhé zhruba pět kilometrů pak mají možnostse bavit už podle svých představ.

„Po ukončení vycházky mohou účastníci individuálně navštívit zoo a baziliku na Svatém Kopečku anebo se rovnou vrátit do Olomouce a Prostějova,“ dodali organizátoři naučné procházky z prostějovského ekocentra. (zm)