Legendy po roce míří do Konice

Po roce zámecký park v Konici opět rozezní tradiční akce s názvem Legendy se vrací. A to už tento pátek. Během nabitého večera se představí hned několik kapel a pořadatelé slibují skvělý hudební zážitek.

„Na akci vystoupí skupiny, které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost. Těšit se můžete na kapely Marasd, Merkur, Demence, Junior, Děda Mráz, Quercus a Gabriela V. G.,“ lákají pořadatelé z Mamut Agency s tím, že připraveno bude profesionální osvětlení, podium, zvuk a bohaté občerstvení. Akce se koná za každého počasí a je vítáno dobové oblečení.

Králíčci, beránci i exotičtí ježci. Chovatelé zvou na výstavu

Chovatelé zvou všechny milovníky zvířátek tuto sobotu do Plumlova. Proběhne zde další tradiční výstava teddy mazlíčků.

„Jedná se o výstavu teddy králíků a teddy beránků. Zároveň zde také proběhne celostátní výstava exotických ježků. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky králičího HOPU, kdy králíčci skáčou přes překážky,“ lákají pořadatelé na akci, která začíná v půl desáté dopoledne.

Výstava probíhá v budově na náměstí v Plumlově vedle sídla policie. Za vstupné dospělí zaplatí 40 korun, děti do 15 let se sem pak podívají zcela zdarma.

Utkají se v kosení trávy

Na druhý ročník netradiční akce zvou hasiči z Labutic. Na sobotní odpoledne si připravili soutěž v kosení trávy.

„Loňský ročník měl velký úspěch, a tak jsme se rozhodli akci udělat i letos. Kromě samotné soutěže bude připraveno i bohaté občerstvení pro děti například skákací hrad," vzkazují hasiči z Labutic. V závěrečném hodnocení bude přihlíženo také k tradičnímu oděvu.

Němčicemi se prožene Veterán rallye

Automobilovým svátkem by šla nazvat sobota v Němčicích nad Hanou. Koná se zde akce pod názvem Veterán rallye. Na akci, která startuje v osm hodin ráno, nebude chybět například i divácká soutěž elegance nebo rozprávka s jezdci. V deset hodin startuje orientační jízda vozidel a zpět do Němčic nad Hanou se vrátí kolem poledne. Od třinácti hodin jsou pak připraveny pohybové a zručnostní soutěže. O tom, že se bude na co dívat, svědčí fakt, že organizátoři přivítají auto vyrobená do roku 1970.

Kamenný sál rozezní rock

Pořádnou dávku rockové muziky nabídne páteční Rockový večírek, který se koná v Kamenném sále na plumlovském zámku. Ten nabídne rovnou tři kapely. Od devatenácti hodin se zde představí Mimo Provoz, Durchumdurch a Pink Tuxedo Gang. Za vstupenku zaplatíte 80 korun.

Prostějovský zámek se otevře veřejnosti

Letos už podruhé se veřejnosti otevře prostějovský zámek. Prohlídky běžně nedostupné památky si připravili studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu.

„Návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku exteriéru i interiéru zámku. Během prohlídky pak bude připraveno nejedno hudební a divadelní překvapení,“ vzkazují organizátoři. Prohlídky probíhají v sobotu od 13 do 17 hodin v každou celou hodinu. Sraz je před vchodem do zámku u kašny a maximální počet je 20 účastníků.

Žváčkův festival nabídne dechovou hudbu

Akce s dlouholetou tradicí se koná v neděli odpoledne v zámeckém parku v Konici. Žváčkův festival nabídne hned několik dechových kapel jako například Holóbkovo mozeko, Lipovanku, Hanačku, Bivojačku a další. Během odpoledne, kterým provází Věra Kučerová a Jiří Holub, se představí i mažoretky z Moravské Třebové. Akce bude zahájena ve třináct hodin průvodem od zámku do zámeckého parku. Za vstupenku dospělí zaplatí 100 korun, senioři 70 korun a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Další akce o víkendu

Sobota: Bílý den, Hamry - účinkují zdravotně postižení hudebníci. Ukázka výcviku vodících psů
Sobota: Help tuning sraz, Autokemp Žralok Plumlov
Neděle: Afrika bez obalu III., H-club Prostějov – prodej čerstvých afrických plodů a dalších dobrot