Na stadion za krásou krasobruslení

Na více než stovku vystoupení krasobruslařek se budou v sobotu moci od rána podívat návštěvníci prostějovského zimního stadionu. Na Velkou cenu města Prostějova sem totiž dorazí dívky á ženy z širokého okolí. V minulých letech soutěžily děti už od tří let.

Samozřejmostí je také několik zástupců z Prostějova, pokud tedy chcete podpořit naše barvy, neváhejte a dorazte. 

Náměstí ovládnou Velikonoce

Druhý ročník velikonočního jarmarku začne už zítra na prostějovském náměstí T.G. Masaryka. Již během tohoto týdne mohli kolemjdoucí před muzeem spatřit osm dřevěných stánků.

Lidé zde až do 29. března budou moci zakoupit řadu věcí, většinou spjatých s Velikonocemi. Magistrát nicméně oproti loňsku slibuje jednu novinku.

"Z důvodu většího sortimentu nabízených služeb bude nově v letošním roce, ve stejném prostoru, umístěn po dobu konání programu, stan s nabídkou malování na obličej a airbrusch tetování," řekla náměstkyně primátorky pro kulturu Ivana Hemerková. 

V kostelecké sokolovně přivítají jaro

Na jarmark či tvoření zvou pořadatelé na sobotu do Kostelce na Hané. Zdejší sokolovna se stane dějištěm Vítání jara. Kromě velikonočního jarmarku a dalších aktivit si na své přijdou i milovníci folkloru. Představí se totiž národopisný soubor Mánes.

Svůj program pak budou mít také místní mateřské centrum či dramatický kroužek. Samozřejmostí pak je občerstvení. Akce začíná v 15 hodin. 

Obrovu nohu zdolají výletníci

Pro malé, velké, staré i mladé. Zkrátka pro všechny pořádají v Otaslavicích výstup na Obrovu nohu. Vrch nepříliš vzdálený od obce vezmou turisté ztečí už poosmnácté Obrovu nohu bude vyznačeno několik tras. Připravená bude také regenerační chvilka v sokolovně. Zde také o půl druhé začne prezence účastníků.