Budětsko potěší hlavně děti

Budětsko - Karnevalové veselí v sobotu ovládne obec pár kilometrů od Konice. Budětský obecní dům zažije dětské maškarní. A kromě masek nabídne ještě mnohem více. Hudba, hry, soutěže. A za to vše odměny. Od dvou hodin si zkrátka děti přijdou na své. A jejich rodiče jakbysmet. Čeká je posezení s občerstvením a navrch také tombola.

Mladá výtvarnice provede světem abstrakce

Konice - Milovníci umění si přijdou na své v Konici. V pátek, o patnácté hodině, začne v zámecké galerii vystavovat Anna Stejskalová. Teprve dvaadvacetiletá umělkyně ze Zábřeha už vystavovala v Šumperku či Mohelnici. Výtvarnice se inspiruje přírodou, lidmi, ale také sny. Autorka už dokonce vytvořila svůj vlastní, osobitý styl: nazývá ho abstraktním expresionismem.

V Čechách se vypraví na konec světa

Čechy pod Kosířem - Za zážitky nemusíte daleko. Stačí se usadit a počkat, až s nimi přijdou tvůrci filmů. Dvojnásob to platí o páteční akci pořádané v Čechách pod Kosířem. Již tradičně se zdejší Multifunkční budova pro kulturu a sport stane dějištěm filmového festivalu Expediční kamera. Loni se konal ve více než dvou stech obcích a městech v Čechách i na Slovensku. Lidé se díky filmům vydají za dobrodružstvími do odlehlých koutů světa, třeba Amazonie. Uchvátí však i příběh horalů ze Slovenska. Akce začne v osmnáct hodin a určitě nikoho z přítomných nezklame.

Moravské divadlo z Olomouce zahraje v Dubanech

Dubany - Pěkný zážitek slibuje sobotní večer v Dubanech. Respektive v dubanské sokolovně. Zahrají zde členové Moravského divadla v Olomouci a to Láskyplnou operetu. Pořadatelé zvou na známé melodie a večer, na který účastníci budou dlouho vzpomínat. Dodávají pak ještě podstatnou věc: program má šanci zaujmout všechny generace. Opereta začíná v 18 hodin. Do Duban z Vrbátek a Štětovic vyráží svoz.

Na jihu Prostějovska oslaví kořalku

Víceměřice - Širokou paletu chutí rozprostřou v sobotu po čtrnácté hodině ve víceměřické košíkárně. Tradiční místo pořádání kulturních akcí tentokrát přivítá další ročník Víceměřické gořalky. Pánové i dámy, všichni si během této události mohou dát do nosu. A vzkoušet co místní i přespolní vypálili. K mání budou pálenky, také však likéry. Všichni si přijdou na své - i lidé, kteří svými vzorky nepřispěli. Neváhejte tedy, neseďte doma a dorazte!

Ve Zlaté bráně se bude vyrábět

Prostějov – Obchodní centrum Zlatá brána si na sobotní odpoledne připravila akci v podobě kreativních dílniček. Tentokrát se budou vyrábět krmítka pro ptáčky. Akce proběhne od 15 hodin ve druhém patře obchodního domu. Kdo dílničku nestihne, nemusí zoufat. Další zde plánují na 7. dubna. 

Hurá do Želče na karneval

Zábavu pro děti si na neděli 4. března připravili v obci Želeč. Ve zdejším kulturním domě se totiž koná Dětský karneval. O program se během odpoledne postará hudební agentura Melody. Nebude chybět ani občerstvení a bohatá tombola. Akce odstartuje úderem čtrnácté hodiny. Vstupné je dobrovolné.