Muzeum kočárů zahájí sezónu

U příležitosti zahájení sezóny Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem bude Olomouckým krajem projíždět cestovní kočár, na který se můžete těšit hned na několika místech. Cesta kočárem po pamětihodnostech se letos koná v duchu 270. výročí příjezdu kardinála Troyera, který v roce 1747 ve zlatém kočáru navštívil Olomouc. Kočár bude obcemi projíždět v doprovodu jízdní gardy.

„Každá zastávka programu má kostelík nebo kapličku, které budou otevřené pro veřejnost, na několika místech bude připraven i celodenní program. Také s sebou povezeme zavazadla s dárky pro děti,“ prozradil ředitel Muzea historických kočárů Václav Obr. Součástí programu bude na zastávkách Vrbátky a Slatinice krmení koní. V 11 hodin se na průvod můžete přijít podívat k vrahovickému kostelu.

VÍCE ZDE…

Knihovny zvou na Noc s Andersenem

Prostějovsko – Hned na dvou místech okresu zvou knihovny na den, případně večer, který bude věnovaný právě knihám. Tradiční Noc s Andersenem mohou tak malí i větší čtenáři očekávat třeba v Protivanově. „Děti stráví z pátku na sobotu noc mimo svoje postýlky, se svými kamarády, trochu si zasoutěží, zahrají si, pobaví, vyrobí a přečtou,“ říkají k ní organizátoři na webu knihovny. Tématem by měly být knížky, na níž se podíleli bratři Čapkové.
To v Mořicích dávají přednost komiksům. Třeba Čtyřlístku. I zde děti budou moct v knihovně přespat, organizátoři navíc slibují i promítání pohádky. Jak protivanovská, tak mořická akce proběhnou v pátek večer.

Mostkovice budou patřit dětem

Mostkovice – Spoustu zábavy a také spoustu klaunů slibuje sobotní karneval v Mostkovicích. zdejší sokolovna bude sloužit dětem mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou. Během té doby si malí účastníci akce užijí klaunské představené a soutěže, společně s rodiči se pak mohou těšit na výhry z tomboly. První tři čtvrtě hodiny však budou patřit vystoupení žáků zdejších škol: mateřské, základní i základní umělecké.

ČTĚTE TAKÉ: Nikas se už zase připravuje na Velkou Pardubickou 

Pomozte zkrášlit obec

Malé Hradisko - Pobavit se se sousedy a známými a zároveň udělat dobrý skutek. Spojit tyto činnosti do jedné mají v sobotu možnost lidé v Malém Hradisku. Zde se totiž uskuteční akce Ukliďme Česko, která připomíná, že se netýká jen notoricky známého čištění břehů Hloučely v Prostějově. Sraz je naplánovaný na devátou hodinu k obecnímu úřadu.

ČTĚTE TAKÉ: Hrad Bouzov zůstává státu, Německý řád s odvoláním neuspěl

Chcete se bavit a poučit? Na Husáku zvládnou obojí

Prostějov - Druhý ročník akce nabídne opět hodně zábavy a zároveň samozřejmě i poznání. Akce je vhodná pro rodiny se zvídavými dětmi, protože k dispozici bude řada zajímavých pokusů z fyziky a chemie. Spojení „učení hraním“ je při této akci na místě. Pokud ale děti nemáte, nevadí, přijít si na své můžete na jarmarku i tak. Akci můžete navštívit během pátku a také od devíti hodin v sobotu.

V Plumlově zahájí sezónu i přivítají jaro

Plumlov - Dlouhé čekání je minulostí: turisté od sobotní třinácté hodiny budou moct opět pravidelně navštěvovat zámek v Plumlově. Památka opět zve na řadu akcí, ty první proběhnou právě v sobotu. Můžete se těšit na Vítání jara doprovázený hudbou i stánkovým prodejem. O půl třetí se můžete těšit na vynášení smrtky, chybět nebudou ani zvířata – včetně vydry.

ČTĚTE TAKÉ: Zámecká sezóna začíná: v Čechách návštěvníkům nabídnou nové expozice i kulturní akce

Na kola o Aprílu - přesunuto na příští víkend!

Němčice nad Hanou - Kdo se bojí pohybu, nesmí v sobotu od čtrnácti hodin do Němčic. Právě tehdy zde totiž a proběhne aprílová jízda, která zavede účastníky i do Mořic a Vrchoslavic. Pořadatelé z němčického Orionu zvou cyklisty, bruslaře i koloběžkáře na jízdu završenou závodem. Účastníci se mohou těšit i na drobné občerstvení.