Letní noc láká na irské tance a ohňostroj

Držovice – Pořádně rušno bude v sobotu na fotbalovém hřišti v Držovicích. Nejen pro místní si obec připravila den plný zábavy. Ten odstartuje v deset hodin tradičním dětským dnem, od osmnácti hodin na něj pak naváže Letní noc.

„Na programu jsou dovednostní soutěže, zahraje živá hudba Pauli + Slavoj z Prostějova, o zábavu se postará dětský folklorní soubor Valentýnek, soubor Mánes či taneční skupina Druhý dech," nastínila část z bohatého programu starostka obce Blanka Kolečkářová. Lidé se mohou těšit i na irské tance, aerobik, diskotéku a ohňostroj. Akce potrvá do jedné hodiny po půlnoci. 

Plumlovský zámek bude patřit ženám a kráse

Plumlov – Vydat se na pomyslný výlet do bájného Řecka či horkého Španělska, odpočinout si od každodenních starostí a prohlédnout si flamencovou módu či dobové zámecké kostýmy. Nejen to jsou lákadla třetího ročníku oblíbené akce s názvem Žena a charme na zámku anebo řecko-španělský večer, který pořádá v sobotu plumlovský zámek…VÍCE

Na koloběžku zapřaženou psy vyrazte do Alojzova

Alojzov – Nemáte program na sobotní odpoledne? Pokud je vaše odpověď ne. Vyrazte i s dětmi nebo klidně i sami do Alojzova. Na místním hřišti se tu od 15 hodin koná Dětský den. Kromě toho, že zde budou pro děti připraveny nejrůznější hry, nebude chybět ani projížďka na koloběžce zapřažené psy nebo motorové čtyřkolce.


Děti pobaví kouzelník i soutěže

Tištín – Odpoledne plné zábavy a dobrot si mohou užít všichni, kteří zavítají v sobotu do Tištína. Od čtrnácti hodin se zde koná Dětské odpoledne pro malé i velké. Děti se mohou těšit na malování na obličej, airsoft, soutěže, vystoupení kouzelníka a diskotéku, na své si přijdou i jejich mlsné jazýčky, které uspokojí zmrzlinový stánek. Akce se koná na místním hřišti, za špatného počasí se přesune do sokolovny. Děti mají vstupné zdarma a dospělí zaplatí dvacet korun. 

Hasiči se poperou o Pohár starostky

Čelechovice na Hané – Soutěž O Pohár starostky obce Čelechovice na Hané v požárním útoku Páter Cup 2014 pořádají v sobotu místní hasiči. Týmy požárníků si dají sraz na hasičské dráze u rybníka čtvrt hodiny před čtrnáctou hodinou, program začne prezentací a nástupem velitelů družstev a samotná soutěž odstartuje ve čtrnáct hodin. Ti, kteří přijdou fandit, se mohou posilnit u bohatého občerstvení. 

Hloučelu obsadí bludičky, náměstí milovníci přírody

Prostějov – Bohatý program si na tento víkend připravili prostějovští ochránci přírody. Nejprve s nimi mohou lidé strávit příjemný páteční večer procházkou pod korunami stromů na Hloučele, na kterou si posvítí lampiony. Večerní stezka bludiček startuje od půl šesté do půl deváté v občerstvení U Abrahámka.

„Okružní trasa povede po cyklostezce směr Mostkovice a Tichá, kde přejde na druhý břeh k občerstvení U Mazánka a po mostě zpět k Abrahámkovi," nastínili ochránci z Ekocentra Iris. Atmosféru pak zpříjemní od devatenácti hodin vystoupení country skupiny Hloučeláci. Děti nad tři roky zaplatí třicet korun, dospělí o desetikorunu více.

„V ceně je špekáček a pečivo, které lidé dostanou v cíli poté, co předloží kontrolní razítka," vzkázali ochránci přírody.

Na sobotní dopoledne pak ekologové chystají na náměstí před radnicí Den životního prostředí. Své stánky tu budou mít zástupci nejrůznějších organizací, které se zabývají přírodou a životním prostředím, pro děti jsou připraveny hravé a vzdělávací úkoly. Akce potrvá od devíti do dvanácti hodin. 

Kostel rozezní jazz, zámek klavírní melodie

Plumlov, Prostějov – Hned dva koncerty mohou v neděli navštívit milovníci hudby. Spirituály, jazzové i jiné písně v podání vokálně-instrumentální skupiny Tupá šídla rozezní od sedmnácti hodin budovu PAX u kostela svatého Cyrila a Metoděje v Prostějově. Od devatenácti hodin pak mohou lidé zavítat na plumlovský zámek, kde se v obřadní síni Vysokého zámku bude konat tradiční klavírní koncert Barbory Halouzkové. Těšit se mohou na romantické i populární písně.