Vzhůru na Festival nafukovacích atrakcí

Skákací hrady, hrady se skluzavkou, nafukovací fotbalové hřiště a šipky a střelnice. Plno zábavy a osm různých atrakcí slibuje Festival nafukovacích atrakcí v prostějovském Kasku. V pátek 12. října se mohou lidé pobavit od 12 do 19 hodin, v sobotu 13. a v neděli 14. října pak od 9 do 19 hodin.

Navštivte Hubertské slavnosti na zámku

Hubertské slavnosti se uskuteční v sobotu 13. října od 14 hodin na nádvoří plumlovského zámku. Představí se vám trubači. Čeká na vás přehlídka loveckých psů, vábení lovné zvěře, přehlídka loveckých signálů, stánky s loveckou tématikou, lukostřelci, zvířátka, draví ptáci a sovy. Pro děti budou připraveny soutěže, laserová střelnice, skákací hrad, ovečky a kvíz.

Vysaďte si na Kosíři třešeň

Sázení ovocných stromů na Kosíři vás čeká v sobotu 13. října, sraz účastníků v 8.30 hodin u železniční zastávky Kaple. Lidé vysadí 25 sazenic třešní v sadu na okraji Přírodní památky Vá-penice. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Cestou na místo sázení budou pro děti připraveny hravé aktivity. Nářadí a rukavice budou zajištěny.

Na dravé ptáky do Hradčan

III. sokolnické setkání a lov s dravými ptáky se koná v sobotu 13. října od 9 hodin na hřišti v Hradčanech. Občerstvení zajištěno.

Na divadlo do Němčic

Kulturní středisko Němčice nad Hanou Vás zve na divadelní představení Operetní féerie v pátek od půl osmé. Vstupné 80 korun.

Na bazárek do Kostelce

Bazárek dětského oblečení se uskuteční v neděli 14. října od 14 do 17 hodin v kostelecké sokolovně. Koupit lze oblečení a obuv na děti od 0 do 15 let.

Za lampiony do Brodku

Městys Brodek u Prostějova zve všechny děti, rodiče a občany na lampionový průvod. V sobotu 13. října 2018 v sedmnáct hodin je sraz v areálu fotbalového hřiště.
„Na programu jsou ukázky mladých kynologů, poté následuje lampionový průvod a akci zakončíme opékáním špekáčků,“ vzkazují pořadatelé. Svařák a jiné občerstvení zajištěno. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Pochodem chod

Sokolové z Kostelce na Hané pořádají v sobotu druhý ročník turistického pochodu s názvem Bezručovské véplaz. Sraz je v devět hodin ráno u pomníku před “starou“ školou na Jakubském náměstí v Kostelci. Kudy povede trasa? Vydáte se polní cestou na Ulmanku – nejkratší cestou lesem na Velký Kosíř, po zelené turistické značce přes Ludéřov ke “Keltské svatyni“ a pak polní cestou do Střížova, odtud se dáte po silnici do Náměště na Hané. Závěr pochodu je v
hospodě U Jadrníčků.