Vzhůru na pivní slavnosti

Na své si v sobotu v Prostějově přijdou všichni milovníci piva a výborné muziky. Zlatavým mokem a kulturním programem nabitým odpolednem provede moderátor René Jančík. Akci, která probíhá za obchodním domem Albert v Plumlovské ulici, odstartuje skupina Minami ve čtyři odpoledne.

„Dále se návštěvníci mohou těšit na kapely Kontakt, Stracené ráj, Aleš Brichta a zlatým hřebem večera bude vystoupení Argemy,“ zvou organizátoři slavností.

Některé z pivovarů budou mít v Prostějově premiéru a představí své novinky, nebudou chybět ani speciální a přespolní pivovary. Součástí letošního ročníku akce je i Gastro foof festival.

„K dobrému pivu patří i dobré občerstvení. V nabídce budou například lanýže, bramborové spirály, speciální hovězí, bavorské speciality, husí játra, koláče a další spousta jídel a pochutin,“ lákají pořadatelé.

Plumlov bude patřit hasičům

Na tradiční akci zvou hasiči 9. okrsku do Plumlova. V sobotu se zde konají tradiční Floriánské slavnosti.

„Ani letos nebude chybět vystoupení dětí v krásných kostýmech, na které bych mimo jiné velice ráda pozvala,“ prozradila za město Plumlov Gabriela Jančíková.

Akce začíná ve čtrnáct hodin slavnostní mší svatou ve zdejším kostele Nejsvětější Trojice. Poté se pokračuje slavnostním průvodem za doprovodu kapely Krumsíňanka. Ten se zastaví u sochy svatého Floriána, kde proběhne položení věnců k pomníku padlých.

„Program pokračuje v kempu Žralok, kde bude výstava historické i novodobé hasičské techniky. Připraveno je také bohaté občerstvení,“ dodala místostarostka Jančíková.

V Čechách se utkají lukostřelci

V sobotu ráno se zámecký park v Čechách pod Kosířem stane dějištěm lukostřeleckého závodu. „Připravena jsou dvě soutěžní kola. První kolo dvanáct terčů na neznámé vzdálenosti, druhé kolo dvanáct terčů na známé vzdálenosti,“ řekli k závodu pořadatelé z TJ Sokol Kostelec na Hané.

V Národě se sejdou milovníci ručních prací

Pletete, háčkujete a zajímáte se o ruční práce? Právě vás by mohla zajímat akce, která se v sobotu koná v Národním domě v Prostějově. Během akce se zde sejdou příznivci těchto ručních prací, kteří si mohou něco vyrobit a také si mezi sebou předat zkušenosti.

Zlatá brána dětem

Obchodní centrum v centru města si na sobotu připravilo akci pro všechny tvořivé děti. Na odpoledne je připravena tradiční dílnička. Motto květnového tvoření zní: Vyrábíme foukací draky. Zájemci o akci se mohou dostavit do druhého patra Zlaté brány.

Běh osvobození

Ve Vrchoslavicích se tradičně v předvečer oslav Dne osvobození koná závod v běhu pro všechny kategorie. Nenáročnou šestikilometrovou trať zvládne každý, průměrně fyzicky vybavený účastník. V areálu Zamlýní, kde se bude startovat a také dobíhat budou připraveny sprchy, občerstvení v podobě dobrot z udírny a skákací hrad pro děti. Pro každého účastníka je připraveno tričko. Startovné je symbolických padesát korun.