Přijďte se pochlubit gulášem  

Už třetí ročník soutěže ve vaření gulášů se chystá na první sobotu v červnu. Pořádá jej Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Občanskou poradnou Petra Michka, Jiřím Petriciusem a pod záštitou Zdravého města Prostějov.

„Účastníci si náklady hradí sami, guláš pak můžou prodávat. Kromě masa, které si lidé můžou nakrájet doma, se bude všechno vařit na místě, včetně rozdělání ohně,“ řekla k připravované akci členka Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Soutěž se koná 3. června od 10 hodin v Kolářových sadech. Nejen na milovníky maďarského pokrmu kořeněného paprikou čeká během odpoledne bohatý program. Od 13 hodin se můžou lidé těšit například na taneční vystoupení zumby, výstavu motorek nebo líčení pro ženy kosmetikou Mary Kay.

Městská policie připraví ukázky sebeobrany či zadržení pachatele, na děti čeká oblíbené malování na obličej nebo aquazorbing. Kromě zmiňovaného bude k vidění také hasičský záchranný sbor, šermířské vystoupení družiny Z Bukovika nebo výstava teddy králíčků od Princezny v Prostějově.

Výtěžek z akce poputuje na účty postiženým dětem, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Korytovou a Davídka Vítka. 

Odhalení malby židovských domů na prostějovských hradbách
Přibude na hradbách další malba? Památkáři jí zatím nepřejí
Prostějovský Kaufland v Okružní ulici
Kaufland na víc než měsíc zavře, usilovně se pracuje i na Lidlu

Festival zaduní Mořicemi

Již sedmnáctý ročník Revival festu, který se zaměřuje hlavně na hardrockové a metalové kapely, se odehraje o víkendu v Mořicích. Opět bude na co se těšit: zazní skladby Bon Joviho, Kabátů, Guns and Roses či Nightwish. Festival má už řadu sympatizantů, dá se tedy čekat opět skvělá atmosféra a řada zážitků. Akce začíná už v pátek a to v osmnáct hodin. V sobotu pak pokračuje po třinácté hodině. 

Vojáci věnují odpoledne dětem

Nejen pro malé ale i pro nás starší chystají vojáci na sobotu spoustu atrakcí ve Vícově. Malování na obličej, střelba, kolotoče, soutěže. Toho všeho si budou moct návštěvníci akce užít. Jako bonbonek pak bude seskok parašutistů a spousta vojenské techniky k prozkoumání. Program začíná v jednu hodinu, na seskok si však účastníci budou muset počkat do půl druhé. 

Největší z největších: Pohádkový les je tu

Kde na Prostějovsku najdete největší akci pro děti? Pokud hádáte, že ve Dzbelu, hádáte správně. Stovky rodin s dětmi se sem už rok co rok sjíždí za cestou s úkoly pohádkovým lesem, hasiči, vojáky, atrakcemi, cvičením psů… Zkrátka za vším, co si jen můžete na velkolepé akci věnované dětem představit. Odpoledne navíc okoření recesní spartakiáda. Událost začíná už v osm hodin, dejte si ale pozor: poslední vstup do pohádkového lesa je naplánovaný už na poledne. 

V Labuticích se budou ohánět kosou

Chcete se pobavit, protáhnout a zároveň poučit? Pak budete správně v Labuticích nedaleko Konice. Naučíte se zde totiž, jak se obejít bez baterií a elektřiny při sekání trávy, naučíte se zde totiž kosit. Soutěž v této disciplíně vylepší také tradiční odění soutěžících, stejně jako připravené občerstvení. Srdečně zvou hasiči. 

Vzhůru na Kozlov

Víceměřičtí zahrádkaři lákají na jubilejní 10. Víceměřický výšlap s výstupem na „dvaapůltisícovku" Kozlov. Start je naplánován na sobotu 3. června 2017 ve 14 hodin u Chaty ve Svodnici. Turisté si mohou vybrat ze dvou tras, a to pětikilometrové či desetikilometrové. Startovné činí čtyřicet korun a v ceně je občerstvení, diplom a medaile.

Svého farmáře budou poznávat v Kovalovicích

Fandíte regionálním výrobkům? Chcete prožít sobotu plnou zábavy? Nebo ji jen sháníte pro své děti? Ve všech třech případech je dobrou volbou zajet do Kovalovic. Zdejší farma Nikáda se totiž účastní projektu Poznej svého farmáře. Kromě zdejších výrobků se však představí i divadelníci, folkloristi, návštěvníci budou mít možnost okusit ledasco z farmářského trhu. A svou troškou přispěje od patnácti hodin také minipivovar Husar, který zájemcům otevře své dveře. Neseďte tak doma a na desátou vyrazte do Kovalovic-Osíčan.

Do Čehovic na šipkový turnaj

Pokud chcete prožít sobotu aktivně ale pohybu moc nedáte, není nic lepšího. Prostě si zajeďte do Čehovic a zúčastněte se Rybníkovy šipky. Sobotní turnaj je prvním ze série pěti, hráči by měli počítat s hrou 501. Začátek je o půl desáté a pokud se prokoušete kláním daleko, můžete se těšit na zajímavé ceny. Zápisné je sto korun.

Zámek obsadí pohádkové bytosti

Víkend plný pohádek. To čeká tentokrát na návštěvníky Plumlovského zámku. Zkušení herci-amatéři si tentokrát především pro ty dětské nachystali ukázky z pohádek Anděl Páně či Nesmrtelná teta. Účastníci se mají na co těšit, pohádkám tradičně nebude chybět ani humor, ani poučení. První pohádková prohlídka začíná v deset hodin, poslední pak v sedmnáct.

Iris přiblíží život zvířat

K prostějovskému bistru Hloučela, známému také jako Šulda, zvou na sobotu ochránci přírody. Od čtrnácti hodin zde pro děti i rodiče budou mít řadu aktivit, včetně těch lanových. Během akce zvané Den Hloučely však také představí některá zvířata a to díky záchranné stanici přímo naživo. Těšit se tak můžete na hodně zábavy, ale také řadu nových poznatků.