Zámek v Čechách láká na Empírový den

Návštěvníci zámeckého parku v Čechách pod Kosířem mají již tuto sobotu jedinečnou šanci vrátit se do doby před 200 lety a to právě díky Empírovému dnu, který se zde koná.

„Jedná se o jedinečný zážitkový den pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet historii. Ti, kdo dorazí, se mohou těšit na piknik, taneční lekce nebo empírový ples,“ pozvali organizátoři.

Celou atmosféru dokreslí kulisy krásného zdejšího zámku s rozlehlým parkem. Pořadatelé dále zvou na anglické tance, lodičky, projížďky kočárem, živou hudbu nebo anglické občerstvení.

Sobota v Drahanovicích bude pohádková

Akci pro rodiny s dětmi si připravila obec Drahanovice ve spolupráci s TJ Sokol Drahanovice. Akce s podtitulem Pohádková věž i ves startuje v sobotu v půl druhé odpoledne. Ve stejnou dobu se bude také konat Memoriál Josef Chytila v dětském atletickém trojboji.

„Připravili jsme pohádkovou cestu s plněním různých úkolů. Ta začíná v areálu Černé věže, pokračuje přes vesnici a končí na hřišti,“ řekli k akci její organizátoři. Chybět nebude ani malování na obličej, nafukovací atrakce nebo diskotéka pro děti. Na závěr proběhne také slosovatelná tombola pro všechny děti soutěžící v trojboji. Vstupné na akci je dobrovolné.

Náměstí zaplní historická vozidla

Neděle na náměstí T. G. Masaryka bude patřit veteránům. Proběhne zde tradiční přehlídka historických vozidel.

„Kromě ukázky vozů je připravena i soutěž elegance nebo projížďka městem,“ vzkazují pořadatelé s tím, že akce startuje už v osm hodin ráno.

Na Plumlově budou opět pohádky

Návštěvnicky oblíbená akce se na zámek vrací i v květnu. Zámecké komnaty v sobotu a v neděli obsadí pohádkové bytosti. Děti se zde setkají například s princeznou, která ráčkuje, zlými výběrčími daní nebo čarodějem a čarodějnicí.

„Začínáme hodinu po obědě a poslední prohlídka vychází v sedmnáct hodin. Všechny srdečně zveme,“ láká správa zámku.

Kasko rozezní Štístko a Poupěna

Do prostějovského Společenského domu v Prostějově dorazí v sobotu odpoledne duo Štístko a Poupěna. Jedná se o písničkový pořad určený pro celou rodinu. Za vstupenku zaplatíte 160 korun. (trn)