Lidé budou poznávat útroby přehrady

Mostkovice – Nejednu zajímavost lidé zjistí při navštívení Plumlovské přehrady. Kromě krásných výhledů totiž v sobotu po deváté hodině nabídne také mnohem víc: cestu do zázemí vodního díla. Zjistíte tak, jak vypadá technologie, dozvíte se také něco více o parametrech nádrže. Akce se koná při příležitosti Světového dne vody.

Čistírna otevře dveře veřejnosti

Výšovice – Dozvědět se něco o čištění vody mohou v sobotu lidé ve Výšovicích. Zájemcům se zde totiž po deváté hodině otevřou dokořán dveře zdejší čistírny odpadních vod. Pořadatelé akce konané při příležitosti Světového dne vody slibují hodně zajímavostí, včetně odborného výkladu. Prohlídky objektu začínají v deset hodin a končí ve čtrnáct.

ČTĚTE TAKÉ: Čekání na obchvat Prostějova: polovina pozemků je vykoupných 

Mažoretky ukáží, co dovedou

Němčice nad Hanou - Krumsín, mekka pétanque, Kostelec nad Hané je zase městem házené. A Němčice nad Hanou? Zde jednoznačně vedou mažoretky. Právě neděle pak přinese jejich velké klání. Dívky se zde budou ucházet o Mistrovství ČR, zápolení tak slibuje zajímavou podívanou na úrovni. Představení začíná po dvanácté hodin v neděli v němčické sportovní hale.

Na vrbátecké šibřinky zve Poseidon

Vrbátky - Ponořit se do mořských hlubin a zároveň být pěkně v suchu. To si vyzkouší návštěvníci dubanské sokolovny. Zdejší šibřinky totiž nebudou ledajaké, zve na ně totiž sám Poseidon. A ten také vzkazuje, že kdo doma nezapomene masku, nejlépe nějaké mořské potvory, tak zaplatí pouze čtvrtinové vstupné. Velkolepá akce plná zábavy začíná v sobotu s úderem dvacáté hodiny.

ČTĚTE TAKÉ: Parádní spřežení projede Hanou, Muzeum kočárů zahájí sezonu

V Malém Hradisku zavzpomínají na Kelty

Malé Hradisko - Akci plnou mystiky i romantiky chystají v Malém Hradisku. Zde se lidé v sobotu v šest hodin večer od archeoložky Hany Čižmářové dozví, jak se Keltové v minulosti domlouvali na delší vzdálenosti. Organizátoři slibují mystické propojení všech účastníků, ti pak mohou počítat hlavně se zajímavým zážitkem, kdy různě po setmělé krajině začnou vyskakovat ohně vater. Akce začíná v obecním kulturním domě, návštěvníci se později přesunou na Hradiska. Samotné „telegrafování" je předběžně naplánované na dvacet hodin.

Duha představí divadla i generálku na Wolkrák

Prostějov – Hned na dvě kulturní akce v jedné se mohou v sobotu dopoledne těšit návštěvníci kulturního klubu Duha. Prostějovský stánek pro rozmanité akce totiž bude hostit krajskou přehlídku studentských divadel, zároveň však bude dán prostor také vystupujícím z letošního Wolkerova Prostějova. Událost tak nabízí jak zábavu, tak poznání a to nejen milovníkům divadla. Především ti by si však měli vyhradit sobotní dopoledne, případně i odpoledne, kdy se akce koná.

ČTĚTE TAKÉ: Dopravní horor za dveřmi: brzy neprojedete na Němčice ani na Protivanov

Velká cena propojí umění se sportem

Prostějov – Že se na ledě nehraje jen hokej připomene sobotní program na zimním stadionu v Prostějově. Zde se totiž spolu utkají krasobruslařky, které se zúčastní Velké ceny města Prostějova v krasobruslení a zároveň Přeboru Olomouckého kraje. Akci, kterou sami krasobruslaři označují za svůj svátek, můžete navštívit během soboty. Ta loňská zaznamenala nemalý úspěch. Považte: účastníci byli rozdělení hned do dvanácti kategorií.

Kušisté se poperou o titul

Kostelec na Hané – Velmi rušno bude o víkendu ve sportovní hale c Kostelci na Hané. Dorazí sem totiž kušařská elita z celé České republiky, které se porve o medaile. Závod začíná v sobotu dopoledne a jeho část přesáhne i do neděle. V klání pak mají velkou šanci na úspěch právě domácí borci z klubu kuší Savana.

„Budeme obhajovat titul a samozřejmě nám také půjde o co nejlepší výsledky. V jednotlivcích i družstvech," uvedl za kostelekcé kušisty a zároveň pořadatele Josef Nedělník. Jeho klub bude mít na závodech výrazné zastoupení: hned jedenáctinásobné. Sám před závody mluví o velké naději na úspěch. „Nějakou medaily o víkendu určitě získáme," věří Josef Nedělník.