Vojtěchov rozezní country hudba

Vojtěchov – O víkendu se Vojtěchov roztančí v rytmu country. Na programu je totiž patnáctý ročník festivalu Country Vojtěchov, který odstartuje v pátek ve dvacet hodin a potrvá až do nedělního rána. Letošní ročník nabídne tradiční ochutnávku folkových, bluegrassových a country kapel. Na festival se sjedou kapely nejen z Prostějovska, ale z celé České republiky. Akci zahájí vystoupení prostějovské bluegrassové kapely Fiddle Dedee, které vypukne v pátek v osm hodin večer. V sobotu se areál milovníkům hudby otevře už od čtrnácti hodin.

„Zahraje kapela Šli náhodou kolem, Careta, Silent Rain či Taverna," vyjmenoval některá z lákadel organizátor Břetislav Hrda s tím, že sled koncertních vystoupení završí bál s kapelou Country Expres. Návštěvníci festivalu, kteří mohou stanovat i parkovat na louce u sportovního areálu, se nemusí bát nepříznivého počasí. Pořadatele pro ně mají zajištěné přístřeší. 

Němčické hody: výstavy, cimbálovka, kroje i fotbal

Němčice nad Hanou – Hodové veselí ovládne o víkendu Němčice nad Hanou. Místní i návštěvníci se mohou těšit na výstavy fotografií i drobných zvířat, cimbálovou muziku z jižní Moravy či krojované hody s národopisným souborem Pantlík. Dvoudenní akce startuje v sobotu od devíti hodin výstavou fotografií Dožatá v Pivíně, která bude k vidění v místní knihovně.

„Vernisáž výstavy se však bude konat už v pátek v osmnáct hodin," upozornila referentka kultury Jana Oulehlová. Zároveň dodala, že návštěvníci by si také neměli nechat ujít výstavu k 50. výročí úmrtí Boženy Kostkové, která byla významnou osobností hanáckého národopisu v Němčicích nad Hanou.

„Vernisáž výstavy na faře je naplánovaná na sobotu na osmnáctou hodinu," vzkázala Jana Oulehlová. Dvoudenní oslavy zakončí v neděli od sedmnácti hodin hodové utkání bývalých hráčů. 

Myslejovičtí hasiči a rodáci budou o víkendu slavit

Myslejovice – Společné oslavy 125 let od založení dobrovolných hasičů a třetí sraz rodáků plánují na sobotu v Myslejovicích. Bohatý program odstartuje v pravé poledne přivítáním rodáků v místním kulturním domě.

„Po hymně a předání pamětních předmětů vysadíme památné lípy a projdeme obcí k památníku padlých, kde položíme věnce," nastínila průběh oslav Alena Buriánková. Program pokračuje mší svatou a svěcením sochy sv. Floriána před hasičskou zbrojnicí, oslavy zakončí posezení s živou hudbou u kulturního domu. Organizátoři také připravili bohatý doprovodný program.

„V kostele, na faře, ve škole a v hasičské zbrojnici proběhne den otevřených dveří spojený s výstavami, v kulturním domě si mohou lidé prohlédnout historické a současné fotografie kulturní a dokumenty obce," pozvala Alena Buriánková. Nebude chybět ani taneční vystoupení a ukázka zásahu hasičů. 

Josefkol ukáže zlatý kočár

Čechy pod Kosířem – Řemeslníci, restaurátoři historických kočárů a příznivci časů dávno minulých zamíří v sobotu a v neděli do Čech pod Kosířem. Čeká na ně mezinárodní sraz mistrů kolářského a kočárnického řemesla s názvem Josefkol…VÍCE

Čechy pod Kosířem zažijí pivní slavnosti

Čechy pod Kosířem – Obec pod Kosířem nebude o víkendu patřit jen mistrům řemesel, kteří si dají sraz na Josefkole, ale i milovníkům pivního moku. Pivní slavnosti lákají na zhruba deset druhů piv různých značek a na dobroty z udírny. „Akce se koná v sobotu od čtrnácti hodin na zahradě multifunkční budovy," vzkazují místní hasiči, kteří akci organizují. 

Nejlepší požárníci republiky poměří síly v Plumlově

Plumlov – Akce, zábava a nevídaná podívaná čeká na všechny, kteří zavítají v sobotu do Plumlova. Na místním hřišti se totiž sejdou nejlepší požární sportovci z celé republiky, aby poměřili síly v šestém kole Extraligy České republiky v požárním útoku. Celorepubliková špička v požárním sportu se sjede do Plumlova po čtyřleté odmlce…VÍCE