V zámeckém parku budou soupeřit psi

Čechy pod Kosířem – Nově zrevitalizovaný zámecký park v Čechách pod Kosířem se v neděli stane dějištěm psích závodů. Majitelé psích mazlíčků si dají sraz o půl třetí odpoledne.

„Pokud vaši mazlíčci rádi běhají a chcete jim udělat radost, určitě přijďte do našeho parku," lákají organizátoři. Závody jsou naplánované do šesti hodin odpoledne. 

Na zámku vzdají hold houslím

Plumlov – Pět století houslí v evropské hudební kultuře se rozhodli oslavit na plumlovském zámku. Na neděli zde připravili výstavu Housle v čase – Čas v houslích. „Vernisáží zahájíme pátý ročník výstavy k pětistému výročí zrodu houslařských nástrojů a k historii houslařského uměleckého řemesla," lákají organizátoři s tím, že na výstavě budou k vidění housle, které pochází ze sbírka Karla Zapletala. „Byla vytvořena dlouholetou sběratelskou činností za pomoci přátel houslařů a je oslavou tohoto královského nástroje," dodávají organizátoři. Vernisáž výstavy startuje v neděli v šestnáct hodin. 

Imigrant povypráví o cestě do Evropy

Prostějov – Panelovou diskuzi k migraci a jejímu dopadu na Evropu pořádá v neděli Českobratrská církev evangelická v Prostějově.

„Přijede politolog Martin Přidal, imigrant z Nigérie Olalekan Akintola a farář pro menšiny Mikuláš Vymětal. Diskuze se bude například týkat toho, jak nás migrace ovlivní nebo jak můžeme pomáhat potřebným," nastínili organizátoři. Diskuze začíná v sedmnáct hodin ve sborové místnosti na Kolárově 6. (ham)

Prostějov rozezní Hanácký skřivan

Prostějov – Budoucí popové hvězdy možná objeví třináctý ročník soutěže Hanácký skřivan, která se chystá v sobotu v prostějovském H-Clubu. Talentovaní zpěváci od patnácti do dvaceti let předvedou své pěvecké umění od osmi hodin ráno. „Soutěžit se bude ve třech kategoriích, a to zpěváci od patnácti do sedmnácti let, zpěváci od osmnácti do dvaceti let a také soutěž v duech a triech," přiblížili organizátoři. (ham)

Posezení zpříjemní cimbálovka

Bílovice – Posezení při cimbálové muzice pořádá v sobotu v Bílovicích Hanácký soubor Kosíř. „Sejdeme se pod žudrem, hudba začne hrát ve dvacet hodin," lákají organizátoři s tím, že občerstvení je zajištěno.