U Hloučely vyvěsí desítky netopýřích budek. Pomůžete?

Prostějov – Ekoncentrum Iris si pro děti i dospělé připravilo na sobotu zajímavou akci. Od devíti do půl dvanácté po celém biokoridoru Hloučela v Prostějově budou organizátoři spolu s příchozími vyvěšovat netopýří budky, tzv. netopýrovníky.

„Akce je určena nejenom výrobcům netopýřích budek, ale i všem zájemcům, kteří se o tyto unikátní savce zajímají. Sraz je v devět hodin u Abrahámka," sdělili pořadatelé z Irisu.

Kromě vyvěšování budek se účastníci mohou těšit i na to, že se dozvědí spoustu zajímavostí ze života netopýrů. Na své si podle organizátorů přijdou i děti, pro něž budou připraveny hravé aktivity. (ros)

Ve Vrchoslavicích si užijí hody

Vrchoslavice – Příznivci hodových oslav si přijdou na své tento víkend ve Vrchoslavicích.

„Po oba dva dny čekají na návštěvníky kolotoče, skákací hrad, výstava fotek z života obce a občerstvení v režii hospůdky Pod Lípou," lákají organizátoři.

Od sobotních osmnácti hodin se pak návštěvníci můžou těšit na posezení s harmonikou na motorestě s jehněčími specialitami.

V neděli začne hodový program mší v místním kostele, kdy se bude žehnat hasičskému trambusu.

Od čtrnácti hodin proběhne divadelní představení divadelního sboru Na štaci. Program vyvrcholí v 16.30 koncertem skupiny Tak určitě. (zm)

Zámek v Čechách pod Kosířem ožije bitvou vojáků s indiány

Čechy pod Kosířem – Válečnou vřavu, samozřejmě jen jako, si budou moci vychutnat v neděli návštěvníci zámku v Čechách pod Kosířem. „Utkají se spolu v inscenované bitvě indiáni a oddíly britsko-francouzských vojáků.

„Kromě ukázky historické bitvy budou mít návštěvníci možnost si prohlédnout i dobové ležení vojska," sdělil kastelán zámku Martin Váňa.

Akce začíná v jedenáct hodin v areálu zámku. Vstupné je dobrovolné. (ros)

Olšany lákají na podzimní výstavu

Olšany u Prostějova – Ovoce, zelenina, květiny i práce žáků místní základní a mateřské školy. To vše budou moci obdivovat návštěvníci Podzimní výstavy v Olšanech u Prostějova.

„Příjem exponátů od všech občanů bude probíhat tento pátek od desíti do osmnácti hodin a v sobotu od devíti do desíti hodin," sdělili organizátoři s tím, že samotná výstava startuje v prostorách sokolovny v sobotu ve třináct hodin.

Zavítat na ni můžete i takřka po celý den v neděli a pak v pondělí dopoledne. (red)

Křenůvky lákají na nohejbal

Křenůvky – Na všechny příznivce sportu a zábavy čeká v sobotu v Křenůvkách nohejbalový turnaj. Akce začne v devět hodin v areálu hřiště u kulturního domu. Bude zajištěno občerstvení. (ros)

Ve Vrahovicích střílí o pohár

Prostějov – Na prostějovské střelnici ve Vrahovicích se v sobotu koná již sedmnáctý ročník soutěže o putovní pohár. Ve střelbě historickými zbraněmi se spolu utkají členové Klubu vojenské historie Prostějov.

„Start závodů je v 9 hodin. Závodníci si s sebou přinesou vlastní střelivo. Všichni soutěžící musí mít střelecká sluchátka a brýle," vyjádřila se k průběhu soutěže organizace. (ros)

Mažoretky se v Němčicích nepředvedou

Němčice nad Hanou - Velkou slávu o víkendu očekávali na jihu Prostějovska. Do Němčic nad Hanou se totiž měly sjet mažoretky, které se měly zúčastnit klání v řadě věkových kategorií. Jak ale informovala ředitelka Domu dětí a mládeže Orion Eva Bašková, nakonec došlo ke zrušení přehlídky. "Přihlásilo se pouze osm souborů. Dřív to přitom bývalo i dvacet osm. Loni už to bylo slabší, ale pořád se tomu dalo říkat přehlídka," vysvětlila Eva Bašková s tím, že si nízký zájem neumí vysvětlit. (sob)

Do Vrbátek za draky i dravci

Vrbátky - O zábavu postaráno budou mít o víkendu ve Vrbátkách. Obcí se totiž bude nést šustění dračích křídel i skřehot divokých ptáků. A aby toho nebylo málo, děti společně s rodiči se mohou vrhnout na sedmiboj. 

„V něm nás čekají různé disciplíny, kde rodiče s dětmi budou ukazovat své vědomosti i šikovnost. Zároveň se u nás koná drakiáda, během níž bude samozřejmostí soutěž o nejhezčího draka. Již deset let k nám také zajíždí sokolníci, kteří mívají setkání v Příkazech. Část z nich pak míří k nám a děti se tak mohou na ně podívat," prozradil k víkendovému dětí ve Vrbátkách jejich starosta Ivo Zatloukal.

Drakiáda začne v sobotu s úderem čtrnácté hodiny, sedmiboj a přehlídka dravců pak o hodinu později. Organizátoři z řad pracovníků Centra volného času Vrbátky pak upozorňují,ž e do sedmoboje mohou nastoupit minimálně tříčlenná družstva s aspoň jedním dítětem. Kdo podmínky splní a povede si dobře, může se také těšit na dárkový balíček. (sob)

Milovníci zabijačky míří do Plumlova

Plumlov - Zabijačkové speciality provoní v sobotu plumlovský autokemp Žralok. Organizátoři vepřových hod zvou na jitrnice, prejt či vepřové výpečky. Zájemci si budou moct některá jídla také vzít a sníst si je až v pohodlí domova. Na masožrouty v autokempu čekají od jedenácti hodin dopoledne. (sob)

Vítr do "plachet" budou nabírat ve Zdětíně

Zdětín - Na zápolení ve vypouštění draků lákají o víkendu do Zdětína. V neděli po třinácté hodině by dračí fešáci měli zaplnit oblohu nad zdejším hřištěm. "Přijďte změřit schopnosti své i svých draků anebo si jen tak zalítat pro radost. Na ty, co jim poletí drak nejlíp, bude čekat samozřejmě odměna," zvou na akci organizátoři. (sob)