Do Němčic se sjedou milovníci country

Němčice nad Hanou – Příznivci dobré hudby si přijdou v sobotu na své. V sokolovně v Němčicích nad Hanou se bude konat dvacátý country bál. Milovníkům tance zahrají Schovanky, Telegraf a Náhoda, tanec si vezme na starosti country skupina Simarela. O westernový program se postará seskupení Ranch Bezměrov, nebude chybět ani ohnivá show. Milovníci tance se mohou scházet od dvaceti hodin.

„Vstupné vyjde v předprodeji na 150 korun, na místě je o dvacet korun dražší," doplnili organizátoři. 

Pod Kosíř zamíří bitevní šiky

Čechy pod Kosířem – Kluby vojenské historie v Čechách pod Kosířem po roce opět ukážou, jak asi vypadala slavná Bitva tří císařů u Slavkova. Akci zahájí v sobotu o půl šesté večer pochod Hulánů obcí a výstřel z děl pod úpatím Kosíře. Vojska se začnou v zámeckém parku šikovat v neděli v deset hodin dopoledne, o hodinu později se pak strhne samotná bitva.

„Akce je věnována dělostřelcům, jejich náročné práci při obsluze děl a samotným jezdcům, kteří milují své koně a jsou štítem malých či velkých bitev. Scénu bojiště doplní dobové předměty, koly, vozy a muniční sklady," řekl Václav Obr, ředitel Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. 

V ekocentru uspí ježky

Prostějov – Dozvědět se zajímavosti o životě ježků a podívat se na živého ježka budou moct všichni, kteří zavítají v pátek do kovárny Ekocentra Iris na benefiční akci Uspáváme ježky.

„Lidé se dozví, jak ježek dělá klubíčko, kolik má bodlinek, jestli má ocásek a jaký má zrak. Společně zjistíme hmotnost ježků, podíváme se do ježčího kalendáře a dozvíme se, jestli by ježci v přírodě přežili zimu," řekla Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris.

Jako vstupné mohou lidé donést kočičí masovou konzervu nebo patnáct korun, které budou věnovány na podporu ježků. Páteční beseda začíná o půl čtvrté a potrvá do pěti hodin. Lidé, kteří se jí nemohou účastnit, ale rádi by na ježky přispěli, mohou nosit svou nadílku každé úterý a čtvrtek od osmi do jedenácti a od třinácti to šestnácti hodin do prostějovského ekocentra. Dary poputují do Stanice pro handicapované živočichy v Němčicích nad Hanou. 

Kavaleristé uctí oběti války u Romže

Kostelec na Hané – Oběti bojového střetnutí mezi ruskými a francouzskými vojáky, které se stalo po bitvě u Slavkova, si v neděli připomenou kavaleristé.

„Při příležitosti dvou set osmého výročí bitvy u Slavkova si zavzpomínáme u památníku v Hájku legionářů u Romže na oběti našich předků i na útrapy místního obyvatelstva," řekl za organizátory František Smutný.

Na pietní akt dorazí i lehká rakouská jízda klubu vojenské historie Huláni z Klimkovic či členové klubu vojenské historie v Prostějově. Nebude chybět ani beseda u vatry a občerstvení. Pietní akt začíná ve čtrnáct hodin, lidé se k památníku dostanou Legionářskou ulicí kolem fotbalového hřiště.

Tři sestry a Horkýže Slíže vystoupí v sobotu v Kasku

Prostějov – Tři sestry a Horkýže Slíže odstartovali Bratia a Sestry tour 2013! V rámci svého jedinečného turné přijedou už tuto sobotu do Prostějova. Obě skupiny si pro své publikum připravily skoro dvouhodinový set, během kterého představí průřez celou svojí dosavadní tvorbou…VÍCE

Kdo hraje v Apollu?

HUDEBNÍ KLUB APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV - V pátek 22. listopadu od 20 hodin KEEP ROCKIN PARTY, legendární večírek je zpět!!! Pořádná porce rockové muziky, velkoplošné projekce, volného vstupu a lahodného Jacka Danielse Honey za akční cenu. Více informací najdete na webových stránkách: www.apollo13pv.cz

Brouček slaví

Pivnice U Broučka slaví  v sobotu své narozeniny. Od devatenácti hodin můžete se těšit na koncert kapel MIMO PROVOZ , VADA MATERIÁLU a FROM BEYOND , spousty druhů lahodného pivečka, guláše a jiných specialit!!! Vstup volný!!!

Vzhůru na jarmark do Nivy

VÁNOČNÍ JARMARK V NIVĚ – se koná v sobotu 23.listopadu v Kulturním domě v Nivě. Začátek je od 9.00 - 17.00 hodin.

DCM otevírá

KOMPLETNĚ ZREKONSTRUOVANÝ VIDEO DANCE CLUB DCM V PROSTĚJOVĚ – otevírá v pátek 22. listopadu! Nový luxusní interiér s nejmodernějšími LED a laserovými technologiemi, kvalitní světla i zvuk na tanečním parketu a pečlivě vybraný personál včetně profesionální čtyřčlenné ochranky…VÍCE

Rabíni zahrají v Čelechovicích

KONCERT KAPELY LÉTAJÍCÍ RABÍN – se koná v neděli 24. listopadu v 16 hodin v sokolovně v Čelechovicích na Hané.

Vzhůru na brusle

ZIMNÍ STADION, KOSTELECKÁ UL., PROSTĚJOV – bruslení pro veřejnost se koná v neděli 24. listopadu od 9.30 do 10.30 hodin.

Kam za sportem?

Fotbal
ofs Prostějov
ii. třída, sobota 23. 11., 13.00: a1a1708 SK Jesenec – Sokol Protivanov.
neděle 24. 11., 13.00: Smržice – Sokol Zdětín, Sokol Olšany – Otinoves,
Sokol Čechovice B – Horní Štěpánov, Sokol Přemyslovice – Sokol
Držovice, Sokol Určice B – Sokol Otaslavice, FK Němčice – Haná
Prostějov B, Sokol Vrahovice – Sokol Brodek u PV.
iii. třída, sobota 23. 11., 13.00: FC Ptení – Sokol Tištín.
24. 11., 13.00: Sokol Bedihošť – Sokol Zdětín B, Sokol v Pivíně B – Sokol
Mostkovice B, Jiskra Brodek u Konice – Haná Nezamyslice B, Sokol
Plumlov B – Sokol Vicov, FK Výšovice – FC Dobromilice, FC Kralice B –
Pavlovice u Koj., Sokol Vrahovice B – Skalka 2011.

Hokej
sobota 13. 11., 17.00: LHK Jestřábi Prostějov – Vsetín.

Volejbal
sobota 23. 11., 17.00: VK agel Prostějov – Přerov
úterý 26. 11., 18.00: VK agel Prostějov – Schwerin..

Basketbal
neděle 24. 11., 17.00: Orli Prostějov – USK Praha.