Rej plný motorů odstartují ve Žraloku

Plumlov - V Mekku motoristů se postupně proměnil plumlovský autokemping Žralok. Potvrzuje to i víkendová akce, která je zde chystaná, Vyznavače tuningu tentokrát nahradí řidiči a majitelé aut a motorek z dob RVHP. Takže staré wartburgy, moskviče a lady tentokrát uvidíte právě v plumlovském kempu. Akce se zde koná už tradičně a pořadatelé tak ví, co uspořádání podobné akce obnáší. Organizátoři rovněž zvou na bohatý doprovodný program, který k celému prodlouženému víkendu bude patřit.

Hudební gigant míří do Čech

Čechy pod Kosířem - Na největší hudební akci roku v regionu zvou v těchto dnech z Čech pod Kosířem. Do obce známé svým zámkem a parkem se totiž chystá skupina Čechomor. Během Kooperativa tour odehraném osmého září se tak mnozí účastníci mohou dozvědět něco víc o hitech skupiny, které mnohdy zlidověly.

Nehoda mezi Hluchovem a Čechami pod Kosířem
U Hluchova narazilo auto do stromu, řidič se těžce zranil

Chodci vyrazí na cesty

Konice - Nejen Smržice umí zorganizovat akci určenou cyklistům či chodcům. Důkazem budiž akce s názvem Za vílou Pilavkou. Ta se od zavedení nezměnila, i nyní pro malé i velké chystá okruhy s úkoly. Závod bude tentokrát nabízet dvě běžecké a tři jízdní trati. Startovné je symbolické, nejvyšší věkovou kategorii, dospělé, zpoplatnili organizátoři dvaceti korunami. Diplom a pamětní razítko jsou na sobotní akci Klubu českých turistů samozřejmostí.

Ochránci přírody zvou do Moravského krasu

Prostějovsko, Blanensko - Na výlet s řadou zajímavostí zve na tento víkend prostějovské ekocentrum Iris. To pro milovníky přírody, zejména jeskyní, v sobotu pořádá výjezd do Moravského krasu. Zde se účastníci nejen pokochají jeskyněmi a jejich výzdobou, ale také krásnou přírodou. Stranou ale ani vzdělání nezůstane. Organizátoři slibují, že lidé odejdou obohaceni o poznatky ke vzniku krasových útvarů, řadu informací si ale také odnesou z Domu přírody Moravského krasu, který díky interaktivní expozici má slušnou šanci zaujmout i děti. Stejně jako délka trasy výletu stanovená na dvanáct kilometrů. Sraz účastníků je na prostějovském autobusovém nádraží v 7:20.

Po Pánovi prstenů další maraton

Prostějov - Zatímco nedávno potěšilo kino Metro 70 příznivce fantasy, zejména Pána prstenů, nyní chystá další maraton. Tentokrát ne filmový, ale seriálový. Mezi půl čtvrtou a dvaadvacátou hodinou tak můžou diváci usednout a zahledět se na Teorii velkého třesku. Devátou sérii si mohou vychutnat celou nebo jen část, maraton je totiž po šesti dílech.

Trénink malých Jestřábů. Ilustrační foto
Mladí Jestřábi dolétali. Svaz vyloučil všechna družstva ze soutěží
Pomalovaný billboard Pirátů v Prostějově
Havlista, kok*t! Pirát Kapounek čelí urážkám na tabulích