Skvělá sportovní show na Reálce

Prostějov - Kdo má rád pohyb, nebo se na něj alespoň rád dívá, nechť se dostaví na reálné gymnázium. Tak by mohlo znít hlášení odkazující na sobotní Aerobic tour. Do Prostějova se totiž sjedou nadšenkyně z širokého okolí, včetně tuzemské špičky.

"Mezi přihlášenými jsou i slečny, které spolu zápolí na mistrovství republiky. Úroveň tak bude vysoká," sdělila o letošním ročníku soutěže organizátorka Pavlína Radičová.

Aerobic tour dává možnost prakticky všem dětem a náctiletým. O půl deváté právě tou nejmladší, šestiletou, klání začíná. Postupně se pak propracuje až do kategorie Seniors, v níž startuje osmnáctileté a starší dívky. "Zvu zejména na finále nejvyšších kategorií. To nabídne nepochybně kvalitní podívanou," říká organizátorka.

I přesto, že zájem o účast byl opět veliký, pořadatelku konečný počet závodnic zklamal. "Přihlášeno je 134 dětí. Není to málo, kvůli pozdějšímu datu ale ubylo účastníků o desítky," mrzí Pavlínu Radičovou. Nicméně všem, kteří si zacvičí, i divákům předem děkuje za účast na akci, která proběhne v hale reálného gymnázia. Vstupné je 70 korun.

Více info ZDE

Míša zavede děti do lesního království

Prostějov - Celý den mohou v sobotu strávit děti v prostějovském kulturním klubu Duha. Od půl deváté ráno až do tří jsou zde promítané pohádky. Nejmenší děti však nepochybně nadchne pozdější program. Dostanou totiž možnost se vyřádit se známou bavičkou dětí Míšou Růžičkovou.

Zábavnou show už v minulosti malí Prostějované zažili, opakovaně bylo právě v Duze plno. Někteří si možná vzpomenou, že v minulosti děti pozvala do pekla. Tentokrát se může prostějovská drobotina těšit na letní království.

Pomozte přes zimu ptákům

Prostějov - Akci na pomoc přírodě pořádá v sobotu v prostějovských Kolářových sadech ekocentrum Iris. Mezi devátou a jedenáctou můžete přijít pomoct s vyvěšováním ptačích krmítek. Ty vyrobili dospělí i děti při tvořivých dílnách.

Vycházka je však určená všem, i těm, kteří se na výrobě krmítek nepodíleli. Pokud tedy máte rádi procházky a rádi sledujete pestrobarevné opeřence, akci si určitě nenechte ujít.

Divadelníci se rozloučí s Pointem

Prostějov - Zní to hrozivě, nakonec to však tak strašné není. Zkrátka: Divadlo Point žije dál. Ovšem po půlce prosince už ne v Olomoucké ulici, v areálu Schola servisu. Se svým zázemím se zde umělci rozloučí v sobotu po devatenácté hodině. Program má věru přiléhavý název JEDEME DÁL ANEB AŤ JE ZÁŘÍ NEBO LEDEN, SLOŽILI JSME POINT DO BEDEN.

"Pořádáme veselé i srdceryvné rozloučení s budovou Divadla Point na Olomoucké ulici v Prostějově. Je to i setkání všech, kdo se zde umělecky narodili, tvořili nebo reinkarnovali," zvou organizátoři. Divadlo by se mělo v budoucnu stěhovat, otázka kam však dosud není stoprocentně zodpovězená.

Richard Pachman naladí na vánoční notu

Prostějov - Již tradiční součástí Vánoc v Prostějově jsou Richard Pachman a Dita Hořínková. Oba tradičně vystupují před Vánoci v Husově sboru a ani letos tomu nebude jinak. V sobotu, v 17 hodin tak zazpívají publiku, které bývá tradičně početné. A to přesto, že část z něj možná některým písním nerozumí. Část totiž je zpívaná v angličtině.

„Protože máme s Ditou Hořínkovou osmnáctileté výročí naší spolupráce, dočkají se návštěvníci koncertu vedle nových písní i hudebního překvapení z našeho prvního společného projektu. Na adventní koncert se moc těšíme," vzkazuje Richard Pachman. Výtěžek z koncertu poputuje na potřeby dětského domova ve Strančicích u Prahy.