Plumlov obsadí pohádkové bytosti

Kemp Žralok v sobotu ožije pohádkami. Populární akce, kde si děti můžou zasoutěžit na několika stanovištích a měřit své síly s ostatními, se koná už několik let. Potom se děti můžou svézt na ponících, nebo se jít občerstvit do lesního baru. Během programu si hasiči nachystají pěnu a možná přijde i kouzelník. O hudební doprovod se postará skupina Marbo.

Pohádkový les v Plumlově

Pohádkový les 2013

Pohádkový les 2015

Pohádkový les 2016

V Dřevnovicích se bude hodovat

Tradiční hody se budou ve Dřevnovicích konat o víkendu. Sobotní den bude spíše ve znamení sportu. Účastníci si budou moci poměřit síly a dovednosti v nohejbale, vybíjené a večer se přijít pobavit na hodovou zábavu. Neděle bude spíše ve znamení hudby. Vystoupí cimbálovka, nebo kralická kapela Druhý dech. Vstup na zábavu stojí 70 korun.

V Labuticích poteče pivo proudem

V sobotu od jedné hodiny se do Labutic u Suchdolu sjedou milovníci piva z okolí. Koná se zde totiž druhý ročník místního „Octoberfestu“. Pro děti tu bude skákací hrad a pro jejich rodiče dobroty z udírny, makrely a hlavně rozmanitá piva. Vstup je zdarma.

Do Pivína dorazí Hanáci

Dožatá v Pivíně letos bude opravdu ve velkém. O půl třetí bude zahájena děkovnou pobožností a poté se budou moct diváci obdivovat hanáky, kteří jim budou ukazovat tradiční práce na poli. Akce ale nebude jen o práci, ale i o zábavě. Celé odpoledne bude hrát k tanci a poslechu Vřesovanka. Kromě nich ale vystoupí třeba i Klas z Kralic, nebo Větřák z Pivína. Vstup je zdarma.

Čelechovice na Hané hostí Hanáckou RC Rally

V sobotu se uskuteční v prostorách za sokolovnou v Čelechovicích na Hané RC rallye v rámci seriálu Moravia cup, což je v podstatě přebor severní Moravy. "Zúčastní se asi 30 závodníků z Polska, Slovenska a celé České republiky," lákají na akcii organizátoři.
Co vlastně je RC Rallye? Jsou to organizované soutěže modelů rally aut v měřítku 1:10 na dálkové ovládání ( RC- radio controle), poháněných elektromotorem.