Otužilci se na Štědrý den ponoří do přehrady

Plumlov – Nadšenci do zimního plavání si na Štědrý den přijdou na své. Na plumlovské přehradě se bude konat již jednatřicátý ročník tradiční vánoční koupele. Akce, které se minulý rok účastnilo 65 odvážlivců, odstartuje v pravé poledne u výpustě plumlovské přehrady.

„Připojit se mohou nejen sportovní otužilci, ale i široká veřejnost. Součástí bude i korunovace Zimní královny," lákají organizátoři z oddílu dálkového a zimního plavání TJ Haná Prostějov. 

Milovníci pohybu vyrazí na Vánoční drahanskou

Žárovice – Chůze, běh a jízda na kole. Všemi těmito způsoby mohou lidé na Štědrý den zdolat drahanský kopec. Závod Vánoční drahanská se uskuteční už podeváté. Organizátoři tuto akci dříve pořádali pouze pro sportovce z řad cyklistů nebo horolezců, ale později se k nim připojili i ti, kteří si chtěli zpestřit sváteční dopoledne.

Sraz účastníků, kteří se poperou se zhruba devět kilometrů dlouhou tratí, je v devět hodin ráno na okraji Žárovic, cílem je pohostinství U Pepíčka v Drahanech.

V Kostelci na Hané vystaví sbírku betlémůVánoční výstava betlémů spojená s prodejem dárků ve Stražisku

Kostelec na Hané – Papírové, sádrové, dřevěné, porcelánové, durolinové, vyřezávané na překližce, cínové či biskvitové. Na osmdesát betlémů bude k vidění na vánoční výstavě betlémů v sokolovně v Kostelci na Hané.

„K vidění budou převážně papírové betlémy. Mám vlastní sbírku betlémů asi od roku 1900 až po současnost," pozval sběratel Josef Novotný. Výstava je otevřená od 25. do 27. prosince, vždy od čtrnácti do sedmnácti hodin. Vstupné je dobrovolné. 

V Křenůvkách okoštují domácí slivovice

Křenůvky – Milovníci ovocných pálenek si přijdou na druhý svátek vánoční na své. Vzorky čerstvě vypálených destilátů na ně budou čekat od osmnácti hodin v pohostinství v Křenůvkách, kde se bude konat tradiční košt s názvem Slivobraní. Po skončení soutěže se mohou degustátoři, soutěžící i přihlížející těšit na taneční večer. 

Šachisté na Vánoce poměří síly

Prostějov – Milovníci šachů budou mít 26. prosince možnost, aby mezi sebou poměřili síly. V klubovně šachového oddílu SK Prostějov se bude konat Štěpánský rapid.

„Jedná se o přebor v rapid šachu jednotlivců hraný švýcarským systémem na osm kol a řízený počítačovým programem Swissmanager," uvedli organizátoři z šachového oddílu.

Hráči se začnou scházet od osmi hodin, o hodinu později si vylosují soupeře a poté se pustí do šachových turnajů. 

Vzhůru z Kozlova na Předinu a zpět

Víceměřice - Na jihu Prostějovska 27. prosince vyrazí lidé na pochod Z Kozlova až na Předinu. Můžete se přidat. Startuje se ve Víceměřicích od vyhlídky na Kozlově v devět hodin ráno.

„Jedná se asi o sedmnáctikilometrovou celodenní vycházku k vysílači a zpět. Trasa je vhodná k redukci kalorií po vánočních svátcích. Vlastní dopingové prostředky jsou ovšem povoleny a na Předině bude připraveno drobné občerstvení," nechávájí se slyšet organizátoři.

„Výšlap je na vlastní nebezpečí, jelikož část trasy je po veřejných komunikacích doporučujeme reflexní vesty pro vlastní bezpečnost. Za mimořádně nepříznivého počasí bude akce včas odvolána," přidávají upozornění.

Akci pořádá Mexický KOPR (Klub Opradových Přátel Recese) za podpory Víceměřických Zahrádkářů a Hasičů.