Vánoční koupel na plumlovské přehradě

Plumlov – Nadšenci do zimního plavání si na Štědrý den přijdou na své. Na plumlovské přehradě se bude konat již dvaatřicátý ročník tradiční vánoční koupele. Akce, které se minulý rok účastnila téměř stovka odvážlivců, odstartuje v pravé poledne u výpustě plumlovské přehrady. Připojit se mohou nejen sportovní otužilci, ale i široká veřejnost. Součástí bude i korunovace Zimní královny. 

Vánoční drahanská

Žárovice – Chůze, běh a jízda na kole. Všemi těmito způsoby mohou lidé na Štědrý den zdolat drahanský kopec. Závod Vánoční drahanská se uskuteční už podesáté. Podmínkou účasti je dobrá nálada, elán a optimismus. Sraz účastníků, kteří se poperou se zhruba devět kilometrů dlouhou tratí, je v devět hodin ráno na návsi v Žárovicích, cílem je pohostinství U Pepíčka v Drahanech. Za startovné lidé nic nezaplatí. 

Slivobraní v Křenůvkách

Křenůvky – Milovníci ovocných pálenek si přijdou na druhý svátek vánoční na své. Vzorky čerstvě vypálených destilátů na ně budou čekat 26. 12. od osmnácti hodin v místním pohostinství, kde se bude konat tradiční košt s názvem Slivobraní. Po skončení soutěže se mohou degustátoři, soutěžící i přihlížející těšit na Štěpánskou veselici. 

Štěpánský rapid

Prostějov – Milovníci šachů budou mít na druhý svátek vánoční možnost, aby mezi sebou poměřili síly. V klubovně šachového oddílu SK Prostějov se bude konat Štěpánský rapid. Přebor v rapid šachu jednotlivců hraný švýcarským systémem na osm kol a řízený počítačovým programem Swissmanager odstartuje na Štěpána o čtvrt na deset dopoledne. 

Výšlap z Kozlova na Předinu

Víceměřice – Na sedmý ročník povánočního pochodu z Kozlova až na Předinu zvou v neděli 27. prosince, sedmadvacátého prosince, víceměřičtí zahrádkáři, hasiči a Mexický KOPR.

„Výšlap startuje v devět hodin ráno od vyhlídky na Kozlově. Poté se vydáme na celodenní sedmnácti kilometrovou vycházku k vysílači na Předinu a zpět. Vlastní dopingové prostředky jsou povoleny, ale na Předině bude připraveno drobné občerstvení," nalákali organizátoři, kteří zároveň doporučili obléct si reflexní vesty.

„Část trasy, kterou půjdeme, je po veřejných komunikacích. Proto doporučujeme účastníkům výšlapu reflexní oděv," doplnili pořadatelé.

Vzhůru na Chlum

Plumlov – V pořadí desátý výstup na vrcholek Chlum proběhne už tuto neděli 27. prosince od půl desáté dopoledne.

„S výletníky se sejdeme „U lva" na Tyršově náměstí v Plumlově. Poté se vydáme na vrchol seloutského lesa Chlum, kde si opečeme špekáčky. Cestou zpět se zastavíme na občerstvovací zastávku v restauraci a výšlap zakončíme u horkého guláše v kempu Žralok," popsali akci organizátoři.

Výstava poodhalí tajemství Vánoc v devatenáctém století

Prostějov – Jak vypadaly Vánoce měšťanů v druhé polovině devatenáctého století, poodhalí výstava o pověstné kuchařce Magdaleně Dobromile Rettigové v prostějovské galerii Špalíček. Rodiče s dětmi se dozví, jak vznikaly vánoční zvyky a tradice, které přetrvaly až dodnes. Galerie je pro návštěvníky otevřená od půl desáté dopoledne až do sedmnácti s hodinovou pauzou na oběd ve dvanáct.

Do letního kina na Paddington

Mostkovice – Letní kino v Mostkovicích zve celou rodinu na silvestrovské promítání veselé komedie Paddington. Rodinný film o opuštěném medvídkovi z Jižní Ameriky začne hrát jednatřicátého prosince o půl páté odpoledne v letním kině v Mostkovicích.

V Plumlově vypukne ohňostroj nad vodní hladinou

Plumlov – I letos nejen plumlované nepřijdou o svou každoroční tradici v podobě silvestrovského ohňostroje nad vodní hladinou Podhradského rybníku.

„Slavnostní ohňostroj s hudebním doprovodem odstartujeme poslední den v roce, ve čtvrtek od osmnácti hodin. Návštěvníci mohou využít drobného občerstvení, které pro ně bude připraveno," uvedli pořadatelé a zároveň upozornili, že automobily mohou parkovat v kempu Žralok, avšak vjezd mají povolen pouze do čtvrt na šest odpoledne.

Prostějovská oslava konce roku začne už v osm večer

Prostějov – I v Prostějově se zájemci dočkají silvestrovského ohňostroje přímo na náměstí T. G. Masaryka. Nebeská podívaná na oslavu konce roku vypukne ve čtvrtek už ve dvacet hodin na hlavním náměstí v Prostějově.