Do letního kina na Paddington

Mostkovice – Letní kino v Mostkovicích zve celou rodinu na silvestrovské promítání veselé komedie Paddington. Rodinný film o opuštěném medvídkovi z Jižní Ameriky začne hrát jednatřicátého prosince o půl páté odpoledne v letním kině v Mostkovicích. „Vstup je zdarma, občerstvení zajištěno," zvou organizátoři malé i velké na zimní promítání do Mostkovic.

Zkuste Silvestrovské pálení

Drahany - V drahanském archeoparku se pokusí na Silvestra odpoledne o zimní výpal keramiky na otevřeném ohništi, v kotlíku bude klokotat nějaká ta zimní dobrota k pití, pro dospělé s přídavkem něčeho páleného a na závěr odpálí pro děti malý ohňostroj. „V případě nepřízně počasí se schováme do budovy, promítneme si nějakou tu pohádku a dětem všeho věku bude k dispozici herna," ujišťuje Pavel Moš, ředitel tamního muzea. Akce začíná o půl třetí odpoledne a končí v pět.

V Plumlově vypukne ohňostroj nad vodní hladinou

Plumlov – I letos nejen plumlované nepřijdou o svou každoroční tradici v podobě silvestrovského ohňostroje nad vodní hladinou Podhradského rybníku.

„Slavnostní ohňostroj s hudebním doprovodem odstartujeme poslední den v roce, ve čtvrtek od osmnácti hodin. Návštěvníci mohou využít drobného občerstvení, které pro ně bude připraveno," uvedli pořadatelé a zároveň upozornili, že automobily mohou parkovat v kempu Žralok, avšak vjezd mají povolen pouze do čtvrt na šest odpoledne.

Prostějovská oslava konce roku začne už v osm večer

Prostějov – I v Prostějově se zájemci dočkají silvestrovského ohňostroje přímo na náměstí T. G. Masaryka. Nebeská podívaná na oslavu konce roku vypukne ve čtvrtek už ve dvacet hodin na hlavním náměstí v Prostějově.

Vzhůru na Velký Kosíř

Po bujaré silvestrovské noci se mohou milovníci turistiky vydat na Nový rok na vrchol Velkého Kosíře. Na poutníky, kteří cestu absolvují, bude nahoře čekat setkání s bájnou postavou Kosířana a hasičská polní kuchyně. První účastníci jsou nahoře očekáváni již v devět hodin ráno.