Předsilvestrovský výšlap na Chlum

V sobotu 29. prosince se uskuteční již XIII. ročník populárního pochodu na Chlum. Vychází se od 9 do 15 hodin z Tyršova náměstí v Plumlově s povinnou zastávkou ve Žraloku. Na vrcholku se uskuteční opékání špekáčků.

Ro(c)k s ro(c)kem

Poněkud nevšedně mohou hudební nadšenci zakončit rok 2018. V obnoveném hotelu Zlechov na břehu Plumlovské přehrady se v sobotu od sedmnácti hodin uskuteční rocková sešlost. Zahrají zde Stíví Vandr a Putyk acoustic rock.

Vánoční dar

V chrámu Narození Panny Marie v Konici si můžete v neděli vychutna scénku pod názvem Vánoční dar. Začátek je v 18 hodin.

Silvestrovský běh

Sportovně můžete prožít i Silvestra. A to nedaleko centra Prostějova. V Kolářových sadech se totiž sejdou desítky běžců všeho věku, na které čekají různě dlouhé běžecké trasy. Máte nadále možnost se přihlásit. Nebo, pokud si na závod nevěříte, přijít a povzbudit běžce a běžkyně. Začátek je v pondělí v devět ráno.

Silvestr v Březsku

Tradiční divadelní hra bude k vidění na Silvestra v Březsku u Konice. Letos si místní ochotníci připravili premiéru a současně i derniéru hry Hrátky s čertem. Začátek ve 14 hodin. 

Silvestrovské šlapáček

Užijte si poslední procháku okolím Smržic v tomto roce. Sraz je na Silvestra v 10 hodin u Kultruního domu ve Smržicích.

Silvestrovský ohňostroj v Prostějově

Tradiční ohňostroj v Prostějově zahajuje 31. 12. 2018 ve 20,00 hodin. Již od 19,00 hodin bude náměstím T.G. Masaryka znít reprodukovaná hudba. Počítat je třeba s bezpečnostními zónami - zábrany a bezpečnostní pásky, na bezpečnost budou dohlížet strážníci Městské policie Prostějov, pořadatelská služba a dobrovolní hasiči ze Žešova.

„K programu mohu říci, že na začátku zazní mluvené slovo, nebude chybět světelná show s využitím budovy radnice a celý ohňostroj bude trvat zhruba 16 minut,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová, která slíbila překvapení.

„Ano, máme překvapení, ale zatím neprozradím,“ nechtěla nic odtajnit náměstkyně Sokolová.

Úžasňákovi na letňáku

Zveme všechny příznivce letního kina v Mostkovicích na XXIX. ročník silvestrovského promítání. Na Silvestra v 16.30 promítneme film Úžasňákovi 2. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno

Bohemian Rhapsody - derniéra

Jeden z nejúspěšnějších filmů v českých kinech se loučí. Bohemian Rhapsody, snímek o skupině Queen, vyprodával kina, včetně toho prostějovského. Výsledkem je, že si na Silvestra můžete do kina Metro zajít naposledy si vychutnat hudebně-filmový zážitek. Začátek je ve 20.30.

Novoroční výšlap k Masarykově lípě

Přátelé naučné stezky Masarykova lípa v Němčicích nad Hanou vás srdečně zvou na novoroční výšlap k Masarykově lípě, který se uskuteční v úterý 1.1.2019 ve 13.30 hodin. Sraz bude na náměstí u stromečku. Vezměte s sebou něco na zahřátí. Těšíme se na Vás.

Novoroční výšlap na Kosíř

V úterý 1. ledna, se tradičně uskuteční turistický výstup na Velký Kosíř. Na vrcholu nejvyšší hanácké hory bude příchozí tradičně vítat Kosířan, hasiči ze Slatinek nabídnou točené pivo, speciální guláš nebo svařák. Otevřená by měla být i rozhledna. V čase od 9 do 11 hodin dostanou příchozí pamětní medaili.

Novoroční výstup na Chlum

Sraz účastník výšlapu na Chlum je 1. ledna 2019 ve 13. hodin u kapličky v Seloutkách. Na zpáteční cestě bude na Špičákové skále táborák a možnost zakoupení svařáku. Nezapomeňte si vzít špekáčky.

Novoroční ohňostroj v Dřevnovicích

Od 17 hodin se 1. ledna můžete v Areálu zdraví v Dřevnovicích těšit na parádní ohňostroj.