VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kabelkový veletrh vynesl rekordních 117 tisíc korun!

Pátý ročník Kabelkového veletrhu Deníku přinesl naprosto rekordní částku. Během charitativní akce si zakoupily dámy v Olomouci, Přerově a Šumperku tašky, kabelky a psaníčka za celkem 117 367 korun.

4.10.2017
SDÍLEJ:

Kabelkový veletrh 2017 v olomouckém kině MetropolFoto: Deník / Kopáč Jiří

Celá častka bude přitom rozdělena v Olomouckém kraji potřebným a na dobročiné projekty.

Tvoří ji 53 355 korun z olomouckého kina Metropol, 39 728 korun z Galerie Přerov a 24 284 korun z šumperského divadla.

Všude tam se ve středu benefiční Kabelkový veletrh konal. 

"Dosavadní rekord, který byl dosažen v roce 2013, činil 108 914 korun. Byl nyní překonán o bezmála 9 tisíc," zmínil šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál.

Deník do letošního roku rozdělil potřebným díky kabelkovým veletrhům už téměř 360 tisíc. 

Z posledního ročníku půjde výtěžek například na speciální rehabilitaci pro třináctiletou Terezu Vránovou z Olomouce, která trpí dětskou mozkovou obrnou a pomůže mimo jiné rodině pětileté Julinky z Bělotína, jež bojuje s následky herpetické meningoencefalitidy.

Peníze přispějí rovněž na vybavení mobilního hospicu nebo provoz ktivačního centra Jsme tady, které pomáhá mladým lidem s tělesným či mentálním postižením. 

V Metropolu a s doprovodným programem

Zatímco předchozí ročníky Kabelkového veletrhu Deníku v Olomouci hostilo foyer Moravského divadla, letos se populární akce přestěhovala do olomouckého kina Metropol.

To se všem zájemcům o kabelky otevřelo od 10 do 18 hodin a na příchozí poprvé čekal i doprovodný program.

Zájem dárkyň, které na veletrh věnovaly nějaké kousky ze svých šatníků, i nakupujících byl opět velký. 

Nakonec se v Olomouci podařilo sesbírat 53 355 korun. To je o pět tisíc více než v loňském roce.

Fronta už před otevřením

Do zahájení Kabelkového veletrhu Deníku a Dobrého místa pro život zbývalo posledních pár minut a před olomouckým kinem Metropol netrpělivě postávali první zájemci.

Desítky žen čekaly, až se úderem desáté hodiny spustí charitativní prodej kabelek, které pro radost jiným darovaly jiné Olomoučanky. Pro mnohé nakupující to byla premiéra, jiné šli na jisto. Chtěli pomoci a pořídit zajímavý doplněk.

První zájemkyně vešly rozvážným krokem. Kino nabídlo prostory pro veletrh premiérově. Během několika vteřin se ženy zorientovaly a svižně se rozešly ke stolkům s kabelkami. Jako první si menší černý doplněk odnášela paní Helena.

„Byla jsem v obchodě s látkami a jedna zákaznice říkala, že jde na Kabelkový veletrh. Zdálo se mi to, jako dobrý nápad a tak jsem přišla taky. Nepočítala jsem ale s tím, že si něco koupím, protože nemám v hotovosti moc peněz,“ popsala starší dáma.

Nakonec si ale odnesla černou koženou kabelku.

„Stála padesát korun a přesně takovou obyčejnou potřebuji. Moc mě to potěšilo. O veletrhu jsem nikdy předtím neslyšela, ale příští rok řeknu sousedce a půjdeme spolu,“ řekla s úsměvem paní Helena.

"Utratila jsem tisícovku, fajn akce"

Během pár minut byl stolek s pokladnou obsazený dalšími ženami, v ruce držely malé i vetší kabelky, společenská psaníčka. Mezi těmi, kdo si módní kousek odnesl byla i Ivana Šmidová. Do veletrhu přispívá tradičně a i letos věnovala sedm kabelek a tašek.

„Pro mě je příjemné celý rok nakupovat kabelky, protože vím, že každá bude využitá. Když ji už neunosím, tak ji donesu na veletrh,“ prozradila Ivana Šmidová.

Strop dvanáct set korun si v peněžence stanovila pro nákup na Kabelkovém veletrhu Lucie Bartošová. I přesto, že si před jedenáctou hodinou odnášela dvě tašky plné radosti, ještě jí peníze zbyly.

„Utratila jsem tisíc korun, strop byl dvanáct set, takže jsem se ještě vešla do limitu. Potřebovala jsem kompletně obměnit šatník a tak mám od velkých kabelek, přes batůžky, po malé kabelky. Jsem spokojená a příští rok přijdu zase. Je to fajn akce,“ řekla mladá žena.

Ač se letos koná už pátý ročník Kabelkového veletrhu, poprvé změnil místo a z Moravského divadla se přesunul do kina Metropol.

„Myslím si, že každá změna je dobrá. Tenhle prostor je dostupnější kvůli parkování, je trochu členitější a věřím, že se bude zákaznicím líbit. Mě osobně se pak moc líbí doprovodný program, který startuje odpoledne,“ zhodnotila výběr nového místa olomoucká galeristka Bronislava Paučková, také její kabelky byly jako už tradičně na prodej.

Před koncem sleva na polovinu

Benefice pokračovala i odpoledne, kdy ji od 14 hodin doplňoval doprovodný program a v 15.30 se prodej kabelek přehoupnul do své druhé fáze a nabídka módních doplňků se snížila na polovinu.

Doprovodný program pak nabídl taneční ukázka flirt dance Kláry Slaninové z Dance Art Studia, taky ukázku pole dance Michaely Koudelkové ze studia Apokalipsa a třeba, jak jíst zdravě ukázal Vítězslav Čuda, šéfkuchař restaurace Zdravá pecka.

Příchozí taky mohli vidět v akci práci poradkyně pro ženskou krásu Romany Filípkové z Olomouce.

„Na práci na veřejnosti jsem zvyklá, hodně často líčím přehlídky,“ prozradila Romana Filípková a doplnila, že ona sama kabelky miluje.

„Když přišla nabídka účastnit se Kabelkového veletrhu prvotní pro mě bylo, že jde o benefiční akci. Vždycky ráda pomůžu, sama i podobné bazárky pořádám. Jsem ráda, že tady můžu být,“ doplnila žena. Během asi půl hodiny proměnila a krásně nalíčila Ivanu Drapovou, která na veletrh zamířila poprvé.

„Cítím se po proměně skvěle, zrelaxovala jsem u toho a výsledná proměna je úplně super. Jsem nadšená,“ řekla žena.

V 17 hodin se pak letošní ročník chýlil už do svého závěru, vyhlásila se tichá aukce top kabelek. Například olomouckého galeristy Jiřího Skácelíka, zpěvačky Jitky Molavcové nebo patronky akce, herečky Jany Strykové. 

Nemocným dětem, rodinám i nevidomým

Výtěžek z veletrhu se pak rozdělí hned do několika pomocí. Část poputuje rodině Vránových, na rehabilitace jejich třináctileté dcery, část JITROCELU – rehabilitačnímu lokomoční centru, které poskytuje komplexní a intenzivní terapii především dětem s dětskou mozkovou obrnou na bázi metody TheraSuit.

Peníze také pomohou ISIS – občanskému sdružení pro pomoc náhradním rodinám, které funguje pro celý Olomoucký kraj.

Konkrétně by částka pomohla při fungování dvou služeb, Kamarád pro volný čas a Doučování dětí.

A příspěvek z benefice Deníku a Dobrého místa pro život by měl pomoct i SONS – Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých ČR a to na nákup speciálního záložního serveru a hardwaru. 

To, že peníze pomáhají tam, kde jsou opravdu potřeba, ví z praxe i Petra Šulíková. Pracuje na geriatrii Fakultní nemocnice Olomouc a právě tam, při nákupu speciálních matrací, které zabraňují proleženinám, peníze z veletrhu před dvěma lety pomohly.

„Právě proto, že peníze jdou potřebným, je to sympatická akce. Mohlo by jich být víc,“ uzavřela žena, která si nákupem tří kabelek udělala radost.

Co je to Kabelkový veletrh?
Charitativní akce pořádáná Deníkem společně se sdružením Dobré místo pro život.
Kabelky a tašky od stovek dárkyň a dárců jsou prodávány za symbolické ceny začínající už na 20 korunách. Každoročně do veletrhu nevšedními kousky připívají i výrazné osobnosti regionu, ale také známé tváře z celé repoubliky - letos je to například Jitka Molavcová či herečka Jana Stryková.
Výtěžek pravidelně pomáhá vážně nemocným dětem, seniorům či obyvatelům dětských domovů.
Letos se Kabelkový veletrh koná 4. října hned na třech místech v Olomouckém kraji: v Olomouci (kino Metropol od 10 do 18h), v Přerově (Galerie Přerov) a v Šumperku (Divadlo Šumperk).

Autor: Redakce

4.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 24 810 Kč

Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami VYCHOVATEL/KA. Požadované vzdělání: vyšší odborné v konzervatoři. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč, mzda max. 28650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopis zašlete na e-mail domov@ddplumlov.org. Více informací na tel. čísle 736 488 088. , Vychovatel ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy dle zákona č. 563/2006 Sb. § 16 odst. 2 : Vychovatel, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve školském výchovném a ubytovacím zařízení nebo v jeho oddělení zřízeném pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy, nebo ve středisku výchovné péče, získává odbornou kvalifikaci, a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku nebo sociální pedagogiku,, b) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na speciální pedagogiku, nebo, c) vzděláním stanoveným pro vychovatele podle odstavce 1 a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku., Požadavky: ŘP sk. B, psychotesty. PD: nepřetržitý provoz, pracovní doba dle rozpisu služeb., Nabízíme: podnikové stravování, FKSP, 40 dní dovolené. Pracoviště: Konice. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna - konice, Vrchlického, č.p. 369, 798 52 Konice. Informace: Radim Kratochvil, +420 736 488 088.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech *ŠIČ/ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: podmínkou praxe v úkolové mzdě a základní znalost jednoduchého šití v pásové výrobě bez nutnosti vyučení v oboru. Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením nižšího stupně. PD: Po - Pá 6:00-14:30hod. Kontakt na telefonním čísle 602 574 287, e-mail: personal@hdas.cz. Místo výkonu práce: Olomoucká 37, Prostějov.. Pracoviště: H&d import a.s., Olomoucká, č.p. 2903, 796 01 Prostějov 1. Informace: Pavla Brablecová, Ing. Pospíšil, +420 602 574 287.

Management - Management Ředitel 20 000 Kč

Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu VEDOUCÍ IMPORTNÍHO ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopisy zašlete na e-mail personal@hdas.cz nebo na adresu H&D, a.s. Olomoucká 37, 796 01 Prostějov. Více informací sdělí paní Brablecová 602 574 287. Společnost H&D, a.s. přijme pro pracoviště v Prostějově vedoucí importního oddělení se znalostí angličtiny. Požadavky: znalost AJ, ŘP sk. B, znalost práce na PC, umění jednat s klienty, spolupracovat s ostatními odděleními, ochota učit se novým věcem. Nejedná se o práci obchodního zástupce. Mzdové rozpětí 20000-25000 Kč.. Pracoviště: H & d, a.s., Olomoucká, č.p. 2903, 796 01 Prostějov 1. Informace: Pavla Brablecová, +420 602 574 287.

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 74 Kč

Výrobci a zpracovatelé potravin a příbuzní pracovníci DĚLNÍCI VÝROBNÍHO PROVOZU MLÉKÁRNY - DPP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Nástup ihned. Životopisy zasílat na e-mail: reditelka@mot.cz. Více informací sdělí paní Zouharová tel.: 582 395 675. Požadavky: nutný potravinářský průkaz. Práce na dohodu - vhodné jako přivýdělek. PD: 5:00-13:30 hod. Místo výkonu práce: Otinoves č.p. 201. Pracoviště: Mlékárna otinoves s.r.o., 798 61 Drahany. Informace: Zouharová, +420 582 395 675.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Velký Kosíř dnes i přes mrazivé a větrné počasí vyrazily desítky lidí. Na to, že rozhledna je z havarijních důvodů měsíce uzavřena, neupozorňuje pěší na turistických stezkách žádná cedule. (tau)
19

Rozhledna na Kosíři otevře na léto. Snad

Plumlov zahájí sezónu bohatým programem s drátenickým jarmarkem, kejklíři a šermíři
3

Zámek Plumlov zahájí sezonu bohatým programem. Máme pro vás vstupenky!

Redaktor sestoupil do prostějovského podzemí. Podívejte se

Ne zrovna pohodlí, ale na druhou stranu nevšední zážitek slibovala akce společnosti Moravská vodárenská. Ta v pondělí zpřístupnila podzemní část Mlýnského náhonu v Prostějově.

Nepropásněte! Děti z MŠ Vícov

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují mateřskou školu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí z MŠ Vícov.

Kamion vletěl na dálnici do tabule, upozorňující na porouchaný vůz

Havárii kamionu na dálnici D 46 vyšetřují po pondělku policisté. Ti zjišťují příčiny nehody z 11. kilometru dálnice ve směru na Olomouc.

Prostějovské muzeum je bez ředitele, rada Olomouckého kraje jej odvolala

O svého ředitele přišlo Muzeum a galerie v Prostějově. Ze svého postu byl odvolán radou Olomouckého kraje Daniel Zádrapa, který byl ve funkci od roku 2014.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT