Mezi oblíbené oblasti patří například západ Prostějova, což potvrzuje vedoucí prostějovské kanceláře CM Reality David Foretek.

„U lidí vede západ, protože je tam hodně zeleně, nemocnice, hvězdárna, mnoho obchodních domů, zároveň také dobrá dostupnost téměř kamkoliv. Často se lidé také zajímají o byty v okolí centra. Menší zájem je například o ulici Šárka, kterou mají lidé zafixovanou negativně. Je však zajímavé, že Šárka sousedí přímo s ulicí Dolní, o kterou je zájem poměrně velký,“ vysvětlil Foretek.

Preferenci ulic Dolní nebo Plumlovské potvrzuje i manažer prostějovské pobočky Sting Reality Ivan Topič.

„Obecně platí, že preferované jsou byty co nejblíže k centru a naopak domy trochu dál od centra, které však mají dobrou dojezdovou vzdálenost. Oblíbené jsou tak i příměstské oblasti jako Držovice či Kostelec na Hané. Doba nasvědčuje koupi nemovitostí, a tak se prodávají vesměs všude. Méně vyhledávané lokality zas určité vlastnosti vykompenzují nižší cenou,“ řekl Topič.

Klid, nemocnice, obchody

Vysokou poptávku po bydlení v západní části Prostějova registruje i Leona Přecechtělová z JH Reality.

„Jednoduše lze říct, že zájem o reality je hlavně od radnice na západ a co se týče novější výstavby, tak ta hlavně směrem na Čechovice nebo Domamyslice. Zájem je jak o byty, tak o domy, ale o byty je trochu větší, protože ty jsou přeci jen cenově dostupnější,“ uvedla Přechechtělová.

Bydlení na západě Prostějova si občané pochvalují.

„Jsem zde velice spokojen, protože tu máme blízko jak doktory a nemocnici, tak třeba i obchody. Zároveň je to pořád velice klidná oblast,“ sdělil Petr Slavík, který bydlí na jednom ze sídlišť poblíž Plumlovské ulice.

MICHAEL MALÍK