"Letošní grilovací sezonu jsme zahájili už o prvním březnovém víkendu. V nabídce jsou makrely, klobásy, cigáro nebo hermelín," informoval Otmar Jodl, provozovatel nejstarší letní zahrádky na břehu říčky Hloučely.

close Kultovní občerstvení v biokoridoru Hloučela praskalo ve švech. Vůně makrel a hudba přilákala davy Prostějovanů. 6.4. 2024 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in

Výletiště u Abrahámka má letopočet založení 1936 a znají ho celé generace Prostějovanů i přespolních návštěvníků. Zakladatelem občerstvení byl Vilém Abrahámek. Název U Abrahámka se vryl nesmazatelně do povědomí a kupodivu se ho nepokoušeli změnit ani komunisté. Občerstvení fungovalo i v období budování socialismu a vedla ho, i když pod Jednotou až do roku 1986 Růžena Abrahámková, žena zakladatele.

Novodobá historie se píše od roku 1999

"Provoz občerstvení jsem převzal v roce 1999, takže jsem zde 25 let. Abrahámek se mi vždycky líbil. Chodili jsme sem už jako děti. Je to nádherný kousek přírody pár minut cesty od centra města," říká Otmar Jodl.

Rodinné prostředí a vzpomínky lákají všechny generace

"K Abrahámkovi se chodilo na pravidelné víkendové vycházky odjakživa. Poprvé jsem zde byla jako malé dítě s rodiči, a zastavím se ráda i v současnosti," komentovala Ludmila, žena seniorského věku.

Hitem jsou makrely a domácí langoše. Lidé se ale mohou dát i obří Tesařovu klobásu a další dobroty. "Když je hezky, jdou nejvíc makrely. Přece jen je to taková delikatesa. Připravuje je podle vlastní speciální receptury můj kamarád Bořa. Langoše zase moje maminka," dodává Jodl.

K Abrahámkovi míří také milovníci kvalitní hudby

V sobotu hrál k tanci i poslechu hudební virtuoz Dale B. Wiliams. Příští sobotu (13.4.) vystoupí místní legenda Kokeno a hudební produkce se od dubna bude konat každý víkend.

close Hudba každý týden. Přehled akcí v kultovním Občerstvení U Abrahámka v sezoně 2024. Zdroj: Občerstvení U Abrahámka info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in